۱۰ اشتباه در آرایش که باعث می شود پیرتر به نظر برسید!

10 اشتباه در آرایش که باعث می شود پیرتر به نظر برسید

۱۰ اشتباه در آرایش که باعث می شود پیرتر به نظر برسید!

آرایش نکات ریز و درشتی دارد که در صورت رعایت نکردن آن ها پیر و زشت می شوید. آرایش اشتباه و بیش از حد باعث می شود پیرتر به نظر برسید. بنابراین شما می توانید با دنبال کردن نکات مهم آرایشی زیبا و جذاب شوید. بدین منظور ما در این مقاله ۱۰ اشتباه در آرایش که باعث می شود پیرتر به نظر برسید و اشتباهات رایج آرایشی را خواهیم گفت تا آرایش زیبایی داشته باشید.

۱- خفه کردن پوست

احتمالا می دانید که استفاده زیاد از کرم پودر و پنکیک ها پوست صورت را پیر نشان می دهند. بهتر است لایه نازک کرم پودر یا مرطوب کننده و پن کیک به پوست خود بزنید. مطمئنا افراد با آرایش کمتر جوان تر دیده می شوند.

پس بهتر است با استفاده از محصو‌لات بهداشتی از پوست خود مراقبت کنید.
پوشاندن پوست با لایه های فراوان از پنکیک، کانسیلر و کرم پودر فقط موجب جلب توجه نقاط مشکل دار پوست می شود. به جای این کار بهتر است از ترکیب کرم پودر و مقدار کمی مرطوب کننده استفاده کنید. این امر مانع جمع شدن مواد آرایشی در لابلای پوست صورت می گردد.
برای پنهان کردن لکه و جوش ها لازم است لوازم آرایشی با پایه معدنی را مصرف کنید. در ضمن اگر می خواهید آرایشتان بسیار طبیعی جلوه کند بهتر است از کرم پودرهای ژلهای استفاده کنید. هر چند قیمت این کرم پودرها بالاست اما پوشانندگی خیلی خوبی دارند.

۲- خط چشم خیلی کشیده از اشتباهات رایج آرایشی

چشم های گربه ای در صورتی زیبا هستند که خیلی کشیده نباشند. در ابتدای راه بهتر است از مداد استفاده کنید. در صورتی که مهارت لازم در کشیدن خط چشم مایع دارید آن را مصرف کنید چرا که با استفاده از آن شیک تر به نظر می رسید.
توجه کنید که باید از گوشه داخلی تا خارجی چشمتان خط چشم بکشید. سپس این خط را رو به بالا تا نیم سانت ادامه دهید. دقت کنید که این خط روی ریشه مژه قرار می گیرد. در نظر بگیرید که طول ابرو و خط چشم باید مساوی باشد. اما برای مناسبت ها می توانید مقداری کشیده تر هم بکشید.

۳- پوست برنزه

شاید شما از آن دسته از افرادی باشید از درخشش پوست خود در زیر آفتاب لذت ببرید. اما بهتر است بدانید که این کار موجب پیری زودرس پوست می شود. علت این امر اشعه ی ماورای بنفش نور خوشید است. این اشعه حالت نرمی و کشسانی پوست را نابود و رنگدانه ها را تبدیل به تیره ای دائم می کند.

۴- آرایش صحیح لب

کشیدن خط لب روی مرز لب موجب بزرگتر جلوه کردن لب ها می گردد. پس از انجام این کار از حجم دهنده لب استفاده کنید. دقت کنید که مصرف برق لب در قسمت میانی باعث می شود لب ها بزرگتر به نظر برسد.
جالب است بدانید که رنگ لب خیلی روشن یا تیره خطوط لبخند را برجسته می کند. بر خلاف تصور بسیاری از افراد استفاده از رژ لب با رنگ های طبیعی و برق لب، چهره ای ملایم و جوان می سازد.

