پاییز را به دکوراسیون منزل دعوت کنید

پاییز را به دکوراسیون منزل دعوت کنید

پاییز را به دکوراسیون منزل دعوت کنید

با شروع فصل زیبا و هزار رنگ پاییز بد نیست تا تغییری در دکوراسیون منزل ایجاد کنید. رنگ‌های زیبای پاییزی می‌توانند جلوه خاصی به محل زندگی شما بدهند. برای ایجاد یک دکوراسیون گرم و پاییزی می‌توانید از ایده‌های خلاقانه و ساده استفاده کرده و به این شکل حال و هوای منزل خود را با شروع فصل جدید تغییر دهید.

همیشه این طرز فکر وجود داشته که تغییر در دکوراسیون منزل هزینه زیادی را در بر خواهد داشت. اما با استفاده از یک سری ایده‌های خلاقانه می‌توان با کمترین هزینه تفاوت چشمگیری در دکوراسیون منزل ایجاد کرد.

برای ایجاد حال و هوای پاییزی در فضای منزل ایده‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از تزیینات ساخته شده با متریال طبیعی است. چنین مواردی قادر هستند به خوبی بیان‌کننده حس پاییز باشند.

پاییز را به دکوراسیون منزل دعوت کنید

تزئین اتاق خواب با وسایل ساده و ارزان

ساخت جا‌شمعی با استفاده از شاخه‌های خشک و ضخیم درختان

یکی از ایده‌های مربوط به دکوراسیون پاییزی منزل،ساخت جا‌شمعی با استفاده از شاخه‌های خشک و ضخیم است. اصولاً بیشتر درختان در پاییز بی‌برگ و خشک به نظر می رسند. بنابراین با استفاده از شاخه‌های خشک به عنوان جا‌شمعی می‌توانید به نوعی حس پاییزی را در منزل به وجود آورید. برای این کار می‌توانید با پیدا کردن شاخه‌های ضخیم و خشک که در پارک‌ها و جنگل‌ها بر روی زمین افتاده و برش دادن آن‌ها در اندازه‌های مختلف و در ادامه سوراخ کردن داخل آن‌ها با مته و دریل، یک جا‌شمعی بسازید. البته شما می‌توانید با توجه به نظر و سلیقه خود جا‌شمعی ساخته شده از شاخه درختان را تزیین کرده و در بخش مناسبی از منزل قرار دهید.

یکی دیگر از ایده‌های جالب پاییزی در دکوراسیون منزل، استفاده از رنگ‌های زرد، کرم، نارنجی، قرمز و قهوه‌ای در وسایل منزل است. این رنگ‌ها بیشترین حس پاییزی را القا می‌کنند. اگر شما فکر می‌کنید که در میان ظرف‌ها و لوازم زینتی منزل خود مواردی با این رنگ‌ها دارید می‌توانید در این فصل زیبا از آن‌ها استفاده نمایید. به عنوان مثال می‌توانید مقداری تور نارنجی و زرد خریداری کرده و از آن‌ها در تزیین منزل استفاده کنید یا از رومیزی‌هایی که در آن‌ها یک یا چند مورد رنگ‌های پاییزی وجود دارد استفاده نمایید. توجه کنید که لزومی به خرید وسایل جدید نیست. اگر در بین وسایلی که در منزل دارید جستجو کنید می‌توانید موارد مناسبی را پیدا کرده و در این فصل از آن‌ها استفاده نمایید.

ساخت جا شمعی

استفاده از چند شاخه خشک و زیبا در محیط منزل

استفاده از شاخه‌های خشک و زیبا یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند رنگ و بوی پاییز را به منزل شما بیاورد. برای این کار نیاز به دقت و حوصله زیادی وجود دارد. بهتر است در یک روز تعطیل به پارک یا جنگل سری زده و از میان شاخه‌های خشکی که بر روی زمین افتاده، زیبا‌ترین، سالم‌ترین و تمیز‌ترین‌ها را انتخاب کنید. سپس در منزل آن‌ها را به خوبی با دستمال کمی مرطوب تمیز کرده و در یک گلدان مناسب قرار دهید.

