چند تاکتیک برای مدیریت کارآمد

به عنوان یک مدیر ، یکی از بزرگترین مسئولیت های شما این است که دیگران را ترغیب کنید که بهترین نسخه خودشان باشند. در اینصورت همه افراد در تیم شما نه تنها کارآمدتر خواهند بود بلکه از شغل خود نیز خوشحال تر خواهند بود.

حقیقت غم انگیز این است که بسیاری از کارفرمایان رفتار ناپایدار دارند این مسئله منجر به استرس و نارضایتی کارمندان می شود. براساس یک مطالعه در دانشگاه هاروارد ، تنها ۲۵ درصد از ۱۹۰۰۰ کارمند از سراسر جهان گفتند که مدیران آنها روشهای کاری پایدار را الگوبرداری می کنند. در این مقاله چند راه حل برای مدیریت کارآمد و موفق را ذکر کرده ایم.

چند روش تاکتیکی برای کمک به کارآمدی کارکنان


  • خودت باش

هیچ جایگزینی برای اصیل بودن وجود ندارد. مردم می توانند رفتار جعلی را حس کنند. روشی که با اعتقادات و ارزشهای شما سازگار باشد ، هر روز انرژی بیشتری به شما می دهد و برای کارمندان نیز پیامی می فرستد که خودشان باشند.

  • فرهنگ شفافیت و بازخورد ایجاد کنید

در حالی که بسیاری از مدیران از انجام این کار می ترسند ، اعتراف کردن هنگام اشتباه برای ایجاد فرهنگ صداقت و شفافیت بسیار مهم است. این رفتار از بالاترین سطح شرکت شروع می شود.

بعضی اوقات ، وقتی در نقش رهبری می نشینیم ، فکر می کنیم باید کنترل داشته باشیم ولی در واقع شجاعت بیشتر جواب می دهد که به اشتباه خود ، اعتراف کنید. با انجام این کار ، لایه ای از شفافیت با کارمندان خود ایجاد می شود و فرهنگ یادگیری را ارتقا می بخشد.

  • تشویق برای استراحت

آیا شما کارمندان خود را تشویق می کنید ناهار را از دفتر خارج شوند و استراحت کوتاه کنند؟ اگر کارمند خود را به استراحت تشویق کنید آنها سخت تر ، کارآمدتر عمل می کنند و شرکت شما را با درآمد بیشتری روبرو می کنند.

  • آخر هفته ایمیل نزنید
  • قدردانی کنید

کارمندان نیازهای عاطفی دارند که باید در محل کار برآورده شوند. اگر زیردستان خود را نشناسید و از  آنها قدردانی نکنید، شما را رها می کنند و به جای دیگری می روند. “تحقیقات این ادعا را تأیید می کند که” کارمندان سازمان ها را ترک نمی کنند ، آنها رهبران را ترک می کنند. ” به عنوان مثال ، وقتی کارمندان از نظر رهبرانشان احساس ارزشمندی می کردند ، ۱٫۳ برابر بیشتر در شرکت اقامت داشتند. “

  • رسالت و هدف شرکت خود را مشخص و آن را اعلام کنید.
  • هر فرد را بشناسید

با این ارتباط فرصتی برای درک اینکه چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در کارمندان می شود ، از انجام چه کاری لذت می برند لازم است. هنگامی که یک کارمند می داند که رئیس آنها به موفقیت آنها اهمیت می دهد ، انگیزه بیشتری برای کار دارند و احساس وظیفه می کنند که برای شما سخت تلاش کنند.

  • آنها را با بهترین فن آوری توانمند کنید

افراد غالباً ساعتهایی را صرف کارهایی می کنند که می توانند به صورت خودکار با سرعت بالایی توسط فناوری انجام دهند.
به وظایفی که کارمندان انجام می دهند ، نگاهی بیندازید ، به ویژه موارد یکنواختی که آنها را آزار می دهد. صرف وقت برای یافتن راه حل هایی که می توانند آن کارها را خودکار و با سرعت انجام دهند ، نه تنها باعث بهبود کار می شود بلکه آن ها را خوشحال تر می کند.

  • به کارمندان آزادی و استقلال دهید

اگر افراد احساس می کنند که باید کارهای خود را به روشی خاص انجام دهند ، مجبور باشند چیزهای خاصی را انجام دهند، لباس خاصی را بپوشند و در کل نمی توانند خودشان باشند، آن ها کمتر خوشحال و مولد خواهند بود.

تشویق کارمندان به اجرای هدف یا ایده ای که دارند باعث ایجاد حرکت در دفتر و تشویق کارمندان به سخت تر کار کردن در مورد آنچه از آن لذت می برند می شود

چطور همیشه شاد و خنده رو باشیم

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.