چگونگی رفتار، تعامل و همفکری خانم با همسر

چگونگی رفتار با همسر


اغلب مشکلات خانوادگی و مشاجره های زن و شوهری معمولا پس از یک رفتار که از نظر زوجین  ناپسند تلقی می شود، رخ می دهد و چنانچه نسبت به رشد نیافتن آن اقدام نشود می تواند دامنه آن بیش از پیش گسترش یابد و به جاهای باریک و غیرقابل کنترلی برسد.

خیلی از مشکلات خانواده ها از یک بی احترامی آغاز می شود و با بی احترامی های دیگر ادامه می یابد. احترام به همسر، او را به کار و فعالیت بیشتر تشویق می کند و در مقابل، بی احترامی نتیجه عکس به همراه دارد.

احترام به همسر باعث اعتماد به نفس او می شود و این حالت منجر به برآورده شدن انتظارات شما خواهد شد. او در این موقعیت درک خواهد کرد که شما همواره برای حمایت از او آماده اید.

مزیت های احترام گذاشتن به دیگران خیلی زیاد است و افراد می توانند از این طریق به اهداف خود برسند. در حالی که بی احترامی به دیگران و همسر می تواند تمام این مزیت ها را از فرد بگیرد. چگونگی رفتار و تعامل با همسر از نکات مهم در زندگی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

علت احترام به همسر


احترام شما به شوهرتان باعث می شود که او به وظایفش بهتر عمل کند و این عملکرد به ارتقای وضعیت زندگی شما منجر شود. مردها دنبال احترام و افتخارند و کانون خانواده یکی از مهم ترین مکانهایی است که مردها می توانند آن را بیشتر تجربه کنند.

سرزنش و تحقیر کردن مورد پسند هیچکس نیست، هیچ فردی به ویژه مردها دوست ندارند که سرزنش و تحقیر شوند. اگر این تحقیرها برای کارهای کوچک و بی ارزش انجام گیرد خیلی بدتر است.

احترام به شوهر، رفتار شایسته او را در بچه ها تثبیت می کند و فرزندان یاد می گیرند که به پدر احترام بگذارند و در آینده نیز از یک شخصیت باثباتی برخوردار شوند.

زن ها با احترام به شوهرهای خود در واقع انگیزه کار و تلاش را در آنها بیشتر زنده می کند و این باعث می شود که با دوست داشتن متقابل، فضای بسیار دوست داشتنی در کانون خانواده شکل گیرد.

احترام به شوهر، استحکام خانواده را افزایش می دهد و این موضوع تاثیرات ماندگاری روی ثبات شخصیت فرزندان برجا خواهد گذاشت.

گوش کردن به همسر


یکی از رفتارهایی که در خانواده ها دیده می شود و موجب چالش در کانون خانواده ها می شود توجه نکردن کافی به حرف های یکدیگر است.

هنگام صحبت باهم به همدیگر نگاه کنید چون این کار در گوینده و شنونده این حس را بوجود می آورد که شما به او و باورهای او احترام قائل هستید.

صحبت های همسرتان را قطع نکنید و اجازه بدهید که حرف های خود را بزند و سپس شما در کمال آرامش به صحبت ادامه دهید.

گوش-کردن-به-همسر

همفکری با همسرتان


دخالت دادن همسرتان در تصمیم گیری های زندگی از مهم ترین نکاتی است که باید در خانواده ها رعایت شود. این موضوع جدا از اینکه به احساس با ارزش بودن درهمسرتان منجر می شود، به همسرتان نشان خواهد داد که شما برای عقاید و باورهای او ارزش قائل هستید.

سعی کنید در مسایل مهم زندگی مثل تربیت کودک، آموزش فرزندان و امور تحصیلی فرزندان از نظرات همسرتان استفاده کنید تا بداند که شما برای او و نظراتش اهمیت قائل هستید.

گفتن ویژگی های خوب همسر

گفتن خصوصیات و ویژگی های خوب و مثبت همسرتان نزد دیگران، احساس خوب و مفیدی به او دست می دهد و این موضوع باعث می شود که از زندگی لذت و آرامشی کافی را ببرد.

ابراز تحسین های واقعی در بالا بردن اعتماد به نفس همسرتان فوق العاده موثر است و این عمل را همواره و حتی در خانه ادامه دهید تا همسرتان متوجه شود که نظر شما درباره او در همه جاها تغییر ناپذیر است.

گفتن خصوصیات و ویژگی های خوب همسر در جلوی بچه ها، در الگوپذیری فرزندتان موثر است. این گونه تعریف کردن ها در تقویت پیوند زناشویی تان تاثیرات شگرفی دارد که هیچگاه نباید آن را فراموش کرد.

چگونه رابطه خوب با همسرم داشته باشم

توجه به کار و حرفه همسر


معیشت خانواده از راه کار و شغل همسرتان حاصل می شود و اگر او در کار خود موفق نباشد احتمال از دست دادن شغلش وجود خواهد داشت.

رضایت هر فردی برای انجام کاری مهم است. شغل نیز از جمله حرفه هایی است که باید شخص از آن راضی باشد. در خیلی از موارد دیگران می توانند با تایید شغل ما، انگیزه های ما را برای ادامه حرفه مان بیشتر کنند.

همسر فرد از جمله کسانی است که می تواند در این رضایت شغلی موثر باشد. سعی کنید به مهارت ها، توانمندی ها و استعدادهای همسرتان احترام بگذارید. وقتی از سر کار بر می گردد به او خسته نباشید بگویید تا نسبت به کار خود احساس بهتری داشته باشد.

معمولا وقتی افراد از سرکار برمی گردند خسته هستند در این موقع، بیشتر به او برسید و برای او یک استکان چای یا حتی اگر غذا صرف نکرده برای او وعده غذایی بیاورید.

تعریف از همسر


تعریف و تجمید از همسر را به زبان بیاورید و آن را در ذهن خود نگه ندارید. همسرتان از درون دلتان خبر ندارد بنابراین وقتی حرف ها و تمجیدها را داخل دلتان قرار می دهید او هرگز متوجه این دیدگاه شما نمی شود.

وقتی شما از همسرتان تعریف و تمجید می کنید او تصور می کند که زحماتش هیچ وقت به فراموشی سپرده نمی شود و همسرتان قدردان شماست.

حمایت از برنامه های همسر

همسرتان به طور قطع اهداف و برنامه هایی برای ارتقای کار و حتی امورخانه دارد. از اهداف و  برنامه های او آگاه شوید و با چشمان باز، نسبت به مساعد و نامساعد بودن آن نظر دهید.

ایده ها و برنامه های خوب را مورد حمایت قرار دهید و از همسرتان بخواهید آن را با جدیت ادامه دهد. خیلی از همسران با این تشویق ها و ترغیب ها به کار دلگرم ترمی شوند و برنامه های خود را با موفقیت انجام می دهند.

تفاوت عشق واقعی و عشق زودگذر در چیست؟

عذرخواهی از همسر

انسان جایزالخطا است و ممکن است در هر لحظه اشتباه کند. همسرتان هم این را به خوبی می داند بنابر این وقتی اشتباه کردید از او عذرخواهی کنید. خیلی وقت ها عذرخواهی خیلی دیر یا اصلا انجام نمی شود که هر دو اشتباه است.

باید به موقع عذرخواهی کرد تا از تنش های بیشتر پیشگیری کرد زیرا این تنش ها، کدروت ها را بیشتر می کند و رفع آن نیز با دشواری امکان پذیرخواهد بود.

بهترین روش تنبیه کودک چیست

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.