راه کارهایی برای چاقی صورت

روش هایی برای چاقی صورت

صورت، یکی از مهمترین اعضای بدن است که در زیبایی فرد بسیار تاثیر دارد. روشنایی پوست وصافی آن باعث زیبایی دوچندان می شود. یکی از عللی که ممکن است صورت فرد را به صورت تیره و چروک دار نشان دهد، لاغری صورت است و این به عنوان معضل بزرگی برای خانم ها شناخته شده است. بسیاری درصدد راه کارهایی برای چاق کردن صورت خودشان هستند اما نگران این هستند که علاوه بر صورت، تمامی بدن آن ها را چاق کند. حتما تجربه کرده اید که با تغییر کوچکی در برنامه رژیم غذایی چهره شما شادابی و زیبایی خود را  از دست می دهد .در این جا ما برای شما راه کارهایی را ارئه می دهیم که باعث چاق کردن صورت شما شود.

آب:

آب یکی از مهمترین چیزهایی است که باعث می شود صورت شما علاوه بر چاق تر شدن،روشن تر و زیبا تر شود. همانطور که می دانید آب هیچ ضرری برای بدن ندارد و لازم به ذکر است که کالری آب صفر است. جالب ترین نکته آب این است که با وجود کالری صفر آن توانایی چاق کردن صورت را دارد لذا تا می توانید آب بخورید و آب بخورید.

راه کارهایی برای چاقی صورت

معجزه خیار و گلاب:

خیار میوه ای حساب می شود که آب زیادی را در بافت های خود دارد و به دلیل وجود همین بافت ها باعث می شود چهره شما پرتر نشان دهد. بهترین راه استفاده از خیار رنده کردن آن است. شما می توانیدخیار رنده شده را هفته ای بار به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید. پس از گذشت ۱ ماه تاثیر معجزه آسای آن را حتما مشاهده خواهید کرد. شما همچنین می توانید خیار را به صورت حلفه های نازک بریده و آن را در آب خنک قرار داده سپس آن را بر روی چشمان خود قرار دهید. با انجام این کار، حجم زیادی از خستگی چشمان شما کاسته می شود. ( به شما توصیه می شود که این کار را حتما انجام دهید)

گلاب مرغوب یکی دیگر از چیزهایی است که به زیبایی چهره شما کمک می کند. برای بهره بردن از خاصیت زیبایی گلاب کافی است که هفته ای ۳ بار به مدت ۲۰ دقیقه صورت خود را به وسیله پنبه آغشته شده به گلاب،مالش دهید. پس از گذشت ۱ ماه حتما مشاهده خواهید کرد که صورت شما روشن تر و توپر تر به نظر می رسد.

ترکیب گلاب و با خیار و آب ماده ای بسیار خوب برای پوست شما می باشد و یک زیبایی به تمام را برای شما به ارمغان میاورد. شما می توانید خیار را حلقه حلقه کرده و در ترکیب نصف استکان گلاب و نصف استکان آب قرار داده و به مدت نیم ساعت در دمای ۱۰ درجه قرار دهید. پس از گذاشتن نیم ساعت می توانید خیارها را به روی پوست خود به مدت۲۰ دقیقه قرار دهید.

راه کارهایی برای چاقی صورت

مواد مغذی و آجیل های چاق کننده

یکی از راه های بی عارضه برای چاق کردن صورت خوردن مواد مغذی می باشد. شما می توانید از مغزهای پسته،بادام، فندق و خرما برای درست کردن یک ماده استفاده کنید. شما نیاز به ۴ عدد از همه مغزهای نام برده و ۲ عدد خرما نیاز دارید. نحوه درست کردن این ماده خوشمزه به این صورت است که شما می بایست همه۱۶ مغز را کوبیده و با خرما و یا شیره خرما مخلوط کرده تا یک ماده خمیری طور بدست آید. این ماده خمیری را به صورت گوی های کوچکی دربیاورید و در طول روز چندعدد از آن را استفاده کنید. با این روش شما در مدت کمتر از ۱ ماه به تاثیر آن پی می برید.

