شیوه برخورد با محل کار و همکاران

آداب تعامل در محل کار


همه ما دستکم ۸ ساعت یعنی یک سوم از روز خود را در محل کار می گذارنیم این ساعات بهترین و مفیدترین زمان یک روز برای هر فردی است.

اگر ساعت ۹ صبح تا ۴ یا ۵ بعدازظهر را ساعات کاری بدانیم این لحظات مفیدترین ساعات هر روز افراد است زیرا فرد پس از حداقل ۸ ساعت استراحت شبانه اکنون با انرژی کامل برای شروع کار و فعالیت آماده می شود.

بنابراین ما بهترین زمان عمرمان را در محل کار می گذارنیم زیرا وقتی به خانه بر می گردیم  ممکن است زیاد به تعامل با خانواده نپردازیم که مهم ترین علت آن می تواند خستگی کار روزانه باشد.

برخی از افراد روزانه دو شیفت کار می کنند که زمان حضور این افراد در منزل وکنار خانواده خیلی کمتر از دیگران است و به همین دلیل بیشتر افراد شاغل، در مدت حضور در خانه بیشتر به استراحت و خواب می پردازند تا خود را برای روز بعد آماده کنند.

محل کار، جای کسب درآمد است و کارمند یا کارگر یا هر مستخدم دیگری باید در این محل نبوغ، استعداد و وقت خود را صرف کند تا مورد توجه و عنایت کارفرما یا به عبارتی صاحب کار قرار گیرد که شیوه برخورد با محل کار و همکاران و مدیریت بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

آداب تعامل در محیط کار

حضور به موقع


کارفرما یا صاحب کار در مقابل کاری که انجام می دهیم به ما حقوق پرداخت می کند و وقتی از پرداخت حقوق و دستمزد راضی می شود که از کار و نتیجه فعالیت ما راضی باشد.

مهم ترین انتظاری که صاحب کار یا کارفرما از حقوق بگیر خود دارد این است که به موقع سرکار حاضر شود و فعالیت و وظایف خود را نیز به درستی انجام دهد.

اولین روز کاری شاید به تعبیری می تواند مهم ترین روز کاری یک فرد محسوب شود. در این روز شیوه برخورد در محل کار با همکاران فرد زیر نگاه های مدیران و اطرافیان است و معمولا در محیط های کاری نیروهای تازه وارد با چنین نگاه ها و برخوردهایی مواجه می شوند.

در روزهای نخست شروع یک کار، فرد با موضوعات مختلفی در محل کار آشنا می شود و در این وضعیت دقت در انجام کار، استعداد یادگیری کار و میزان توانمندی فرد در انجام فعالیت ها از مهم ترین نکاتی است که مورد پیگیری مسئولان دستگاه مربوطه است.

همیشه سعی کنید وقت شناس باشید و این موضوع را در روزهای نخست شروع کار، جدی تر دنبال کنید. سر کار ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زودتر حاضر شوید و پس از پایان کار نیز به موقع محل را ترک کنید زیرا توقف بیش از ساعات موظف که قبلا از شما درخواستی برای بیشتر ماندن نشده است، تبعات مثبتی به همراه ندارد که یکی از آن ها این می تواند باشد که کارمند جدید نمی تواند به خوبی وقت خود را مدیریت کند.

نقش اعتماد به نفس در موفقیت چیست

دقت در حرف های کارفرما


معمولا در روزهای نخست کار، توضیحاتی از سوی مدیر، کارفرما یا هرکسی که وظیفه چنین کاری را دارد به شما ارائه می شود. ممکن است که خیلی از صحبت های کارفرما که مهم هم هست از ذهن تان خارج شود در حالی که همه این حرف ها در انجام مطلوب فعالیت تان ثمربخش است.

اگر نمی توانید حرف های کارفرما یا مدیر را ضبط کنید لااقل نکات مهم و کلیدی این سخنان را یادداشت برداری کند. خلاصه نویسی این مطالب و مرور مکرر آنان باعث می شود که به طورکامل با مباحتات و فعالیت کاری خود آشنا شوید.

