درمان ریزش موی سر در خانم ها

ویرایش شده در by حسین صفرنژاد

ریزش موی سر خانم ها

یکی از ناراحت کننده ترین و زجر آور ترین اتفاقاتی که می تواند برای خانم ها در هر سن و سالی رخ بدهد ریزش موی سر و به دنبال آن کم شدن تراکم مو در سر می باشد. این اتفاق تلخ میتواند در هر سن و سالی در میان خانم ها رخ بدهد و تمرکز و اعتماد به نفس و حس زیبایی را از خانم ها بگیرد، به ویژه اگر این معضل در خانم های جوان و دختران باشد.
ساختار بدنی خانم ها در سنین مختلف بسیار گوناگون است، این ساختار در دوران یائسگی، بارداری، شیردهی، دوران بلوغ و … متفاوت خواهد بود و مستلزم نیازهای خاصی است که اگر این نیاز ها تامین نشود میتواند عوارض گوناگونی از جمله ریزش موی سر را به همراه داشته باشد.


برای خانم ها دیدن تارهای موی سر در میان دندانه های شانه و بورس در حجم زیاد و یا روی بالشت بسیار ناراحت کننده و نا امید کننده است و اگر شما جزو این قبیل از افراد هستید، باید این اتفاق را جدی بگیرید و به دنبال در مان باشید.
نوع ریزش مو در خانم ها بسیار متفاوت از آقایان است. در خانم ها اغلب شاهد کم پشت یا نازک شدن موی سر در قسمت های مختلف هستیم اما در آقایان ضمن نازک شدن و کم پشتی مو شاهد ریزش کامل سطح سر و عقب رفتن خط رویش مو می باشیم.

درمان ریزش مو در بانوان

برای درمان ریزش مو در آقایان، بعد از ریزش مو و توقف ریزش معمولا از روش کاشت مو استفاده می شود. موهای پشت سر آقایان که از آنها به عنوان بانک مو جهت کاشت استفاده می شود ضخامت بهتری نسبت به مو های پشت سر خانم ها دارند و در آقایان این عمل بازدهی بهتری نسبت به خانم ها دارد.
اگر خانم ها دچار ریزش موی ژنتیکی باشند، معمولا درمان خاصی نمی توان انجام داد تا دوران یائسگی فرد فرا برسد اما اگر قبل از دوران یائسگی باشد با تجویز دارو های آنتی آنتروژن به در مان این مشکل پرداخته می شود.
همچنین می توان از داروهای گیاهی برای درمان و رویش مجدد موها استفاده کرد که البته این نوع درمان نیز مستلزم تشخیص و تجویز پزشک می باشد.

عوامل ریزش مو در زنان

کمبود آهن، اختلالات تیروئیدی، تغییرات هورمونی و کاهش سطح استروژن از مهم ترین دلایل ریزش مو در بانوان می باشد.

البته قبل از هرگونه تشخیص یا درمان خود سرانه پیشنهاد می شود به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.