استفاده از پرده‌هایی با رنگ‌های پاییزی

در میان پرده هایی که در منزل دارید ممکن است برخی از آن‌ها دارای رنگ های پاییزی باشند. بهتر است که آن‌ها را از کمد خارج کرده و با پرده‌های فعلی تعویض کنید. با این کار در طول روز و با تابش آفتاب، حس زیبای پاییز به فضای منزل شما وارد خواهد شد.

استفاده از پرده ها با رنگ پاییزی

استفاده از شمع‌هایی با تزیینات پاییزی

استفاده از شمع‌های زینتی می‌تواند یکی از موارد مناسب در طراحی دکوراسیون منزل محسوب شود. شما می‌توانید با بکارگیری ایده‌هایی ساده شمع‌های موجود در منزل خود را بصورت پاییزی تزیین نمایید. برای این کار تعدادی برگ‌های ریز و خوش رنگ پاییزی را جمع‌آوری کرده و با کمک چسب آن‌ها را روی سطح شمع بچسبانید. بهتر است برگ‌ها از تنوع رنگ برخوردار باشند. شما می‌توانید تزیین شمع را با ریختن تعدادی بلوط در داخل یک جاشمعی بلورین تکمیل کنید.

پاییز را به دکوراسیون منزل دعوت کنید

نقاشی خانه- با این ترفند ها خودتان رنگ کنید

کدو تنبل

استفاده از کدو تنبل می‌تواند برای ایجاد حس پاییزی در منزل نقش موثری داشته باشد. به طور مثال می‌توانید در محیط آشپزخانه از کدو تنبل‌های زرد خوشرنگ برای تزیین استفاده کنید.

استفاده از کوسن‌های رنگاستفاده از کوسن های رنگی

کوسن‌های رنگی یکی دیگر از مواردی هستند که برای ایجاد حس و حال پاییزی در منزل می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. برای روکش کوسن ها می توانید از رنگ های پاییزی مانند قهوه‌ای، زرد، قرمز و نارنجی استفاده کنید. بهتر است که تنوع رنگ‌ها را رعایت کرده و مانند برگ‌های پاییزی که ترکیب رنگارنگی را تشکیل می‌دهند از چیدن کوسن‌های خوشرنگ در کنار هم لذت ببرید.

 

استفاده از تابلوهای نقاشی پاییزی

اگر به نقاشی بر روی بوم علاقه دارید بهتر است دست به کار شده و با کشیدن یک نقاشی پاییزی، تابلویی چشم‌نواز خلق کنید. پس از آماده شدن تابلو آن را بر روی محل مناسبی از دیوار نصب کرده و از حس و حال پاییزی آن لذت ببرید.

چسباندن تصاویر پاییزی روی دیوار

برای اتاق‌های خواب هم می‌توانید با برش زدن تصاویر پاییزی زیبایی که با کیفیت مناسب  در برخی از سررسید‌ها و مجلات وجود دارند آن‌ها را با ترکیبی زیبا  بر روی دیوار بچسبانید.

سبد سیب

سیب یکی از میوه‌های خوشمزه و البته زیبای پاییزی است. چیدن تعدادی سیب سرخ در ظرفی مناسب و قرار دادن آن روی میز در کنار گلدانی پر از گل‌های زرد و قرمز می‌تواند صحنه بسیار زیبایی ایجاد کند.

دکور پاییزی حیاط

حیاط منزل یکی از بخش‌های مهمی محسوب می‌شود که تزیین پاییزی آن می‌تواند حس و حال خوبی را به اهالی منزل منتقل کند. قرار دادن گلدان‌های سفالی نارنجی رنگ هم یکی از ایده‌های جالب برای تزیین فضای داخل حیاط به شمار می‌رود.

دکور پاییزی ایوان

ایوان منزل یکی از فضاهای مهمی محسوب می‌شود که  می‌تواند با دکور پاییزی تزیین شده و به این شکل تصویر بسیار زیبایی را ایجاد نماید. ایده‌های خلاقانه زیادی برای تزیین پاییزی ایوان منزل وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به قرار دادن یک گلدان با گل‌های زرد و قرمز، دسته‌ای گندم و همچنین چند عدد کدو تنبل خوش رنگ در گوشه آن اشاره کرد. همچنین قرار دادن یک صندلی راحتی چوبی در کنار اینها می‌تواند تصویر پاییزی را ایجاد کند.