۵- آرایش صورت

شما با به کار گرفتن نکات مهم آرایشی می توانید صورت شادابی داشته باشید. هنگامی که از خط لب استفاده می کنید محدوده لب برای رژ زدن مشخص می شود. همچنین شکل لب را اصلاح و ترمیم می کند. اما استفاده نادرست از خط لب، زیبایی لب را کاهش می دهد.
در انتخاب رنگ خط لب توجه داشته باشید که از رنگ نزدیک به لبها یتان استفاده کنید. ابتدا خط لب هم رنگ لبتان را مصرف کنید در نهایت رژ لب مورد علاقه را بزنید.
اگر قصد دارید از رژ لب تیره استفاده نمایید بهتر است خط لب همرنگ با رژ را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که کشیدن خط لب همراه با برق لب مناسب مراسم مهمانی یا عروسی است.

10 اشتباه در آرایش که باعث می شود پیرتر به نظر برسید

 

تاثیرات دستگاه بخور بر روی پوست صورت

بهتر است بدانید که استفاده از خط لب دو تا سه درجه تیره تر از رژ لب اصلا خوب نیست. این کار باعث می شود اینگونه به نظر برسید که دور لبتان با خوردن قهوه کثیف شده است.
بنابراین استفاده از خط لب یک درجه تیره تر از رژ لب مناسب است. دقت کنید که بعد از رژ لب خط لب بزنید نه قبل آن! همچنین استفاده از یک برس می تواند در محو کردن خطوط شما را یاری کند تا زیباتر شوید.

۶- استفاده صحیح از مداد ابرو

اگر ابرو مشکی و پرپشت دارید توصیه می کنیم به جای مداد از ژل ابرو استفاده کنید. در صورتی که دارای ابروهای کم پشت هستید با سایه های مخصوص ابرو را فرم دهید. همچنین با زدن سایه ابرو به برس های زاویه دار می توانید ابرو را پر کنید.

۷- رژگونه مناسب

قرمزی زیاد گونه شما را پیر زن نشان می دهد. هنگامی که آرایش غلیظ مد بود از این نوع آرایش استفاده می شد. امروزه نیز برخی خانم ها این مدل را به کار می برند. اگر می خواهید زیبا ظاهر شوید بهتر است کرم برنزه را در خط آرواره بژنید سپس را رژگونه بکشید. از برس کوچک درون بسته بندی را استفاده نکنید. در عوض برس بزرگتر بخرید تا رژگونه به طور یکسان در صورتتان پخش شود.

10 اشتباه در آرایش که باعث می شود پیرتر به نظر برسید
برای از بین بردن پودرهای اضافی رژگونه روی برس کافیست با برس روی دستتان ضربه بزنید. سپس در حالی که لبخند بر روی لبانتان جاریست از قسمت برجستگی گونه رو به بالا رژگونه را پخش کنید. این کار باعث می شود گونه هایتان رنگ طبیعی داشته باشد. اگر رنگ به دست آمده رژگونه زیاد بود از پنکیک استفاده کنید.

خواص سرکه سیب در طب سنتی

۸- سایه های براق از اشتباهات رایج آرایشی

سایه های براق پشت پلک می تواند ظاهری بهتر از شما بسازد. اما این نکته را در نظر بگیرید که کشیدن سایه های براق، خطوط چین و چروک را بیشتر نشان می دهند. بنابراین اگر میانسال هستید از کشیدن ریمیل و خط چشم بپرهیزید. چرا که این کار اثرات بالا رفتن سن را در زیر چشم نمایان می کند.

۹- آرایش مژه 

کشیدم ریمیل زیاد اصلا خوشایند نیست. به جای این کار می توانید از فر مژه برای عنکبوتی کردن مژه ها استفاده کنید.

10 اشتباه در آرایش که باعث می شود پیرتر به نظر برسید

۱۰- دندان کثیف و لب های خشک از دیگر اشتباهات رایج آرایشی

عدم رسیدگی به دندان و لب های خشک، جذابیت یک زن را نابود می کند.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 1 Average: 5]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.