زبان برنامه نویسی php چیست؟

php مخفف چیست؟

پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی توسعه یافته تحت وب است و مخفف عبارت presonal home page است. این زبان در بین سایر زبان های موجود در سطح برنامه نویسی سایت محبوب تر است و توانایی های بالاتری نسبت به زبان های دیگر دارد.

اگر شما بخواهید یک برنامه نویس سایت شوید در ابتدا می بایست یک طراح سایت خوب شوید. طراحی سایت خود به نوبه خود شامل فرایند یادگیری چندین زبان دیگر است .از جمله زبان های :

۱: HTML

۲: CSS

۳: JAVASCRIPT

۴: JQUERY

۵: BOOTSTRAPT

و زبان های دیگر. اگر به سایت های قدیمی موجود دقت کنید، این موضوع را درک خواهید نمود که در گذشته خیلی از این زبان ها موجود نبوده اند و هیچ پیشرفتی در آن ها دیده نمی شود. اما امروزه با گذشت زمان این زبان های برنامه نویسی توسعه یافته اند و ویژگی های جدیدی به آن ها افزوده شده است که چنین سایت های زیبایی خلق شده اند.

زبان برنامه نویسی php چیست؟

اگر بخواهیم مراحل کار طراحی یک سایت را برای شما به طور خلاصه توضیح دهیم، باید بدانید که اولین مرحله از این روند، طراحی PSD یا همان طراحی ظاهر سایت در نرم افزار فتوشاپ یا سایر نرم افزار های گرافیکی می باشد. یک طراح سایت باید ایده موجود در ذهنه خود را مصور کند، از طرح بندی و رنگ امیزی سایت گرفته تا قرار گرفتن موقعیت آیکون ها و دیگر ویژگی های سایت.

در مرحله بعد طراح سایت از روی قالب گرافیکی خود شروع به زدن کدهای مربوط به قالب را میکند که این روند و کدزنی با بهره گیری از زبان هایHTML ، CSS ، JAVASCRIPT ،  BOOTSTRAPT و زبان های دیگر امکان پذیر می باشد.

لازم به ذکر است که که زبان های کد زنی سایت خود و بهره بری از آن ها خود مهارت بالایی را می طلبد. پس از طراحی قالب و ساخت آن با کد، نیاز است که قالب مورد نظر کدنویسی شود و به یک پایگاه داده امن متصل شود. زبان های برنامه نویسی سایت محدود به چند زبان خاص بیشتر نیستند.

زبان های برنامه نویسی سایت

۱: ASP.NET

۲:  PHP

تعداد زبان های برنامه نویسی بسیار بیشتر از ۲ زبانی است که به آن ها اشاره کرده ایم. آموزش زبان برنامه نویسیphp هم اکنون در بسیاری از آموزشگاه های فنی سراسر کشور به طور کامل تدریس داده می شود.

زبان برنامه نویسی php چیست؟

اما برای فهم مسائلی از جمله درباره php یا معرفی php می بایست شخص طراح سایت، با تجربه ای که در طول سال های کاری بدست آورده است به توضیح و تفسیر آن بپردازد.

شاید به زبان ما فقط یک زبان برنامه نویسی سایت باشد اما تاریخچه زبان برنامه نویسی php بسیار گسترده از این است که به همین جاه ختم شود.

2 نظرات
  1. r. b. می گوید

    سلام عالی بود

    1. الهام ابراهیمی می گوید

      سلام ممنونم از اینکه سایت ما رو انتخاب کردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.