چگونه رابطه خوب با همسرم داشته باشم

ازدواج یک رابطه ظریف است که برای محکم نگه داشتن آن نیاز به مراقبت و توجه زیادی است. اگر می خواهید همسر خود را خوشحال کنید ، باید بر روی حل و فصل درگیری های خود و یافتن راه هایی برای کاهش شدت درگیری ها در آینده تمرکز کنید. همچنین می توانید همسر خود را با تلاش برای بهبود رفتار خود خوشحال کنید و نشان دهید چقدر به او اهمیت می دهید.

ازدواج پیوند بین دو شریک است. شما عهد کردید که یکدیگر را بهتر یا بدتر دوست داشته باشید ، اما گاهی اوقات اوضاع به هم می ریزد. شاید شما دعوای بدی داشته باشید ، احساس می کنید از هم جدا شده اید ، یا به جایی رسیده باشید که متوجه شوید نیاز به بهبود روابط دارید. روابط نیاز به کار و تعهد دارد تا محبت شما نسبت به دیگری محکم شود و ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نیست. با کمی تلاش ، کمی درک و کمی صبر ، شما و همسرتان می توانید روابط خود را بهبود ببخشید.

چند-نکته-برای-بهبود-رابطه-با-همسر

چند نکته برای بهبود رابطه با همسر


 • روی خوشحال کردن خود کار کنید.

 اگر ناراضی هستید ، نمی توانید همسرتان را خوشحال کنید ، بنابراین زمانی را برای کار کردن روی خود باید اختصاص دهید. شاید لازم باشد یک سرگرمی لذت بخش یا یک کار لذت بخش تر پیدا کنید ، دوستان بیشتری پیدا کنید یا به دنبال درمان برای مقابله با آسیب های گذشته باشید. هر کاری را که باید انجام دهید انجام دهید تا شادترین فرد باشید تا بتوانید بهترین همسر ممکن باشید.

هیچ کس نمی تواند کاملاً به فرد دیگری اعتماد کند تا او را خوشحال کند. اگر احساس می کنید همسرتان به دلایلی که ارتباط مستقیمی با ازدواج شما ندارد ، ناراضی است ، او را تشویق کنید که روی سعادت شخصی نیز کار کند.

 • یک نگرش مثبت داشته باشید

نگرش شما می تواند تأثیر زیادی در سلامت ازدواج شما داشته باشد. اگر تمایل دارید که فردی منفی باشید ، یک تلاش آگاهانه برای مثبت تر شدن داشته باشید .

افراد منفی گرایش به انتقاد و خواسته های زیاد دارند ، که هر دو منجر به درگیری می شوند. یک تلاش آگاهانه برای جلوگیری از این دو رفتار انجام دهید.

 • با استرس خود مقابله کنید.

استرس ناشی از یک زندگی پرمشغله، اغلب ممکن است باعث شود که افراد نسبت به عزیزان خود پرخاشگر شوند ، حتی اگر منظورشان این نیست. برای جلوگیری از این درگیری، بر روی کنترل فشار روانی خود تلاش کنید. ممکن است بخواهید تکنیک های آرامش بخش مانند مراقبه یا یوگا را امتحان کنید. اگر استرس زیادی دارید ، می توانید از مشاوره نیز کمک بگیرید.

 • دوری کردن از ذهن خوانی

ممکن است انتظار داشته باشید که شریک زندگی تان بدون اینکه چیزی را که می خواهید بگویید ذهن شما را بخواند به عنوان مثال ، بدون اینکه از شریک زندگی تان بخواهید در کنار شما روی مبل بنشیند انتظار داشته باشید که این کار را انجام دهد.

 • انتظارات معقول داشته باشید.

زمانی را برای ارزیابی آنچه از رابطه خود انتظار دارید بگذارید و تعیین کنید که آیا بیش از حد آرمان گرایانه هستید؟ انتظار اینکه شریک زندگیتان به خاطر شما شخصیتش را تغییر دهد غیر واقعی است. به عنوان مثال ، اگر به دلیل اینکه شریک زندگی شما صبح روز شنبه با دوستانش فوتبال بازی می کند ناراحت شدید ، در این صورت انتظار غیر واقعی دارید اگر فکر می کنید شریک زندگی شما باید از این سرگرمی به خاطر شما دست بکشد در اشتباه هستید.

