عوارض تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

همانگونه که می دانید میل به زیبایی، میلی است که در وجود همه انسان ها وجود دارد. این میل در زنان بسیار پر رنگ تر دیده می شود و برای زیبا تر شدن دست به هر عمل جراحی میزنند از پروتز مو گرفته تاپیکر تراشی. تزریق ژل لب یک روند در حال افزایش به ویژه در زنان می باشد. یکی از روش های پیشرفته زیباتر کردن لب، استفاده از بوتاکس می باشد.

تزریق بوتاکس چیست؟

بوتاکس، یک فرم خالص پروتئین است که از باکتری Clostridium Botulinum گرفته شده است. بوتاکس در حال حاضر جزء مهمی است که برای بهبود ویژگی ها و درمان های زیبایی در انسان استفاده می شود. این دارو تقریبا دوازده سال برای درمان بیماران مبتلا به شرایط غیرطبیعی مخصوصا برای اسپاسم عضلانی و پیشرفت های زیبایی از قبیل چروک کردن، استفاده شده است. بوتاکس به صورت مصنوعی و خارجی به داخل عضله صورت تزریق می شود و پس از آن رفلکس ها را از عصب به عضله مسدود می کند. این به نوبه خود موجب آرامش عضلات می شود و آنها را متوقف می کند. نتایج تزریق بوتاکس بلافاصله باعث می شود که این روش آسان و سریع برای درمان  چین و چروک و بهبود ویژگی های دیگر صورت بویژه لب ها باشد.

عوارض تزریق ژل لب

از چه اجزایی استفاده می کنند؟

در حالی که برای تقویت لب از تزریق بوتاکس استفاده می شود، پزشک از یک سوزن بسیار نازک استفاده می کند تا مقادیر کمی از سم بوتولینوم را به پوست لب و ماهیچه ها تزریق کند. تزریق بوتاکس معمولا در یک کلینیک پزشکی انجام می شود.

آیا کسی به بوتاکس آلرژی دارد؟

بر طبق آمار گزارش شده، آلرژی تزریق بوتاکس هنوز به طور مستقیم  اشاره نشده است. اگر پوست شما حساس است، همیشه قبل از شروع آزمایش، قبل از انجام آن بر روی لب ها، در جای دیگری از بدن خود آن را امتحان کنید. همچنین زنان باردار یا شیرده باید از آن اجتناب کنند، زیرا ممکن است اثرات بدی بر روی نوزاد (مستقیم یا غیر مستقیم) بگذارد.

تزریق سم بوتولینوم معمولا در عرض چند روز پس از درمان، اثر مؤثر را آغاز می کند. بسته به کیفیت، روش این اثر ممکن است ایده آل برای مدت سه تا دوازده ماه باشد. برای حفظ نتیجه، تزریق منظم پیگیری ضروری است.

تزریق بوتاکس لب: پیش و پس از نتیجه

قبل از تزریق:

تزریق بوتاکس در طول درمان دردناک نیست و اکثر مردم به راحتی درد تزریق را تحمل می کنند. با این حال ممکن است افرادی باشند که ممکن است نسبت به همین درده کم هم حساس باشند. برای این گونه افراد راه های متعددی در دسترس هستند مانند:

 •     جراحی: پزشک شما می تواند یک داروی بیهوشی را به پوست شما درمان کند.
 •     کرم: کرم هدایت شده و تجویز می تواند از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه قبل از فرآیند نیز مفید باشد.
 •     اسپری سرد: نفخ هوای بسیار سرد در حدود ۱۰ ثانیه در پوست قرار دارد. بی حسی تنها چند ثانیه طول می کشد اما یکی از امن ترین حالت های بی حسی است.

بعد از تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس فرآیندی سریع و آسان است که شما می توانید پس از آن به راحتی به دیگر کارهای روزمره خودتان رسیدگی کنید اما باید به این نکته دقت داشته باشید که از فشردن و یا دست کاری کردن محل تزریق بوتاکس خودداری کنید چرا که این امر می تواند یک دلیل برای توکسین به ریزش به یک منطقه دیگر باشد. به عبارتی شما با فشار دادن ژل بوتاکس تزریق شده آن را به یک ناحیه دیگر سوق خواهید داد.

عوارض تزریق ژل لب

خطرات و اثرات جانبی تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس در صورت انجام یک تزریق کننده با تجربه نسبتا بی ضرر است. اما به عنوان یک محیط مصنوعی، اگر تزریق به طور صحیح صورت نگیرد، خطرات چندگانه و خفیف وجود دارد. که می تواند خطر گسترش دارو به بافت های مجاور را ایجاد کند و باعث مشکلات مانند:

 • سینه شکم
 • ابروهای پرانرژی
 • لبخند وحشتزده
 • چشم خشک شده
 • پاره شدن بیش از حد

در مورد عوارض جانبی، شایعترین آنها شامل التهاب، تورم یا کبودی در محل تزریق است. همچنین، دیگر عوارض عبارتند از:

 • سردرد
 • نشانه های آنفولانزا
 • ضعف عضلانی یا درد بدن
 • مشکلات دید
 • مشکل صحبت کردن
 • مشکل بلع
 • مشکل تنفس
 • از دست دادن کنترل مثانه

تزریق بوتاکس باید تنها تحت نظارت پزشک قرار گیرد. اگر به اشتباه تزریق می شود، می تواند خطرناک باشد. این روند فنی و مهارت است و باید فقط توسط یک فرد آموزش دیده انجام شود. همچنین تزریق کننده باید بداند که آیا برای چندین بار تزریق سم بوتولینوم به شما رسیده است یا خیر. داروهایی که برای تخلیه کننده های خون استفاده می شوند باید چند روز قبل از عمل جراحی تجویز شوند زیرا ممکن است خونریزی بیش از حد ایجاد شود. هر گونه آلرژی یا عدم تعادل پزشکی، باید قبل از شروع برای پیشگیری آن مورد آزمایش قرار گیرد.هزینه تزریق ژل لب بستگی به محل انجام این کار و تعرفه پزشک شما بستگی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.