علت درد سینه در دوران بارداری

دلایل درد سینه در دوران بارداری

آیا علت درد سینه در دوران بارداری را می دانید؟ یکی از درد های شایع در دوران بارداری، درد سینه و پستان است. دردی که قبل از دوران شیرین مادر شدن هر زنی باید آنرا تجربه کند. البته مشابه این درد در دوران قاعدگی هم رخ می دهد. برای مادر شدن باید این درد را متحمل شد و هر خانمی که قصد باردار شدن را دارد یا کودکی را در رحم دارد این درد را تجربه خواهد کرد.
در واقع از اولین علائم و شاخصه های احتمالی بارداری می توان به درد سینه ها اشاره کرد. این درد معمولا در هفته های پنجم و ششم اتفاق می افتد و انتظار می رود در نیمه دوم دوران بارداری از بین برود. این درد میتواند به صورت حساسیت در سینه و یا احساس درد ناخوشایند اتفاق بیفتد. البته بهتر است بدانید که نوع بدن بانوان با یکدیگر متفاوت است و ممکن است این درد در برخی در تمام دوران بارداری ادامه داشته باشد و در برخی دیگر بسیار خفیف باشد و یا اصلا متوجه آن نشوند.


مهمترین دلایل درد سینه در بارداری

۱- به هم ریختن سطح هورمون
در اولین روزهای دوران بارداری، بدن، خود را آماده این دوران و آماده فراهم کردن شرایط رشد جنین می کند. این آمادگی باعث تغییر سطح هورمون های بدن می شود که مهمترین آنها استروژن است. همین امر باعث درد در ناحیه پستان ها می شود.

۲- فیبروکیستیک سینه
از شایع ترین دلایل درد سینه در دوران بارداری وجود فیبروکیستیک ها در بافت سینه است. این بافت ها در فیبر سینه تشکیل می شوند و به دلیل وجود مایعات و تورم باعث درد در سینه ها می شوند.

۳- تغییرات ظاهری و درونی سینه ها
دوران بارداری و پس از بارداری را باید یکی از مهمترین دوران در تغییرات بدن از جمله سینه ها دانست چرا که سینه ها نقش مهمی در تغذیه نوزاد تازه متولد شده دارند. به همین علت سینه ها دست خوش تغییرات می شوند. این تغییرات شامل تغییر ظاهری مانند بزرگ شده سینه و تغییرات درونی مانند تجمع چربی در لایه های زیرین سینه می شود. ضمن اینکه درد دوران بارداری سلول ها و دریچه های تولید شیر در سینه ها ساخته می شود.

درد سینه در بارداری
۴- چکه کردن سینه ها
یکی دیگر از تحولات در سینه های خانم های باردار ترشح مایعات از سینه ها می باشد که اغلب در سه ماهه دوم و یا سوم بارداری اتفاق می افتد. دلیل این موضوع، ساخت مایعی زرد رنگ و غلیظ (کلستروم) است. این مایع زرد رنگ در روزهای ابتدایی تولد نوزاد وظیفه تغذیه کودک شما رادارد نا اینکه سینه ها بتوانند به طور کامل شیر تولید کنند. این مایع بیشتر در زمان هایی که از نظر جنسی تحریک می شوید و یا زمان ماساژ دادن سینه ها ترشح می شود و همین امر می تواند باعث درد سینه ها شود.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.