۱۰ کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدهند

10 کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدهند

۱۰ کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدهند

هیچ شخصی در دنیا به طور اتفاقی به موفقیت دست پیدا نمی‌کند و به رشد و تعالی چشمگیری نمی‌رسد. خصوصیاتی در بین افراد موفق به چشم می‌خورد که مشترک بودن در بین همه‌ی آن‌ها نشان از این است که درصد زیادی از این خصوصیات مشترک عامل موفقیت آن‌ها است، در این مطلب می‌خواهیم از ۱۰ کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام ‌میدهند صحبت کنیم تا شما نیز با الگو گرفتن از آن‌ها حرکت به سوی موفقیت و پیشرفت را آغاز نمایید.اما علت اینکه می‌خواهیم از ۱۰ کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدهند بگوییم چه می‌تواند باشد؟

با توجه به گفته روانشناس حاذق اف بامیستر، افراد در بامداد و صبحگاه عزم بیشتری برای انجام فعالیت‌های مفید دارند. اصلا از بحث روانشناسانه هم که بگذریم، قطعا خودتان نیز تجربه این را داشته‌اید که در روزهایی که پر انرژی از خواب بیدار شده‌اید توانسته‌اید فعالیت‌های مفیدتری نیز انجام دهید. از این رو ما در این مطلب شما را با ۱۰ عمل مفید صبحگاهی آشنا می‌کنیم تا با پیروی کردن از آن‌ها شما نیز به جمع افراد موفق بپیوندید.

هر آنچه را که در این مطلب قصد بازگو کردن آن‌ها را برای شما داریم، براساس گفته افراد موفق است که به شما کمک می‌کنند تا هر روز خود را پر انرژی شروع کنید و در پایان روز نتایجی را کسب کنید که قدم به قدم شما را به موفقیت نزدیک‌تر کنند. اینکه صرفا بخواهیم بگوییم که موفقیت به افراد خاصی تعلق دارد، چنین چیزی نیست، چرا که این تلاش مستمر است که چنین افرادی را به موفقیت می‌رساند تا در بین دیگر افراد خاص به نظر برسند.

10 کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدهند

  1. توجه کردن به اولویت بندی

پیش از اینکه بخوابید، در یک دفترچه یادداشت یا نرم افزار نوت، کارهایی را که روز بعد قرار است انجام دهید را اولویت بندی کنید، سپس با خیالی آسوده بخوابید. صبح پس از بیدار شدن از خواب چندین نفس عمیق بکشید و با حسی عالی از خواب بیدار شوید، چرا که قرار است از امروز پر انرژی و سرحال‌تر روز خود را آغاز و به آن پایانی قشنگ بدهید، به طوری که فعالیت‌های مفید انجام شده توسط شما، خستگی کل روز را از تن شما بیرون کند.

به سراغ نرم افزار یا دفترچه یادداشت خود بروید و به اولویت بندی کارهای خود نگاه کنید، کارهایی که برای آن‌ها در این روز آتی برنامه ریزی کرده‌اید را با صدای بلند برای خودتان بازگو کنید، سپس به نعمت‌هایی که در زندگی‌تان دارید فکر کنید و شکر گذاری کنید، این عمل می‌تواند انرژی شما را در صبحگاه چندین برابر کند. پس از انجام این کارها به فعالیت‌هایی بیندیشید که قرار است در همین روز آتی از انجام آن‌ها بهترین نتیجه را کسب کنید. در واقع اولویت بندی برای انجام کارها شما را با سرعت بیشتری به خواسته‌هایتان می‌رساند.

توجه کردن به اولویت بندی

۲٫ هدف گذاری برای تمامی روزهای هفته

برای هر روز از هفته هدف‌های مشخص و دست‌یافتنی در نظر بگیرید. تا در هر روزی که نمی‌دانید چطور صبح خود را آغاز کنید، به سراغ آن‌ها بروید و با تمرکز کردن بر روی این اهداف روز خود را پر انرژی آغاز کنید.

۳٫ انجام مدیتیشن یا مراقبه

برای اینکه ذهن خود را جلا و قدرت گیرایی آن را افزایش دهید، به انجام مدیتیشن‌های مختلف در صبحگاه بپردازید تا اینگونه تمرکز حواس خود را تصریح ببخشید.

مدیتیشن یا مراقبه

۴٫ انجام برنامه ریزی زیر دوش حمام

به گفته افراد موفق، برنامه ریزی در زیر دوش حمام می‌تواند در کسب موفقیت و افزایش قدرت ذهنی افراد برای انجام فعالیت‌ها و کارهایی که در طول روز می‌خواهند انجام دهند، موثر  باشد. زمانی که در صبحگاه به حمام می‌روید به تمام اتفاقاتی که قرار است در طول روز با آن‌ها روبرو شود فکر کنید، این کارها ممکن است بسیار سخت باشند اما زمانی که شما در همین مدت زمان کوتاه زیر دوش برای آن‌ها برنامه ریزی کنید، یعنی ساعات روز خود را بین کارها و اهداف خود تقسیم کرده‌اید، پس حتما قدرت انجام آن را نیز دارید.

