چگونه در محل کار رفتار کنیم

ویرایش شده در by روغنی زاده

رفتار حرفه ای نوعی آداب و معاشرت در محیط کار است که در درجه اول با رفتار محترمانه و مودبانه در ارتباط است. آگاهی از نحوه برخورد با همکاران و مشتریان ، و اطمینان از نگرش مثبت به محیط کار می تواند به شما در بهبود بهره وری و اثربخشی در محیط کار کمک کند. افراد در محل کار باید همیشه بر کار متمرکز باشند. گفتگوها باید درمورد چگونگی انجام کارباشد. اینکه چه عواملی باید تغییر یابد ، چه عواملی بهبود یابد و غیره.

حرفه ای بودن و رفتار اخلاقی می تواند به نفع حرفه شما باشد و شانس موفقیت شما در آینده را بهبود بخشد. اگرچه داشتن مهارت های لازم برای انجام کار،امری ضروری است ، اما داشتن رفتار حرفه ای کمک می کند تا استاندارد بالایی از عادتهای کاری داشته باشید که می تواند به موفقیت شغلی کمک کند.

ازجمله رفتارهای حرفه ای در محل کار این است که از یادگیری مهارتهای جدید نترسید، در صورت ابراز علاقه ، دانش خود را با همکاران به اشتراک بگذارید، قابل اعتماد باشید، نگرش مثبت داشته باشید، فعال باشید و …

نکاتی درباره رفتار حرفه ای در محل کار


 • با احترام رفتارکنید.

حتی اگر فکر می کنید سرپرست شما یک احمق کامل است احترام را فراموش نکنید.
به یاد داشته باشید که با همه به طور یکسان رفتار کنید ، خواه نظافتچی باشد یا مدیرعامل. به تمام سیاستهای شرکت خود احترام بگذارید ، حتی اگر با آنها موافق نیستید .

همیشه مهربان و مؤدب باشید. وقتی به همکاران خود احترام می گذارید ، آنها به نوبه خود به شما احترام می گذارند. کار کردن تیمی باعث می شود یک پروژه سریعتر و آسانتر تمام شود.

 • وقت شناس باشید

رسیدن به موقع شاید یکی از بهترین راهها برای نشان دادن حرفه ای بودن در محل کار باشد و از طرف مدیریت مورد توجه واقع شود.

 • یک نگرش مثبت داشته باشید

مهم نیست که چقدر شغل خود را دوست داشته باشید ، ممکن است بازخورد منفی دریافت کرده اید یا یک همکار شما را ناراحت کرده باشد، در هر صورت ، مهم است که مثبت بمانید و تا حد امکان حرفه ای رفتار کنید ، بنابراین هرگونه احساسات شخصی را کنار بگذارید و تمام دلایلی که عاشق شغل خود هستید را یادآوری کنید.

نگرش خود را تغییر دهید و شروع به پذیرش سایر وظایف اضافی با یک دیدگاه مثبت کنید. همه این وظایف ، به شما در پیشرفت شغلی کمک خواهند کرد.

 • راستگو و قابل اعتماد باشید

برقراری ارتباط صریح و صادقانه با مدیر امری ضروری است.

 • محل کار خود را مرتب نگه دارید.

یک فضای کاری مرتب نشان می دهد که شما سازمان یافته اید ، تمام کارهای شما منظم هستند و نشان می دهد که به دارایی شرکت احترام می گذارید و درست مانند اموال شخصی خود از آن ها مراقبت می کنید.

 • به زبان بدن خود توجه کنید

آیا تاکنون توجه کرده اید که همه کارآفرینان موفق زبان بدن خوبی دارند؟ آنها راست می نشینند ، صاف می ایستند و قدم می زنند. به عبارت دیگر ، اگر می خواهید جدی گرفته شوید مراقب باشید که چگونه خودتان را را به اطرافیان معرفی می کنید: کارفرمایان ، همکاران و حتی مشتری.

 • همیشه تاکتیک داشته باشید

مهم نیست با چه کسی صحبت می کنید. مهم است که در محیط کار با تدبیر باشید. به عنوان مثال ، اگر در یک وضعیت دشواری قرار دارید، با احساسات رفتار نکنید و در عوض چند دقیقه تامل کنید تا افکار خود را جمع کنید و از گفتن حرفی که بعدا پشیمان شوید پرهیز کنید.

 • آنچه را می شنوید گوش دهید و اعمال کنید.

روی یادگیری تا حد ممکن تمرکز کنید. از سبک یادگیری خود آگاه باشید. یک دفترچه با خود داشته باشید تا در طول آموزش نکات مهم را یادداشت کنید.

 • از پرسیدن سؤال نترسید.
 • سعی کنید آنچه را که در آینده اتفاق می افتد پیش بینی کنید.
 • هنر کم حرف زدن را بیاموزید.

از همکاران خود در مورد علاقه هایشان موسیقی ، فیلم ، کتاب ، سرگرمی مورد علاقه  بپرسید. نشان دادن علاقه واقعی به آنها باعث می شود احساس راحتی در محیط کاری ایجاد شود. به این ترتیب به افرادی که با آنها کار می کنید یادآوری می کنید که در ابتدا یک انسان هستید ، نه فقط یک کارمند یا کارفرما

 • از شایعات و غیبت خودداری کنید.

اگر همکاری شایعات را شروع کرد، بگویید “فکر نمی کنم این مکالمه برای کار مناسب باشد.” ما فقط باید روی کارمون باید متمرکز باشیم”

 • شادی را گسترش دهید.

سعی کنید هر هفته یک رفتار مهربانانه انجام دهید . به عنوان مثال ، بی دلیل کلوچه بیاورید. یادداشت تشکرآمیزی به همکار خود بدهید.

 • تماس های الکترونیکی و نامه های الکترونیکی را فوراً  پاسخ دهید.

چند تاکتیک برای مدیریت کارآمد و موفق

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.