۱۰ عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

10 عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

۱۰ عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

عادت ها بخش عظیمی از زندگی رومزه ما را تشکیل می‌‌‌دهند. اما برخی از این عادت‌‌‌ها گاهی آنقدر بد هستند که موجب تاثیرات منفی بر روند طبیعی بدن مان شده و حتی گاهی از طول عمرمان می‌‌‌کاهند. در این مقاله قصد داریم ۱۰ عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود را برای شما شرح دهیم؛ تا با ایجاد تغییر در آن‌‌‌ها، روند پیری‌‌‌تان را کاهش دهید.

10 عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور خورشید

هنگامی که زمان زیادی را در زیر نور خورشید که دارای اشعه های فرابنفش بوده و برای انسان مضر است قرار می‌‌‌گیرید، این امر باعث می‌‌‌شود تا رنگ پوست‌‌‌تان دچار تغییر شده و سلول های آن تضعیف شوند؛ در ادامه انعطاف پوست‌‌‌ شما کاهش یافته و احتمال ابتلا به سرطان پوست در شما افزایش می‌‌‌یابد. برای جلوگیری از این عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود، کافیست در هنگام مواجهه با آفتاب از کلاه های کپ یا ضد آفتاب‌‌‌هایی با SPF بیشتر از ۳۰ استفاده نمایید تا از پوست‌‌‌تان محافظت نمایند.

10 عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

اهمیت بیش از حد به هوس های غذایی

برای همه‌‌‌ی‌‌‌ما پیش آمده که خوراکی خاصی را هوس کنیم؛ پاسخ به این هوس تا زمانیکه به ندرت باشد و تبدیل به عادت نشود، دردسرساز نیست. دردسر از آنجایی شروع می‌‌‌شود که جلوی هوس های‌‌‌مان را نگرفته و به سراغ تناول آنها برویم.

شیرینی‌‌‌ها یکی از عواملیست که ممکن است هرکسی میل ناگهانی به خوردن آن‌‌‌ها را در خود ببیند. اما باید گفت که این نوع از خوراکی‌‌‌ها جزو بدترین عوامل در پیری زودرس به حساب می‌‌‌آیند. چراکه قند همواره باعث پیری بدن شده و همچنین دیابت، پف کردن پوست، بیماری‌‌‌های قلبی و عروقی و سرطان را به همراه دارد. همچنین قند می‌‌‌تواند موجب تسریع روند پیری، همانند افزایش چین و چروک‌‌‌ها شود و یا زمان آغاز چین‌‌‌های صورت را جلوتر بیندازد.

رازهای جوان ماندن پوست پس از سی سالگی

نحوه‌‌‌ی خوابیدن

اگر جزو افرادی هستید که همیشه به یک سمت می‌‌‌خوابید، بهتر است که بدانید این مورد نیز یکی از ۱۰ عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود، است و شما می‌‌‌بایست این عادت خود را دچار تغییر و تحول نمایید.

خوابیدن به یک سمت موجب می‌‌‌شود که در دراز مدت خطوط و چروک‌‌‌هایی بر روی پوست صورت‌‌‌تان بیفتد که علت آن فشاری است که در مواجهه با این مدل خوابیدن به صورت‌‌‌ان وارد می‌‌‌شود.

10 عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

همچنین اگر جنس روبالشی‌‌‌های‌‌‌تان مناسب نباشد، می‌‌‌تواند آب و رطوبت صورت شما را جذب خود کرده و باعث پیری پوست شما گردد. گفته می‌‌‌شود بهترین جنس پارچه برای روبالشی، ابریشم یا ساتن می‌‌‌باشد که جذب رطوبت در آنها در حداقل‌‌‌ترین میزان ممکن است.

انجام چندین کار به طور همزمان

برخی از افراد تمایل دارند چندین کار را همزمان با یکدیگر انجام داده و پیش ببرند. باید بگوییم که این مورد به علت افزایش استرس موجب پیری زودرس می‌‌‌گردد.

پیشنهاد تیم ما به شما در راستای انجام کارها بدون همزمانی و با استرس کمتر و سرعت بیشتر این است که کارهای‌‌‌تان را به ترتیب اولویت و به صورت مفرد شروع کرده و پس از به انجام رسانیدن آن، به سراغ کار بعدی بروید. طی کردن این روند شمارا عاری از استرس کرده و بین شما و پیری زودرس فاصله می‌‌‌اندازد.