آگاهی از سطح توقعات، خواسته های سازمانی و همراه شدن با اهداف و وظایف محل کار از مهم ترین نکته هایی است که باید در شیوه برخورد با محل کار و همکاران به آن توجه کرد.

به دقت به صحبت های کارفرما توجه کنید و سعی نمایید یک اشتباه را دو بار تکرار نکنید زیرا ممکن است که تصور کنند شما توانمندی و توانایی کامل برای انجام این کار را ندارید.

دقت در حرف های کارفرما

سئوال کنید


برخی از تازه واردها کمتر سئوال می کنند در حالی که این پرسش ها در یادگیری  و تثبیت یادگیری آنان نقش مهمی دارد.

وقتی سئوال می کنید و مطالبی به عنوان پاسخ در اختیار شما قرار می گیرد می تواند راه دشوار آینده را برای شما هموارتر کند، حالا شما می دانید که باید چه کار انجام دهید که برای اهداف سازمانی و کارفرمای شماست.

هنگامی که ندانید که باید چه کاری انجام دهید به طور قطع نتیجه کار شما نیز مثبت نخواهد شد و همین مساله ادامه فعالیت تان را با مشکل روبرو می کند.

۱۰ کاری که افراد موفق بعد از بیدار شدن از خواب انجام میدهند

روز اول بگردید


روزهای نخست کار، می تواند روزهای آشنایی با محیط و کار باشد. به طور قطع در روز اول نمی توان از فرد تازه وارد انتظار کار خارق العاده داشت اما انتظار کارهای مثبت و درخور در روزهای آینده بیشتر می شود یعنی کارفرما در روزهای آینده منتظر کاری از شماست که میزان توانمندی تان را به او ثابت کند.

شما باید از روزهای اول، برای یادگیری بیشتر خودتان استفاده کنید و از هر روش و راهی برای رسیدن به این مقصود بهره گیری نمایید. می توانید همین روزهای اول برای یادگیری و آشنایی بیشتر در محیط بگردید و کارها و تجربیات دیگران را از نزدیک ببینید و یادبگیرید. علاوه بر این با شیوه برخورد با محل کار و همکاران را فرا خواهید گرفت.

برنامه ریزی برای کار

برای موفقیت در هرکاری باید برنامه ریزی کرد و بدون برنامه ریزی و اجرای کامل آن نمی توان انتظار موفقیتی داشت. برنامه ریزی تان باید به اهداف و وظایف سازمان نزدیک باشد و برای آن باید از همکاران سابق و باتجربه نیز کمک بگیرید.

برنامه ریزی به شما کمک می کند که باید همه کارها را در موعد مقرر و طبق اصول انجام دهید تا به موفقیت برسید.

برنامه ریزی برای کار

چطور باهوش‌تر باشیم؟

کار با انگیزه و علاقه


علاقه از مهم ترین شروط موفقیت هر فرد در کار است. انگیزه و علاقه باعث می شود که فرد زودتر و بهتر مطالب را بیاموزد و به موفقیت برسد.

وقتی کارفرما شما را فردی با انگیزه و علاقه در انجام کار می بیند نسبت به فعالیت ها و موفقیت های شما امیدوارتر می شود و همین مساله باعث می شود حساب ویژه ای روی شما باز کند.

کارها هر چند سخت و دشوار باشد اما افراد با پشتکار می توانند این کارها را آسان کنند

سازگاری با محیط

سعی کنید در محیط کار با همکاران دیگران رفتار محترمانه و انعطاف پذیری داشته باشد. این خصیصه باعث می شود که افراد زودتر شما را بپذیرند و با شما همکاری کنند.

احترام گذاشتن به همکاران نه تنها از فضایل اخلاقی افراد محسوب می شود بلکه این رفتار می تواند اثرات مثبتی در میان همکاران داشته باشد.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.