راه کارهایی برای چاقی صورت

طب سوزنی

علت پریدگی رنگ و یا خشکی آن، نرسیدن آب و خون کافی به این قسمت از بدن می باشد، طب سوزنی چینی به شما کمک می کند که  با افزایش خونرسانی در ناحیه صورت علاوه بر غذارسانی و آبرسانی به افزایش و تولید کلاژن پوست کمک می کنند و به این ترتیب می توان به تقویت عضلات صورت و خوش فرم شدن این عضلات کمک کرد. با این روش با کمک طب سوزنی می توانید در مدتی کوتاه و کمتر از یک ماه به پر شدن صورت و چاق تر به نظر رسیدن آن کمک کنید. برای این منظور بهتر است با یک متخصص طب سوزنی مشورت کنید.

راه کارهایی برای چاقی صورت

سالاد شبانه

کاهو و فلفل دلمه مقدار آب زیادی در بافت های خود دارد. مصرف سالاد کاهو در وعدهشبانه بیشترین تاثیر را بر روی شادی و نشاط پوست دارد. همانطور که می دانید جوانه گندم هم ماده ای سرشار از ویتامین های Bو E می باشد که تاثیر بالایی برای چاقی صورت دارد. شما می توانید پس از خوردن هر وعده غذایی مقداری جوانه گندم را به همراه ۲ قاشق ماست ترکیب کرده و بخورید البته لازم به ذکر است که بدانید جوانه گندم علاوه بر چاقی صورت باعث می شود تا دیگر نقاط بدن هم چاق شود لذا اگر قصد دارید تنها صورت خود را چاق کنید به همان ۲ قاشق اکتفا کنید و بیشتر از آن را نخوردی.

راه کارهایی برای چاقی صورت

ورزش مخصوص صورت

اگر دقت کنید روش هایی همانند استفاده از سالاد کاهو و یا استفاده از خیار به علت آب بسیار زیاد در درون خود برای چاق شدن صورت مفید هستند پس یادتان نرود که بهترین ماده برای چاق کردن صورت آب است. همانطور که می دانید پس از چاق شدن صورت در پی آن پوست شما شفاف تر و صاف تر دیده می شود پس از این نکات غافل نشوید. البته به این نکته هم دقت داشته باشید که ورزش هایی مخصوص به چاق کردن صورت وجود دارد و نحوه آن به این صورت است که هر روز کمتر از ۲۰ دقیقه را صرف این کار کنید و در ۲ نوبت این روش را اجرا کنید. روی صندلی بنشینید و روی عضلات صورت تمرکز کنید. سپس لب ها را تا جایی که می توانید جمع کنید و آن را به مدت ۵ ثانیه در همین حالت نگه دارید سپس بدون آنکه لب های تان از هم باز شود و دندان های تان دیده شود لبخند بزنید و سعی کنید خط لبخند را بلند و بلندتر کنید. لب ها را به مدت ۵ ثانیه در این وضع نگه دارید و این تمرین را ۱۵ بار تکرار کنید. بعد از اجرای پانزدهمین حرکت خواهید دید که عضلات صورت تان احساس خستگی می کنند. این به شرطی است که حرکات را به درستی و با تمرکز انجام داده باشید. خستگی عضلات صورت بهترین نشانه برای بهبود خونرسانی و جریان گردش خون به سلول های صورت است. اجرای این تکنیک هر روز به مدت ۲۰ دقیقه به شما کمک می کند تا عضلات ورزیده و پرتری داشته باشید.

راه کارهایی برای چاقی صورت

2 نظرات
  1. besTXpert می گوید

    elham ebrahimi, thanks for the article post.Really thank you! Great.

    1. elham ebrahimi می گوید

      you’re welcome

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.