مزایای چای ماسالا

۷ مزایای شگفت انگیز چای ماسالا

برای بسیاری از مردم در کشورهای آسیایی مانند چین و هند، چی به معنای چای است. در غرب، چای ماسالا  با طعم تند همراه شده است که به شدت محبوب است.

علاوه بر این، چای ماسالا نه تنها خوشمزه است، بلکه برای سلامت قلب و جلوگیری از بیماری و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب است.

مزایای چای ماسالا

چای ماسالا چیست؟

چای ماسالا یک ترکیب قوی است. این چای یک شفابخش در هند است. چای ماسالا  می تواند بسته به منطقه ای که مصرف می شود ویژگی های متفاوت داشته باشد.

تهیه چای ماسالا

چای ماسالا  از برگ های چای سیاه و اکسید شده تهیه شده و با ادویه جات و ترشی جات، از جمله شاه ماهی، زنجبیل تازه، فلفل سیاه، گل میخک، دارچین و رازیانه مخلوط شده است.

علاوه بر این، برخی ترکیبات چای ماسالا حاوی فلفل سیاه و دانه گشنیز است. این ادویه جات حاوی عناصر گیاهی قوی شامل آنتی اکسیدان ها، خواص ضد التهابی و میکروارگانیسم های ضد باکتریایی است که به چای ماسالا مزایای فوق العاده ای می بخشند.

طعم چای ماسالا

چای ماسالا، شامل ترکیبی از طعم های خوشمزه و عطر تند است که حواس پنچ گانه را بیدار می کند. زنجبیل و فلفل باعث می شود این چای کمی طعم تند پیدا کند. چای ماسالا به دلیل محتوای کافئین دار اغلب به عنوان یک جایگزین برای قهوه استفاده می شود.

مزایای چای ماسالا برای سلامتی

کمک به خواب آلودگی

با توجه به مقدار کافئین چای ماسالا، این چای انتخاب خوبی برای شروع صبحانه شما است و به افزایش انرژی شما در طول روز کمک خواهد کرد. چای ماسالا دارای  برگ چای سیاه است که به طور طبیعی حاوی کافئین است.

به عنوان یک قاعده کلی، چای ماسالا حاوی حدود یک سوم کافئین در یک فنجان قهوه است.

مزایای چای ماسالا

این بدان معناست که شما می توانید چند فنجان چای ماسالا را در روز بدون عوارض جانبی منفی به جای چند فنجان قهوه مصرف کنید.

 مفید برای دستگاه گوارش

چای ماسالا  مانند بسیاری از چای ها برای تنظیم سیستم های گوارش و حفظ سلامت روده شما عالی است. زنجبیل موجود درچای ماسالا مسئولیت سلامت گوارشی را برعهده دارد. زنجبیل با بهبود گردش خون و وارد کردن اکسیژن به اندامها، باعث سلامت بیشتر میشود.

ادویه جات دیگر در چای ماسالا، مانند فلفل سیاه کمک می کند تا پانکراس که به تولید آنزیم های گوارش کمک می کند بهبود بخشد و از مشکلات شدید مانند بیماری های کبدی ، کمبود آهن و سندروم روده اجتناب می کند.

 کاهش تهوع

زنجبیل به خاطر توانایی در کاهش تهوع شناخته شده است و برای درمان بیماری های مشترک مانند بیماری  های دریایی یا حالت تهوع در دوران بارداری مورد استفاده قرار می گیرد. چای ماسالا حاوی ۱ تا ۱٫۵ گرم زنجبیل است که برای درمان حالت تهوع است.

مزایای چای ماسالا

 کاهش درد

ادویه جات موجود در چای ماسالا می تواند به کاهش درد و آسیب های رایج کمک کند. این مزایا ناشی از خواص ضد التهابی بسیاری از مواد تشکیل دهنده چای ماسالا، به ویژه زنجبیل و گل میخک می باشد.

ریشه زنجبیل در این چای التهاب را کاهش می دهد که می تواند درد را بهبود بخشد. زنجبیل باعث افزایش گردش خون و انتقال اکسیژن به مناطق دارای درد می شود.

 سیستم ایمنی بدن

اگر شما به دنبال ساخت یک سیستم ایمنی سالم هستید، نوشیدن چند فنجان چای ماسالا هر روز می تواند به شما در دستیابی به سیستم ایمنی سالم کمک کند. چای ماسالا دارای مقادیر زیادی از ویتامین C و سایر مواد مغذی است که سیستم ایمنی بدن شما را سالم نگه می دارد.

حفاظت از سلول های کلی بدن و جلوگیری از بیماری های مزمن

چای ماسالا  حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان های شناخته شده به عنوان پلی فنول ها است که به حذف رادیکال های آزاد کمک می کند. رادیکال های آزاد ترکیبات ناشی از آلاینده ها و مواد شیمیایی در غذاها هستند که می توانند باعث آسیب به سلول شوند. رادیکال های آزاد شده با بیماری های مزمن مانند آلزایمر و پارکینسون و بسیاری از انواع سرطان مرتبط است. چای ماسالا دارای پلی فنول بیشتری نسبت به بسیاری از میوه ها و سبزیجات نیز است، به این معنی که نوشیدن چای ماسالا در طول روز  می تواند به حفظ سلامت کلی سلول ها کمک کند.

 سلامت قلب

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین، یکی از مواد اصلی در چای ماسالا، ممکن است به کاهش کلسترول و فشار خون کمک کند. چای سیاه نیز با کاهش سطح کلسترول خون باعث سلامت قلب می شود.

مزایای چای ماسالا

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]
1 نظر
  1. علی مزیانی می گوید

    مطلب جالب و کاملی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.