تماشای بیش از حد تلوزیون

تماشای تلویزیون می‌‌‌تواند از روزی ۲ ساعت شروع شده و تا مقدار زیادی افزایش یابد. بدیهی است که اگر شما در روز یک یا دوفیلم، سریال یا برنامه را دنبال می‌‌‌کنید، مورد هدف این گزینه نیستید. حرف ما با کسانی است که تعداد  ساعت‌‌‌های زیادی را به تماشای تلویزیون میگذرانند.

شاید برای‌‌‌تان سوال پیش آمده باشد که چرا تماشای تلویزیون باعث پیری زودرس می‌‌‌شود؟ پاسخ واضح است، به علت بی‌‌‌تحرکی و عدم فعالیت در هنگام تماشای تلویزیون، این امر یکی از ۱۰ عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شوند به حساب می‌‌‌آید.

10 عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود
10 عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

گرم کردن بیش از حد خانه

برخی از افراد در فصل سرما تمایل دارند که خانه‌‌‌ی خود را بیش از حد گرم کنند. استفاده از وسایل گرمایشی باعث خشک شدن رطوبت هوای موجود در خانه شده و همین خشکی هوا موجب خشکی پوست شما شده و روند پیری را تسریع می‌‌‌نماید. در این مواقع می‌‌‌توانید از یک مرطوب کننده هوا یا دستگاه بخار استفاده نمایید.

قوز کردن

اگر که به بدنشستن یا بد ایستادن عادت کنید، حالت S مانند ستون فقرات‌‌‌تان تغییر حالت داده و بد فرم می‌‌‌شود که در اصطلاح به آن قوز می‌‌‌گویند. در این حالت شما به دیسک کمر، عضلات و استخوان‌‌‌های‌‌‌تان فشار وارد می‌‌‌کنید.

در اثر این فشارها، ستون فقرات دچار پیری و بدفرمی می‌‌‌شود.

نوشیدن مایعات به وسیله نی

زمانیکه از نی یا بطری‌‌‌های مکیدنی استفاده می‌‌‌کنید، عملی همانند کشیدن سیگار را انجام می‌‌‌دهید که باعث چروک شدن پوست‌‌‌های اطراف لب شده و صورت‌‌‌تان را پیرتر نشان می‌‌‌دهد.

نوشیدن مایعات به وسیله نی

جدی بودن فراتر از حد معمول

زندگی به اندازه کافی جدی و خشک هست، پس شما دیگر آن را بیش از حد جدی نگیرید. درست است که برخی مسائل، جدی بودن ما را می‌‌‌طلبند اما بسیاری از مسائل از این قضیه مستثنا هستند.

سعی کنید نکات مثبت و جالب هر مسئله را ببینید و بیشتر بخندید که این راهی برای افزایش طول عمر و جوانی است. همیشه به یاد داشته باشید که خطوط خنده بر روی صورت بسیار زیباتر از خطوط اخم هستند. پس جدی بودن بیش از حد را کنار بگذارید.

معجزه جوش شیرین و گلاب بر روی پوست

خوردن غذاهایی با ارزش غذایی پایین

وعده های غذایی که می‌‌‌خوریم به طور خاص و جدی بر روی سلامت پوست‌‌‌مان تاثیر می‌‌‌گذارند. بنابراین برای جلوگیری از پیری زودرس می‌‌‌بایست بر روی رژیم غذایی خود نظارت کافی داشته باشیم.

لیست وعده‌‌‌های غذایی خود را با سبزیجات، میوه‌‌‌جات، حبوبات، پروتئین و امگا۳ پر کنید.این مواد با التهابات مبارزه

کرده و از پیری زودرس پوست جلوگیری به عمل می‌‌‌آورد.

خوردن غذاهایی با ارزش غذایی پایین
10 عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

پنج خوراکی که موجب جلوگیری از پیری زودرس می‌‌‌شوند

10 عادت بد که باعث پیری زودرس می‌‌‌شود

۱-         گردو

۲-         چای سبز

۳-         اسفناج

۴-         روغن زیتون

۵-         گوجه فرنگی

همچنین استفاده‌‌‌ی کافی و به اندازه از آب در روز نباید فراموش شود.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 1 Average: 5]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.