آموزش نصب و راه اندازی سرویس IIS در Windows SERVER بخش سوم

سرویس IIS  همانطور که در بخش های قبل آموزش گفته شد یک سرویس ارئه دهند خدمات WEB می باشد که در این بخش به آموزش نصب سرویس IIS  می پردازیم.

نصب IIS

از آنجایی که IIS یک ROLE است چون خدماتی ارائه می کند در SERVER MANAGER رفته و Add Roles & Features را زده و Wizard  اغاز شده است . Next زده سپس  Role Based را زده و کامپیوتر مورد نظر را انتخاب نموده در لیست Roles قسمت

Web server (IIS) را انتخاب می کنیم . سپس سیستم به ما می گوید که یکسری Features ها مثل Management و کنسول ها را باید نصب کنیم . ما تائید کرده و Next و Next و در قسمت Role Servises ماژول های مختلف IIS دیده می شود ، که دارای سه بخش می باشد .

IIS همانطور که می تواند نقش Web Server   را بازی کند می تواند نقش  FTP Server  را نیز بازی کند.

* FTP Server

FTP Server از پروتکل FTP استفاده می کند . افرادی که دوره  + Network  را گذرانده باشند با خاطر دارند که دو کامپیوتر که هفت لایه OSI شان با هم Match می شود می توانند با هم ارتباط Networki  برقرار نمایند.

حال دو کامپیوتر یکی Windows  و دیگری Linux اگر هر دو از پروتکل TCP/IP استفاده نمایند سه لایه  Application و Presentation و Session  شان با هم یکی نیست و هماهنگ نیستند . زیرا در تحلیل می گوییم این کامپیوتر با کابل کار می کند

Linux است و کامپیوتر بعدی هم با کابل وصل است  Windows است پس اگر به یک  Switch وصل شوند لایه Physical شان با هم Mach است .

  این کامپیوتر Access method اش  CSMA/CA است و آن یکی هم به همان صورت می باشد . این کامپیوتر از Ethrnet 802.2 استفاده می کند و آن یکی هم همینطور ، پس پس در لایه سه  (Network) هم با هم برارند.

هر دو کامپیوتر در لایه چهارم Trans port شان TCP/UDP دارند پس تا لایه چهار یکی هستند.

ادامه دارد

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.