۵٫ راه‌اندازی ذهن

ذهن مهم‌ترین و تاثیر گذارترین ابزاری است که شما برای رسیدن به موفقیت می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر روز خود را با ذهنی خسته آغاز کنید، قطعا نمی‌توانید هدف گذاری موثرانه‌‌ای برای فعالیت‌های روزانه خود داشته باشید. پس از بیدار شدن از خواب در صبحگاه، ذهن خود را راه‌اندازی کنید تا بتوانید  با هر کار و فعالیتی با یک ذهن خلاقانه برخورد کنید تا در نهایت نتیجه‌ای فوق‌العاده کسب نمایید. برای راه‌اندازی ذهن نیازی نیست که کار شاخی انجام دهید، همین که یک دمنوش گیاهی آرامش بخش در اول صبح برای خودتان آماده و نوش جان کنید، استارت یک روز عالی با ذهنی خلاق برای حرکت به سوی موفق را زده‌اید.

راه‌اندازی ذهن
ginger tea with mint and lemon

۶٫ خوردن قهوه در هر روز صبح

براساس گفته‌های برخی از افراد موفق درست کردن یک فنجان قهوه به حدی می‌تواند در اول صبح آن‌ها را سرحال بیاورد که انجام هیچ مدیتیشنی نمی‌تواند تاثیر گذار باشد. این کار را حتما در اول صبح انجام دهید تا تاثیر فوق العاده آن در سرحال شدن و انرژی گرفتن تان مشاهده کنید.

چند نکته روانشناسی شخصیت زنان که باید بدانیم

۷٫ معمولی و ثابت قدم بودن

تمامی کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند، کارهای ساده و معمولی هستند که در انجام آن‌ها ثابت قدم هستند. اگر همین کارهای ساده را به طور مستمر انجام ندهید نمی‌توانید قدمی محکم برای رسیدن به موفق بردارید. در واقع با انجام این کارها ذهن و بدن خود را برای انجام فعالیت‌های موثرانه و شکوفایی استعدادهایتان آماده می‌کنید.

معمولی و ثابت قدم بودن

۸٫ مجسم کردن دستاوردهای آینده

اهدافی را که در آینده می‌خواهید به آن‌ها دست پیدا کنید، در مدت ده دقیقه در ذهن خود به صورت واقعی تجسم کنید. قدرت تصور کردن هیچ محدودیتی برای شما ندارد، پس تا می‌توانید اهدافتان را در ذهنتان بپرورانید. به کمک منجسم کردن دستاوردهایتان در ذهن می‌توانید انرژی مضاعفی را کسب کنید که شما را در راه رسیدن به اهدافتان کمک کند.

۹٫ پاک کردن ذهن و آماده شدن برای امروزتان

صبح خود را که آغاز کردید، پیش از هر چیزی به پاک کردن ذهنتان مشغول شوید تا به خوبی بتوانید از پس چالش‌های سخت و سنگینی که در روز آتی با آن روبرو هستید به خوبی بر بیایید.

پرورش ذهن و پاکسازی آن

۱۰٫ اختصاص دادن زمان برای شکرگذاری

شکرگذاری کردن از نعمت‌ها و داشته‌هایتان، به شما حسی تازه می‌دهد که می‌تواند انرژی زیادی را در اول صبح نصیبتان کند. شکرگذاری کردن شما را متوجه مهم و مفید بودن زندگی و کارهایی را که قرار است برای رسیدن به موفقیت انجام دهید، می‌کند.

10 کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدهند

بهترین برنامه ریزی روزانه برای فعالیت های کودکان

سخن پایانی

از بین ۱۰ کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدهند صرفا نمی‌توان گفت استفاده از آن‌ها برای همه‌ی افراد یک نتیجه مشخص و مشترک را به همراه دارد. این روش‌ها کاملا درست و تاثیر گذار هستند اما شما با توجه به شناختی که از خود دارید، یک روش مناسب از بین چندین روش موجود انتخاب کنید و برای مدت مشخصی آن را تکرار کنید، اگر توانستید نتیجه مطلوبی بگیرید که به طور دائم از روش انتخابی برای شروع کردن یک صبح عالی و پر انرژی استفاده کنید، در غیر این صورت به سراغ روش‌های بعدی بروید و تا زمانی این کار را انجام دهید که به یک رویه ثابت و موثر برای رسیدن به موفقیت دست پیدا کنید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.