رژیم غذایی برای پسردار شدن

اگر جنسیت فرزند برای شما هم مانند بسیاری از زوج‌ها مهم است، پیشنهاد می‌کنیم رژیم غذایی قبل از بارداری را امتحان کنید. تعجب نکنید درست متوجه شدید، رژیم غذایی یکی از مواردی است که در تعیین جنسیت فرزند نقش موثری دارد. اگر عاشق پسر بچه‌ها هستید، رژیم غذایی برای پسردار شدن می‌تواند شانس پسرزایی را در شما افزایش دهد.

رژیم غذایی مناسب زن و مرد برای پسردار شدن

اگر می‌خواهید از طریق رژیم غذایی احتمال پسردار شدن خود را افزایش دهید، باید این نکته را در نظر بگیرید که زن و مرد هر دو در تعیین جنسیت فرزند تاثیر دارند. به همین خاطر هر دوی آنها باید قبل از بارداری زن، نسبت به بایدها و نبایدهای غذایی توجه داشته باشند.

برای این که جنسیت جنین پسر شود، محیط واژن زن باید قلیایی و رحم او گرم باشد تا اسپرم مردانه بهتر جذب گردد؛ از طرفی مرد باید اسپرم‌های قوی و پرتحرکی داشته باشد. به همین خاطر قبل از بارداری توصیه می‌شود، مادر غذاهای قلیایی که حاوی مقدار زیادی پتاسیم و سدیم است، مصرف کند و پدر غذاهای اسیدی را در رژیم غذایی خود قرار دهد. در بخش زیر به مهم‌ترین غذاها و میوه‌هایی که مرد و زن قبل از بارداری برای پسردار شدن احتیاج دارند، اشاره می‌کنیم:رژیم غذایی برای پسردار شدن

مرکبات بخورید:

ویتامین C در ایجاد محیط قلیایی برای پسردار شدن بسیار مهم است. به همین خاطر مصرف مرکبات که غنی از ویتامین C هستند، قبل از بارداری برای پسردار شدن توصیه می‌شود . اگر می‌خواهید بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های پزشکی و از طریق رژیم غذایی احتمال پسرزایی را در خود ایجاد کنید، حتماً از میوه‌های غنی از ‌ویتامین C مانند لیموشیرین، پرتقال و گریپ فروت استفاده نمایید. این میوه‌ها را می‌توان به صورت خام و یا آبمیوه مصرف کرد. البته در صورت استفاده از آب میوه‌ها، آنها را در منزل خود تهیه کنید تا PH آنها دچار تغییر نشود.

موز بخورید:

در این میان مواد معدنی، پتاسیم بیشترین تاثیر را بر اسپرم مردان و افزایش شانس پسردار شدن دارد. بنابراین موز که منبع پتاسیم است، برای پسردار شدن بهترین انتخاب می‌باشد. با خوردن موز قبل از بارداری، به رویای پسردار شدن خود نزدیکتر شوید.

قارچ را در رژیم غذایی برای پسردار شدن قرار دهید:

حتماً می‌دانید، قارچ غنی از مواد معدنی و ویتامین‌ها مانند سلنیوم، پتاسیم، ویتامین D و ویتامین‌های گروه B است. به دلیل تاثیر ویتامین D و پتاسیم در افزایش شانس پسردار شدن، قارچ را به لیست رژیم غذایی مخصوص پسردار شدن اضافه کنید.

غذاهای غنی از روی را به رژیم غذایی پسردار شدن اضافه کنید:

یکی از مواردی که شانس پسردار شدن را افزایش می‌دهد، افزایش تعداد اسپرم مردان است. به همین خاطر متخصصان توصیه می‌کنند، از غذاهای غنی از روی که باعث افزایش تعداد اسپرم در مردان می‌شود، استفاده کنید. گوشت گوسفند، کدو تنبل، گندم، هندوانه، گوشت گاو، صدف و جگر سرشار از روی هستند.

غذاهای پرکالری برای پسر دار شدن مصرف کنید:

به عقیده بسیاری از متخصصان، مصرف غذاهای پرکالری پیش از بارداری به خصوص در زنان، برای پسردار شدن بسیار مفید است. بنابراین برای افزایش وزن و تامین کالری مورد نیاز بدن خود، حتماً دو ماه قبل از بارداری، خوردن غذاهای پرکالری را شروع کنید.

 غذاهای سرشار از منیزیم و کلسیم را کمتر مصرف کنید:

رژیم غذایی غنی از منیزیم و کلسیم، شانس دختردار شدن را بالا می‌برد، بنابراین برای افزایش شانس پسرزایی از خوردن غذاهای سرشار از این دو ماده معدنی مانند شیر، بستنی، کره، پنیر و … اجتناب کنید.

مادران مصرف صبحانه کامل را جدی بگیرند:

یکی از مواردی که شانس پسردار شدن را بالا می‌برد، مصرف صبحانه کامل است. به همین خاطر توصیه می‌کنیم، اگر تصمیم شما برای داشتن پسر بچه قطعی شده است، پیش از بارداری مصرف غلات در صبحانه را جدی بگیرید. رژیم غذایی برای پسردار شدن

رژیم غذای برای پسردار شدن از چه زمانی باید آغاز شود؟

اگر می‌خواهید از طریق رژیم غذایی تعیین جنسیت نوزاد خود را تعیین کنید، باید قبل از بارداری رژیم غذایی مخصوص را شروع کنید. بهترین زمان برای شروع رژیم غذایی، دو الی سه ماه قبل از بارداری است. توجه داشته باشید که این رژیم باید تا زمانی که تست بارداری شما مثبت شد، ادامه داشته باشد. فراموش نکنید که این زمان دو الی سه ماه، برای مرد و زن یکسان است.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.