عوارض خوردن گوشت

عوارض مصرف گوشت قرمز

حتما بسیاری از شما ها در مورد خطرات مصرف گوشت شنیده اید. در این مطلب ما برای شما لیست کاملی از عوارض احتمالی مصارف گوشت را عنوان خواهیم کرد.

 • بیماری های قلبی

در سال ۲۰۱۳، یک مطالعه ۱۱ ساله از ۴۵۰۰۰ داوطلب، نشان داد که یک رژیم گیاه خواری می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا ۳۲ درصد کاهش دهد. فرانسیسکا کرو، پژوهشگر ارشد دانشگاه آکسفورد، اعلام کرد که این کاهش خطر به دلیل کاهش کلسترول و فشار خون در گیاه خواران است.

 

 •  سرطانعوارض خوردن گوشت

  در سال ۲۰۱۵، سازمان بهداشت جهانی غذاهای فرآوری شده مانند گوشت خوک را در همان رده از خطر سرطان به عنوان آزبست و سیگار کشیدن قرار داده است. مطالعات گذشته نشان دهنده همبستگی بین مصرف گوشت و افزایش خطر ابتلا به سرطان است. در واقع، یک مطالعه نشان داد، خطر ابتلا به سرطان پستان در زنانی که بیشتر از ۱٫۵ بار در هفته گوشت میخورند، نسب به زنانی که یکبار یا کمتر در هفته گوشت مصرف می کنند، ۲۲ درصد بیشتر بود.

 • سکته مغزی

  از آنجا که گوشت باعث انسداد در رگ های خونی می شود، جای تعجب نیست که منجر به سکته مغزی شود. گزارش شده است مصرف گوشت قرمز به طور خاص ۴۷ درصد افزایش خطر سکته ایسکمیک را نشان می دهد.

عوارض خوردن گوشت

 •  دیابت

  به گفته محققان، گوشت “یکی از فاکتورهای رژیم غذایی مناسب برای دیابت است”. یک مطالعه از سوی دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان داد که حتی مصرف متوسط ​​گوشت قرمز یا فرآوری شده خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می دهد که یک بیماری است که می تواند موجب ناتوانی مشکلات سلامتی، از جمله نابینایی، نارسایی کلیه، حملات قلبی و سکته مغزی شود.

 •  چاقی

  یک دانشجوی دکترای دانشگاه آدلاید متوجه شد که گوشت به شيوع چاقی در سراسر جهان بستگی دارد. تحقیقات نشان می دهد که پروتئین گوشت بعد از چربی ها و کربوهیدرات ها هضم می شود و انرژی ما را از پروتئین مازاد دریافت می کند. این مازاد تبدیل شده و به عنوان چربی در بدن انسان ذخیره می شود.

عوارض خوردن گوشت

 • کلسترول مضر

  کلسترول مضر می تواند منجر به مسدود شدن عروق و بیماری قلبی شود، اما از آن جایی که تنها در غذاهای حیوانی یافت می شود، رژیم گیاهی حاوی کلسترول صفر است.

 •  اختلال نعوظ

  مطالعات متعدد نشان داده است که مصرف گوشت منجر به بیماری قلبی و فشار خون بالا می شود. این شرایط نه تنها موجب کاهش جریان خون به قلب و مغز می شود، که احتمالا منجر به حملات قلبی و سکته مغزی می شود، بلکه باعث کاهش جریان خون در سراسر بدن نیز می شود، از جمله به آلت تناسلی و کلیتوری. بدون جریان خون به این مناطق، نعوظ و مشتاق است.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]
1 نظر
 1. محمدی می گوید

  ممنون از مطلب سودمندتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.