مایکروسافت کاربران را به بازبینی تنظیمات حریم خصوصی ویندوز ۱۰ مجبور کرد

مایکروسافت کاربران را به بازبینی تنظیمات حریم خصوصی ویندوز ۱۰ مجبور کرد

مایکروسافت اعلام کرد به‌زودی کاربران را به بازبینی تنظیمات حریم خصوصی و نصب آخرین ویژگی‌های موجود در به‌روزرسانی مجبور خواهد کرد. این بازبینی برای امنیت کاربرانی است که به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ را نصب نکرده‌اند. مایکروسافت برای جمع‌آوری داده‌های ویندوز ۱۰ مورد انتقاد قرار گرفت. حتی هیئت محافظت از اطلاعات ملی فرانسه (CNIL) اخیرا به‌منظور توقف جمع‌آوری بیش از حد داده‌های کاربران، اخطار رسمی صادر کرده است. در نتیجه، به‌روزرسانی‌های اخیر این نگرانی‌ها را برطرف کرده و CNIL اخطار رسمی هفته‌ی گذشته را نادیده گرفته است.

اگرچه ادعا شده است که جمع‌آوری داده‌های ویندوز ۱۰ به‌منظور بهبود تجربه‌ی کلی کاربران است، ولی مایکروسافت به بازخوردها توجه کرده و در به‌روزرسانی اخیر، کنترل بیشتر حریم خصوصی کاربران را فراهم کرده است. هم‌اکنون کاربران بسته به میزانی که می‌خواهند داده‌ها را با مایکروسافت به اشتراک بگذارند، می‌توانند جمع‌آوری داده‌ها را بر روی Basic یا Full تنظیم کنند. مایکروسافت اکنون از این تغییرات برای وادار کردن کاربران ویندوز ۱۰ برای بازبینی تنظیمات حریم خصوصی خود، درصورتی‌که قبلا انجام نداده‌اند، استفاده می‌کند. این شرکت به کاربران امکان می‌دهد این فرایند را تا پنج بار به تعویق بیندازند، اما پس از این تعداد، از آن‌ها می‌خواهد سریعاً تنظیمات حریم خصوصی خود را تأیید کنند.

جان کیبل، رئیس مدیریت برنامه، سرویس و تحویل ویندوز، در پست روز جمعه می‌نویسد: «به‌روزرسانی ویندوز ۱۰، آخرین حفاظت‌های امنیتی را برای کمک به حفظ امنیت شما فراهم می‌کند. ما می‌خواهیم به شما در به‌روزرسانی دستگاه خود در اسرع‌وقت کمک کنیم. شما امکان بازبینی تنظیمات حریم خصوصی خود را قبل از اینکه دستگاهتان واجد شرایط دریافت به‌روزرسانی باشد، خواهید داشت. اگر قبلا این به‌روزرسانی را انجام نداده‌اید، این هفته آغاز کنید، از شما خواهیم خواست تا تنظیمات حریم خصوصی خود را بازبینی کنید.»

  مایکروسافت کاربران را به بازبینی تنظیمات حریم خصوصی ویندوز ۱۰ مجبور کرد

او می‌گوید تجربه‌ی به‌روزرسانی تغییر نخواهد کرد و کاربران هنگامی که دستگاه‌هایشان آماده باشد، می‌توانند انتخاب کنند که چه زمانی به‌روزرسانی را انجام دهند. یادداشت‌های کیبل اطمینان می‌دهد با انجام به‌روزرسانی، کاربران ویندوز ۱۰ از آخرین پیشرفت‌های امنیتی و بهبود قابلیت‌های موجود بهره‌مند خواهند شد. با توجه به شیوع باج‌افزار گریه و نات‌پِتیا، تعجب‌آور نیست که شرکت‌های فناوری در حال حرکت به سمت حالت «امن ماندن» هستند. کیبل می‌گوید اگر دستگاه‌ها نیاز به به‌روزرسانی داشته باشند، شرکت اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.