بهترین زمان تربیت کودک کتابخوان و راهکار آن

بهترین زمان آغاز تربیت کودک کتابخوان


در چند ماهگی ، یک کودک می تواند به تصاویر نگاه کند ، به صدای شما گوش کند و به اشیاء موجود در صفحات مقوا اشاره کند. فرزندتان را با اشاره به تصاویر راهنمایی کنید و اسامی اشیاء مختلف را بگویید. با جلب توجه به تصاویر و ارتباط کلمات با تصاویر و اشیاء واقعی ، کودک شما اهمیت زبان را می آموزد.

خواندن کتاب با صدای بلند برای کودکان ، تخیل آنها را تحریک می کند و درک آنها از جهان را گسترش می دهد. این کمک می کند تا زبان و مهارت گوش دادن را توسعه داده و آنها را برای درک کلمه نوشتاری آماده کند. وقتی ریتم و ملودی زبان به بخشی از زندگی کودک تبدیل شود ، یادگیری خواندن به همان اندازه یادگیری راه رفتن و صحبت کردن طبیعی خواهد بود.

اگرچه زندگی والدین غالباً پر از مشغله است ، اما باید سعی کنید حداقل یک بار در روز و در یک زمان معین ، با فرزند خود کتاب بخوانید.

اگر بیش از یک فرزند دارید ، سعی کنید مدتی را صرف خواندن تنهایی با هر کودک کنید ، به خصوص اگر آنها بیش از ۲ سال از هم فاصله دارند. کودکان از گوش دادن به انواع مختلف داستان لذت می برند. وقتی داستانها پیچیده هستند ، کودکان برای پرسیدن سؤال تشویق می شوند.

صرف وقت مطالعه با فرزندان یک پیام مهم را به کودک می فرستد: خواندن ارزش دارد.

چگونه برای کودک خود انگیزه مطالعه ایجاد کنیم


بعضی از بچه ها عاشق خواندن هستند .در حقیقت ، گرفتن یک کتاب از دست آنها سخت است. اما ایجاد انگیزه برای کودکی که عاشق خواندن نیست ، می تواند دشوار باشد. حتی ممکن است غیرممکن به نظر برسد.

کودکانی که انگیزه خواندن دارند ، فعالانه به جستجوی کتابهایی می پردازند که از آن لذت می برند و خودشان بی سر و صدا مطالعه می کنند. تحقیقات نشان می دهد كه انگیزه یك عامل اصلی برای تبدیل شدن به خواننده موفق است.

خواندن نه تنها در آموزش ، بلکه در دنیای تجارت مدرن که ارتباطات زیادی به صورت دیجیتالی و از طریق ایمیل و سیستم های پیام رسانی مبتنی بر متن انجام می شود ، ضروری است. به همین دلیل ، توانایی خواندن برای درک مطلب و برقراری ارتباط موثر بسیار حیاتی است و باید در سنین جوانی تدریس شود. فراتر از آن ، خواندن برای لذت مزیت بسیاری برای بچه ها بعد از مدرسه و در بزرگسالی خواهد داشت.

با تحقیق و مطالعه بیش از ۱۷۰۰۰ نفر ، (ثبت عادتهای خواندن و موفقیت تحصیلی آنها در كودكان)، مشخص شد كه آن دسته از دانش آموزانی كه برای لذت مطالعه می کنند ، نه تنها در املا ، بلكه در ریاضی نیز بهتر عمل می كنند.

چگونه-برای-کودک-خود-انگیزه-مطالعه-ایجاد-کنیم-min

نکاتی برای والدین تا فرزندان خود را تشویق به خواندن کنند


  • زبان شفاهی کودکان را توسعه دهید

بسته به سطح مهارت زبان کودک ، به او یک داستان بدهید تا بخواند یا داستانی را برای آنها بخوانید. پس از پایان داستان ، از کودک خود بخواهید قسمت های مورد علاقه داستان را مشخص کند. این می تواند کودکان را قادر سازد که با انتخاب کلمات سرگرم شوند .