برای آگاهی بیشتر از انتظارات غیر واقعی که ممکن است به شریک زندگی خود تحمیل کنید ، شروع به نوشتن آنها کنید. سپس ، وقت بگذارید تا در مورد اینکه آیا یک انتظار منطقی است تأمل کنید. برای مثال ، ممکن است از خود بپرسید ، آیا این انتظار به روابط من کمک می کند یا آسیب می زند؟ اگر این انتظار روابط شما را دچار مشکل می کند ، به خود بگویید ، “داشتن این انتظار به نفع من نیست.

 • به درخواست همسرتان پاسخ دهید.

در حالی که برای خوشبختی همسرتان نیازی به تغییر شخصیت نیست ، لازم است برای سازگاری با همسرتان ، تغییرات کوچک یا سازش ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اگر لباس ها خود را روی زمین رها می کنید ، همسرتان دیوانه میشود سعی کنید این عادت را ترک کنید.

 • کارها را با هم انجام دهید.

زوج های خوشحال عادت می کنند که وقتشان را به طور مرتب با هم بگذرانند. اگر بتوانید کاری را پیدا کنید که برای هر دوتان جالب باشد ، انجام آن کار برای شما و همسرتان بسیار لذت بخش خواهد بود. این یک ایده خوب است که هفته ای یکبار با هم به گردش بروید یا ورزش کنید.

 • مدتی را نیز از هم جدا بگذرانید.

 در حالی که زمان در کنار هم بودن لازم است ، بیشتر زوج ها نیز به زمانی برای تنها بودن نیاز دارند. سعی کنید حداقل یک سرگرمی داشته باشید که بدون همسر خود انجام دهید و مدتی را صرف معاشرت با دوستان خود کنید.

 • تفاوت های خود را بپذیرید.

اگر یاد بگیرید که تفاوت ها را بپذیرید و حتی قدردانی کنید ، هر دو شادتر خواهید بود. سعی کنید به جای اینکه آرزو کنید همسرتان دقیقاً مثل شما باشد ، به این نکته توجه کنید که شما و همسرتان چگونه مکمل یکدیگر هستید. سعی نکنید همسر خود را تغییر دهید. این منجر به نارضایتی و درگیری خواهد شد.

 • به همسرتان گوش دهید.

اگر همسرتان به شما می گوید مشکلی وجود دارد ، باید آن جمله را جدی بگیرید. برای حل مشکل ، به تنهایی یا با هم تلاش کنید و اطمینان حاصل کنید نیازهای شریک زندگی خود را برطرف کنید. صحبت و گوش کردن باعث اعتماد و صمیمیت می شود.

 • با هم صادق باشید.

 صداقت در یک رابطه بسیار مهم است زیرا احساس میکنید که می توانید به همسر خود اعتماد کنید اما صداقت فراتر از گفتن حقیقت است. مثلا چیزی که شما را آزار می دهد به همسرتان بگویید. به همسرتان آرزوهای خود ، عمیق ترین ترس ها و … را بگویید. این می تواند به ایجاد اعتماد و تقویت احساس صمیمیت و محبت کمک کند.

 • تشکر از چیزهای کوچک.

مهم نیست چقدر همسرتان را دوست داشته باشید همیشه این خطر وجود دارد که آنقدر به یکدیگر عادت کنید که فراموش کنید از تمام آنچه همسرتان انجام می دهد سپاسگزاری کنید. اگر قدردانی کنید ، شریک زندگی تان تقریباً همین کار را خواهد کرد.

با قدردانی از کارهای کوچک همسرتان احتمالاً در آینده به انجام کارهای خوب برای شما (و بالعکس) ادامه خواهد داد.

 • هر روز حرفهای زیبا و مثبت بزنید

مهم نیست چه مدت شما و همسرتان در کنار هم بوده باشید ، مهم است که کلماتی را برای نشان دادن عشق خود به همسرتان بگویید. هر روز “صبح بخیر” و “شب بخیر” بگویید. همیشه به همسرتان بگویید که روز خوبی داشته باشد. بارها بگویید “دوستت دارم”.

