معایب و مزایای ژلیش ناخن

 ژلیش چیست؟

وقتی تکنیک لاک ژل ها(ژلیش) برای اولین بار وارد عرصه زیبایی شدند، صنعت آرایش ناخن ها کاملاً تغییر کرد. لاک ژل ناخن یکی از بهترین تکنیک هایی بود که در زمینه مانیکور ناخن ظاهر شد. بسیاری از خانم ها به دلیل مزایای لاک ژل از لاک معمولی به سمت لاک ژل کشیده می شوند. در این مطلب قصد داریم در خصوص معایب و مزایای ژلیش ناخن توضیحاتی را ارائه دهیم:

بیشتر بخوانید : انواع کاشت ناخن

 

لاک ژل در واقع محصولی است که از لحاظ ظاهری فرق زیادی با لاک ندارد اما در واقع از یک ژل سخت ساخته شده است که حتی در زیر دستگاه اشعه UV یا L.E.D سخت تر نیز می شود. آنها به گونه ای طراحی شده اند که مدت طولانی تری نسبت به لاک معمولی ماندگاری داشته باشند.

 ناخن های طبیعی مستعد شکستن هستند و ساختار آن ها حساس تر است به همین دلیل به افرادی که ناخن های شکننده ای دارند پیشنهاد می شود که از این نوع لاک ها استفاده کنند چرا که همانطور که گفته شد ساختاراین نوع لاک ها روی ناخن ضخیم می شود و باعث مستحکم شدن ناخن هایتان می شود.

شاید شما هم علاقه داشته باشید که درباره معایب و مزایای این نوع لاک بیشتر بدانید؛ پس، در این مقاله به مراحل، معایب و مزایای ژلیش ناخن می پردازیم:

معایب و مزایای ژلیش ناخن

مراحل انجام ژلیش ناخن

در اینجا نحوه کار این فرآیند آورده شده است:

در مرحله اول ابتدا ناخن هایتان را مانیکور می کنند تا طرح ناخن شما متناسب با سلیقه خودتان به صورت های گرد، مربعی،کوتاه و یا بلند بشود.
در مرحله دوم  برای بالابردن ماندگاری لاک ژل روی ناخن به وسیله سوهان خراش های کم عمقی روی سطح ناخن ایجاد می کنند. به این ترتیب لاک ژل بهتر به سطح ناخن می چسبند.

به یاد داشته باشید که بعد از این مرحله (مانیکور و ایجاد خراش) دست های خود را نشویید زیرا باعث جدا شدن زود هنگام سطح لاک ژل از ناخن می شود.

در مرحله سوم  لاک زدن شروع می شود. پس از زدن لایه اول لاک ژل، انگشتان خود را در یک دستگاه کوچک با نور خشک کننده UV قرار می دهید و این مراحل چندین بار تکرار می شوند تا طرح مورد نظزتان به زیبایی بر روی دستانتان نقش ببندد.

بیشتر بخوانید : همه چیز در مورد کاشت ناخن

معایب و مزایای ژلیش ناخن

 

مزایای ژلیش ناخن :

-لاک ژل ها در مقایسه با لاک های معمولی دوام و ماندگاری بیشتری دارند به طور مثال لاک های معمولی ماندگاری ای بین سه الی چهار روز به طور معمول روی ناخن ها دارند و بعد از این زمان پاک، خدشه دار یا اصطلاحا لب پر می شوند اما این زمان در لاک ژل به تقریبا حدود یک ماه می رسد.

-لاک ژل این خاصیت را دارد که در سالن فورا بعد از انجام طراحی با استفاده از دستگاه اشعه ماورا بنفش خشک شود بنابراین ترس از خراش روی ناخن لاک زده، تماس لاک خیس با لباس و … وجود ندارد.

لاک ژل به فرد اجازه می دهد تا طرح های جذاب و متنوع تری را روی ناخن خود آزمایش کند، زیرا کار با آنها راحت تر است و طرح هایی را ایجاد می کند که با لاک ناخن معمولی نمی توانید آنها را طراحی نمود.

دیر شکستن ناخن های طبیعی، هنگامی که با لاک ژل طراحی شده اند نیز، یکی دیگر از مزایای ژلیش محسوب می شود که در بالا به آن اشاره شد.

مضرات ژلیش ناخن:

امروزه بازار تکنیک های زیبایی داغ است و همه را به سمت خود جذب می کند اما هیچ کدام از این تکنیک ها خالی از عوارض نیستند. بهتر است قبل از انجام هر تکنیک زیبایی اطلاعاتی در زمینه آن کسب کرده و در نهایت برای انجام آن افراد متخصص را انتخاب کنیم تا بتوانند با مهارت و با استفاده از مواد مصرفی مرغوب این عوارض را کاهش دهند.

ممکن است سطح ناخن ها کمی تحریک پذیر تر شوند زیرا همانطور که گفته شد، ماندگاری بیشتر لاک ژل مستلزم ایجاد خراش های نازکی روی سطح ناخن است، بنابراین به مرور، ناخن های شما نازک ترو زرد می شوند.

معایب و مزایای ژلیش ناخن

از بین بردن (ریمو کردن) لاک ژل کمی مضر است زیرا باید آنها را با استون خالص مدتی خیس نگهدارید که باعث خشک شدن ناخن می شود.

اگر می خواهید به ناخن طبیعی خود یا روش قدیمی لاک برگردید، متخصصان می گویند که ناخن های شما برای بهبودی کامل و برگشت به حالت طبیعی خود نیاز به شش هفته استراحت دارد.

و در نهایت این را میدانیم که ناخن ها همواره درحال رشد هستند و با رشد آن ها لاک ها زیبایی خود را از دست می دهند وشما باید برای تجدید طرح خود یا طرح جدید به طراح ناخن خود مراجعه کنید که این خود شامل هزینه هایی برایتان خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.