  • هر روز چندین داستان بخوانید

هرچه کودکان بیشتر در معرض ادبیات قرار گیرند ، خواندن، بیشتر به بخشی از زندگی روزمره آنها تبدیل می شود. کودک با هر داستان با اطلاعات و مفاهیم جدید ، آشنا می شود.

  • کودکان خود را با کتاب احاطه کنید

کودکانی که مجموعه زیادی منابع مطالعه را در خانه دارند ، نمره بالاتری می گیرند و در آزمون های استاندارد عملکرد بهتری دارند. با داشتن تعداد زیادی کتاب و مجله جالب در سطح خواندن او ، کودک به خواندن عادت می کند.

  • کودک را برای مطالعه بیشتر تشویق کنید

خواندن را بخشی اساسی از زندگی فرزندان خود قرار دهید. به آنها اجازه دهید منوها ، نام فیلم ، علائم کنار جاده ای ، راهنماهای بازی ، گزارش های هواشناسی و سایر اطلاعات عملی روزمره را بخوانند. همیشه سعی کنید که فرزندانتان در اوقات فراغت خود چیزی برای خواندن داشته باشند.

  • استفاده از فناوری

فناوری در حال تغییر روش های یادگیری است و این می تواند تأثیر مثبتی بر بچه ها و خواندن آنها داشته باشد. با افزودن فناوری هایی مانند تبلت اعتماد به نفس و انگیزه کودک را افزایش دهید. این فناوری همچنین به دانش آموزانی که در عصر تلفن های هوشمند و رایانه بزرگ شده اند ، امکان رشد و یادگیری  بیشتری می دهد. ایجاد عزت نفس از طریق فن آوری کاربردی و افزایش مهارتهای خواندن می تواند تأثیر مثبتی بر هر بخش دیگری از زندگی دانش آموز داشته باشد.

  • بگذارید آنچه را که می خواهند بخوانند انتخاب کنند

خواندن برای لذت یکی از بهترین راههایی است که کودک بتواند عملکرد خود را در مدرسه بهبود بخشد  وقتی به بچه ها اجازه می دهید آنچه را که می خواهند بخوانند ، آنها نویسندگان بهتری می شوند.

  • به کودک کمک کنید تا کتاب مناسب سن خود را انتخاب کند

به بچه های خود کمک کنید تا کتابهایی را انتخاب کنند که در مورد موضوعات مورد علاقه آنها متناسب با سن باشد تا اشتیاق به خواندن را ایجاد کنند. آنها را به کتابخانه ببرید یا حتی به آنها کتاب الکترونیکی نشان دهید . دسترسی به گزینه های متنوع ، به والدین کمک می کند تا فرزندان خود را در یافتن داستانهایی که به آنها آموزش می دهد راهنمایی کنند.

  • از ابزارها و برنامه های خلاقانه استفاده کنید

تلفن هوشمند یا تبلت شما می تواند برای نصب برنامه های مفید خواندنی استفاده شود که در آن بچه ها می توانند سایت های ایمن برای خواندن داشته باشند بدون اینکه والدین نسبت به آنچه در اینترنت می آید نگران باشند. والدین می توانند انتخاب کنند که فرزندانشان به چه مواردی می توانند دسترسی داشته باشند.

  • به خواندن فرزندتان علاقه نشان دهید

خواندن به کودکان کمک می کند تا با ایده های جدیدی آشنا شوند و می توانند آنها را سریعتر و مؤثرتر از همسالان خود پردازش کنند. مطمئناً دسترسی آسان به مجموعه موضوعات و داستانها الکترونیکی باعث ایجاد علاقه کودکان به مطالعه می شود و افزایش فن آوری فرصت های یادگیری مناسب تر را فراهم می کند و در عین حال باعث افزایش اعتماد به نفس کودک در کلاس می شود

از این نکات استفاده کنید تا فرزندتان به خواندن علاقه مند شود تا بتواند یک یادگیرنده بهتر باشند.

درمان خروپف شبانه

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 1 Average: 5]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.