تزیین پاییزی درب ورودی

درب ورودی یکی از مهم‌ترین نقاطی است که طراحی و تزیین آن می‌تواند نشان‌دهنده ذوق و سلیقه صاحب‌خانه باشد. با یک سری از ایده‌های ساده و خلاقانه می‌توان به بهترین شکل ممکن، درب ورودی منزل را به شیوه‌ای پاییزی تزیین کرد. به طور مثال قرار دادن یک حلقه زیبا بر روی درب ورودی می‌تواند بهترین شیوه خوش‌آمد گویی به مهمان‌ها در فصل پاییز باشد. بهتر است مطابق با نظر و سلیقه خود، حلقه گل درب ورودی را طراحی کنید. برای این کار می‌توان از برگ‌های ریز و درشت پاییزی خوشه‌های گندم و گل‌هایی با رنگ‌های قرمز، زرد و سفید استفاده کرد. همچنین بکار بردن تعدادی بلوط و میوه‌ی درخت کاج نیز می‌تواند باعث زیباتر شدن حلقه گل پاییزی شود.

استفاده از برگ‌های سرخس و میوه‌های کاج در دکوراسیون پاییزی منزل

برای تزیین پاییزی گلدان‌های منزل خود می‌توانید در کنار گل‌های خوشرنگ از تعدادی برگ سرخس هم استفاده نمایید. قرارگیری این برگ‌ها در کنار گل‌هایی با رنگ‌های قرمز و زرد می‌تواند ترکیب پاییزی مناسبی را به وجود آورد. یکی دیگر از ایده‌های دکوراسیون پاییزی منزل استفاده از میوه‌های درخت کاج است. برای طراحی یک دکور پاییزی زیبا می‌توانید در یک سبد حصیری تعدادی میوه کاج، خوشه گندم و برگ سرخس قرار داده و سبد را بر روی میز بگذارید. همچنین می‌توان میوه‌های کاج را با استفاده از ایده‌های مختلفی تزیین کرد. یکی از این ایده‌ها، رنگ کردن میوه های کاج وساختن یک سبد گل با آن‌ها است. شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی میوه‌های کاج را رنگ‌آمیزی کرده و سپس در کنار هم روی میز بچینید و یا آن‌ها را به شکل گل تزیین کرده و با قرار دادن برگ‌های مختلف در کنار آن‌ها یک سبد گل با میوه‌های کاج و برگ‌های درختان ایجاد کنید. همچنین می‌توانید در کنار آن‌ها از  فانوس، کدو تنبل و موارد دیگر استفاده نمایید.

تزیین گوشه‌های اتاق

در گوشه های اتاق می توان به گروه های مختلفی را با ایده های ساده و خلاقانه ایجاد کرد.

بعنوان مثال می‌توان با قرار دادن یک میز خاطره در گوشه‌ای از اتاق و پهن کردن یک رومیزی ترمه بر روی آن و سپس گذاشتن یک ظرف مسی حاوی تعدادی سیب سرخ و انار، و همچنین  چیدن تعدادی قاب عکس کوچک در کنار آن بر روی میز یک دکوراسیون پاییزی زیبا در گوشه‌ای از اتاق ایجاد کرد.

تزئین گوشه های اتاق

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم  شما را با تعدادی از ایده‌های ساده و خلاقانه برای ایجاد یک دکوراسیون پاییزی در منزل آشنا کنیم. شما می‌توانید با استفاده از این ایده‌ها و الهام گرفتن از آن‌ها پاییز را به دکوراسیون منزل خود دعوت کرده و از نشاط، گرما و انرژی آن بهره‌مند شوید. همیشه به خاطر داشته باشید که یک دکوراسیون خلاقانه با کمترین هزینه و بیشترین ذوق و سلیقه در محیط منزل قابل اجرا است. شما می‌توانید با مشاهده تصاویر زیادی مربوط به دکوراسیون‌ها و تزئین‌های پاییزی منزل در اینترنت و مجلات مختلف، به ایده‌های ساده و خلاقانه بیشتری در این زمینه دست پیدا کرده و با ایجاد اندکی تغییر در آن‌ها مطابق با ابزاری که در اختیار دارید به بهترین شکل ممکن پاییز را به دکوراسیون منزل دعوت کنید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 1 Average: 5]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.