 • خود را متعهد به بهبود روابط خود کنید.

 ازدواج های شاد به طور تصادفی اتفاق نمی افتد. اگر می خواهید سلامت رابطه خود را بهبود ببخشید و همسرتان را واقعاً خوشحال کنید ، باید آگاهانه روی رابطه کار کنید. همیشه به دنبال یافتن راه هایی برای حل این درگیری ها باشید. حل و فصل هر چه سریعتر درگیری ها باعث می شود تا آنها به مسائل بزرگتری تبدیل نشوند که می توانند شادی شما را تهدید کنند. به خاطر داشته باشید که هیچ رابطه ای همیشه ۱۰۰٪ رضایت بخش نیست. شما با درگیری روبرو خواهید شد و این کاملاً طبیعی است.

 • در مورد مسائل مالی به توافق برسید.

امور مالی اختلافات زیادی را در روابط ایجاد می کند ، اما لازم نیست. با بحث و گفتگو در مورد چگونگی مدیریت پول دچار تنش شوید. اگر مبلغی را می خواهید پس انداز کنید ، هر دو می توانید در مورد آن به توافق برسید. مطمئن باشید که شما و همسرتان از نحوه مدیریت مالی راحت هستید. اگر همسرتان می خواهد کنترل بیشتری بر امور مالی داشته باشد ، راهی برای انجام این کار پیدا کنید.

 • همسر خود را در اولویت قرار دهید.

اگر واقعاً می خواهید همسرتان شاد باشد ، باید ابراز عشق و قدردانی کنید. این باعث می شود همسرتان بداند که ازدواج برای شما اولویت دارد و مهم نیست که چیزهای دیگری در زندگی اتفاق می افتد. کارهای کوچک انجام دهید تا به همسرتان نشان دهید از او مراقبت می کنید. اگر فرزند دارید ، حتما مدتی را به تنهایی سپری کنید. در حالی که فرزندان شما مهم هستند ، نباید آنها را در اولویت قرار دهید.

 • هرگز سر شریک زندگی خود فریاد نزنید.

 بسیاری از افراد شروع به فریاد زدن می کنند حتی بدون اینکه متوجه شوند. وقتی بحث می کنید ، ممکن است هیجان شما زیاد شود. با این حال ، فریاد زدن تنها یکی از دو نتیجه را به همراه خواهد داشت: یا شریک زندگی شما نیز فریاد می زند ، یا شریک زندگی تان از شما می ترسد. در هر صورت ، این یک وضعیت آسیب رسان است که می تواند فشار زیادی به روابط شما وارد کند.

به احتمال زیاد هنگام فریاد زدن چیزهایی را می گویید که دقیقا منظور شما نیست و بعداً وقتی آرام می شوید دیگر نمی توانید حرفهایی که زدید را برگردانید.

هنگامی که شما یا همسرتان ناراحت هستید از صحبت کردن در مورد آن موضوع خودداری کنید. پیاده روی کنید یا به مدت ۵ یا ۱۰ دقیقه محل را ترک کنید سپس مکالمه را دوباره شروع کنید.

 • از “من” استفاده کنید.

وقتی شما و همسرتان با هم اختلاف دارید ، مهم است که از اتهامات یا توهین ها خودداری کنید.

 یکی از راههایی که بسیاری از همسران ناخواسته به شرکای خود صدمه می زنند استفاده از کلمه “تو” به جای “من” است. استفاده از “من” می تواند به جای صدمه زدن به احساسات شریک زندگی ، به شما کمک کند تا یک گفتگوی مثبتی را داشته باشید.

جمله “تو” سرزنش را به شریک زندگیتان منتقل می کند. به عنوان مثال ، “تو همیشه دیر می کنی!”

به عنوان مثال بگویید ، “وقتی صحبت می کنم و جای دیگری را نگاه میکنی احساس می کنم احساسات من را در نظر نمی گیری.”

جمله “من” شامل سه مؤلفه است: شرح مختصر و غیر تحریک آمیز از رفتاری خاص که با آن روبرو هستید ، احساسات شما در مورد آن رفتار و تأثیر ملموس رفتار خاص شریک زندگی شما روی شما.

شرایط بارداری و لقاح IVF و مراحل آن

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.