چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

آموزش ساخت جیمیل

همان گونه که می دانید، بسیاری از افراد همانطور که شماره موبایل مخصوص، آدرس ثابت، یک حساب تلگرام، یک حساب اینستاگرام دارند، یک حساب گوگل هم که به آن جیمیل یا ایمیل گفته می شود را دارد.

امروزه بسیاری از ارتباطات در بستر همین حساب برقرار می شود. و محیطی مورد اعتماد برای به اشتراک گذاری اطلاعات و فایل های شخصی می باشد. این سرویس اولین سرویس ایمیلی می باشد که فضایی قریب به یک گیگا بایت به کاربرانش تخصیص داده است.

اگر دقت کرده باشین سرویس جیمیل اولین سرویسی است که تمام پیام های رد و بدل شده را به صورت یک ریل و در داخل یک فرم نمایش می دهد.

در این قسمت میخواهیم ساخت جیمیل را برای شما به آموزش بگذاریم.

مراحل ساخت جیمیل

۱: در ابتدا وارد سایت جیمیل شوید. ( gmail.com )

چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

۲: صفحه برای شما نمایان می شود که در آن باید بر روی دکمه Create An account  کلیک کنید.

چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

۳: در این مرحله یک فرم نمایش داده می شود که شما می بایست آن را پر کنید.

در قسمت Name نام خود را  در بخش First وارد کنید ( مثل  amin) ، در بخش Last نام خانوادگی خود را وارد کنید ( مثل Fathi)،

چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

۴: در قسمت بعد در بخش username شما می بایست یک نام کاربری برای خود وارد کنید. در انتخاب این نام بسیا دقت کنید، چرا که این همان نام حساب ایمیل شما خواهد بود. ممکن است نامی که شما در این قسمت قرار می دهید را قبلا فرده دیگری ذخیره کرده باشد. آن گاه به شما خطایی داده می شود مبنی بر اینکه شما باید نام خود را تغییر دهید.

برای درست کردن نام ایمیل شما می توانید از حروف A-Z ، اعداد ۰تا۹ و نقطه (.) استفاده کنید. دقت داشته باشید که شما نمی توانید نام ایمیل خود را نقطه شروع کنید و استفاده بیشتر از ۶۴ کارکتر برای شما پیغام خطا را به دنبال دارد.

چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

۵: انتخاب رمز برای این حساب یکی دیگر از نکاتی می باشد که باید به آن توجه و دقت داشت.شما باید در قسمت  Create a passwordو Confirm your password یک پسورد مشابه را برای جلوگیری از خطا وارد کنید. رمز عبور انتخابی باید بیشتر از ۸ کارکتر باشد. سعی کنید رمز قوی را برای خود انتخاب کنید ( aminuk$%88373)

چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

۶: در قسمت بعد شما باید تاریخ تولد خود را به میلادی، کشور محل اقامت، یک حساب ایمیل پشتیبان در صورت موجود و جنسیت خود را وارد کنید.

چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

در انتها بر روی دکمه next step کلیک کنید. ممکن است برای تشخیص اینکه شما یک شخص حقیقی هستید و یا یک ربات، از شما خواسته شود که یک عبارت ریاضی را حل کنید و یا یک شماره را از روی عکس بنویسید و یا در مواردی مثلا عکس ماشین را در مجموعه از عکس ها تشخیص دهید.

چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

۷: پس از این مراحل برای شما مجموعه از ضوابط و مقررات را در صفحه Terms and conditions نمایش داده می شود که شما باید پس از خواندن آن بر روی کلمه Agree  کلیک کنید

چگونه یک حساب جیمیل بسازیم؟

.

در آخر با کلیک کردن بر روی  continue to Gmail به صفحه حساب گوگل شخصی خود وارد می شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.