پوسته شدن دور ناخن

علل پوسته شدن دور ناخن

حتما برای شما پیش آمده است که هنگام دست زدن به چیزی همانند لباس و موهایتان درد خفیفی را حس کنید و متوجه شوید که اطراف ناخن هایتان پوسته پوسته شده و از زیبایی دست شما کاسته شده است. در این مقاله ما به شما علت و راه های درمان ریشه شدن اطراف ناخن را بیان می کنیم. با پویاسیس همراه باشید.

دکتر رانی باسلر معتقد است که این مشکل بیشتر برای خانم هایی که دستان خود را مدام در معرض آب سرد قرار می دهند، رخ می دهد. به طور کلی هر عملی که باعث شود دستان شما خشکی بگیرد، باعث رخداد این مشکل می شود. و علت آن هم این است که چربی ناخن کاهش پیدا می کند. به عنوان مثال اگر فردی دارای شغلی باشد که با کاغذ سرو کار زیاد داشته باشد، بسیار به این مشکل برخورد می کنند.

پوسته شدن دور ناخن

لازم به ذکر است که دکتر پریچهر کفایی متخصص پوست بنا بر گزارش آوا گفت این مشکل هیچ ربطی با کمبود ویتامین یا کلسیم ندارد. در پی آماری که در این خصوص منتشر شد، اعلام کردند که تقریبا ۲۰ درصد از افراد بر روی کره زمین به این موضوع دچار می شوند. استفاده از مواد شوینده نامناسب و نپوشیدن دستکش از شایع ترین علل آن می باشد. به این نکته همواره دقت داشته باشید که جدا کدن ریشه ها آن را شدید تر و طول درمان آن را طولانی تر می کند. حتی در بعضی موارد پوسته پوسته شدن ناخن ها باعث بروز عفونت می شود.

ریشه شدن پوست اطراف ناخن اگر درمان نشود باعث بروز عفونتی به نام پارونیشیا یا کژدمه می شود. این عفونت دارای ۳ نوع می باشد:

الف» باکتریایی

ب» کاندیدال

ج»عفونت قارچی

برای درمان این بیماری راهکارهای زیادی برای شما وجود دارد:

راه اول: نرم کردن ناخن و اطراف آن

راه دوم: ناخن و اطراف آن را با لوسیون های مخصوص ماساژ دهید.

راه سوم: ناخن ها را یک شب در میان در ظرفی حاوی آبلیمو و تخم مرغ قرار دهید.(به مدت ۱ ربع ساعت)

راه چهارم: کمی روغن زیتون را در ظرفی ریخته و با حرارت غیر مستقیم گرم کنید. ناخن های خود را تا سرد شدن آن در درون ظرف نگه دارید.(۱ روز در میان)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.