آرایش ساده

ویرایش شده در by الهام ابراهیمی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که آرایش ساده و یا آرایش ایرانی را برای روزمرگی های خود میپسندید این مطلب را از دست ندهید. در کمتر از پنج دقیقه یک آرایش جدید ، زیبا و روزانه را فرا خواهید گرفت.

آرایش ساده

نکته ی مهمی که در آرایش ساده باید در نظر بگیرید، عدم استفاده زیاد از لوازم آرایش و هم چنین به کار نبردن رنگ های تند و زننده می باشد. برای این منظور با استفاده از لوازم آرایشی مخصوص پوست خود، فرم اصلی چهره تان را حفظ کرده و در عین حال زیبایی بیشتری به چهره خود هدیه میدهید. پس در ابتدا صورت خود را کاملا با مواد شوینده پاک کنید و این مطلب را دنبال کنید.

آرایش ساده

۱- استفاده از پرایمرها

اولین گام برای ارایش استفاده از زیرساز ها یا پرایمر می باشد. این کرم ها منافذ باز پوست را می بندد و سطح پوست صورتتان را برای استفاده ی کرم پودر صاف و یکنواخت میکند. همچنین براق شدن پوستتان را نیز به حداقل میرساند.

 

آرایش چشم

۲- کانسیلر برای رفع تیرگی زیر چشم

اگر زیر چشمتان تیرگی دارد از کانسیلر استفاده کنید در غیر این صورت نیاز به استفاده از کانسیلر نیست. در انتخاب کانسیلر دقت فرمایید که مناسب پوستتان باشد، چرا که اگر انتخاب تان مناسب نباشد بعد از گذشت زمان کرم ها در زیر چشمتان جمع میشود.

ارایش چشم

۳- پلت سایه چشم

گام بعد برای یک آرایش ساده استفاده از یک سایه چشم با رنگ کرم ، قهوه ای یا طلایی می باشد. برای یک آرایش تمیز توصیه میشود سایه چشم را قبل از کرم پودر استفاده کنید.

۴- سایه های ابرو

استفاده از پلت های سایه ابرو برای افرادی که ابروهای کمرنگی دارند یا به هر دلیلی تمایل به تغییر فرم طبیعی ابرو خود دارند توصیه می شود.

۵- کرم پودرها

مرحله ی بعد استفاده از کرم پودر مناسب پوستتان است. حتما پوست خود را بشناسید و در خرید کرم پودر مطابق با نوع پوست و رنگ پوست خود دقت فرمایید.

آرایش ساده

۶- استفاده از پنکیک

پودر پنکیک را با براش یا پد مناسب روی صورت به صورت یکنواخت پخش کنید.

۷- خط چشم و ریمل

آرایش چشم یکی از مهم ترین بخش های آرایش ساده می باشد. اگر زمان کافی برای خط چشم کشیدن دارید، یک خط چشم مایع، گیرایی بی نظیری به چشمانتان هدیه می دهد که همراه با ریمل زیبایی چشمانتان را دوچندان میکند. در غیر اینصورت می توانید از سرمه یا خط چشم های مدادی دودی استفاده کنید. در هر صورت ریمل فراموش نشود. استفاده از ان زمان زیادی احتیاج ندارد!

ارایش چشم

۸- استفاده از رژ گونه

برای ارایش ساده ی روزانه ترجیحا از رنگ های طبیعی مانند قهوه ای یا برنز استفاده کنید. آرایشتان را طبیعی تر جلوه می دهد و حالت استخوانی به پوستتان می دهد. لبخند بزنید و براش را از استخوان گونه به سمت پایین بکشید.

آرایش لب

۹- رژ لب

برای مرحله ی آخر آرایش خود استفاده از رژ لب فراموش نشود. انتخاب رنگ رژ لب کاملا به سلیقه ی هر شخص بستگی دارد ولی ترجیحا توصیه می شود در ارایش ساده روزمره از استفاده هرگونه رنگ های تند و زننده خودداری شود. برای مثال رنگ رژلب قرمز تند با رژ گونه ی قهوه ای همخوانی زیادی ندارد!

آرایش ساده

۱۰- اگر پودر بیک در دسترستان هست برای فیکس کردن آرایش خود استفاده کنید. اینکار باعث تغییر نکردن و تمیز ماندن آرایشتان در طول روزتان خواهد شد.

امیدوارم این مطلب رضایت شما را جلب کرده باشد.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.