معرفی سرویس IIS در Windows Server بخش اول

 معرفی سرویس IIS می پردازیم : IIS (Internet InFormatin Server  )

Web Server

IIS سرویسی است که خدمات Web ارئه می ددهند و نه اینتر نت. به طور مثال وقتی می زنیم www.yahoo.com در واقع Beowser کامپیوتر ما به  Web Server Yahooیک ارتباط Network ای برقرار می کندو صفهات Web طراحی شده روی Web Server  مربوط به yahoo خوانده می شود. آن صفحه به ما نشان داده می شود.

آن Server  که صفهات Web  طراحی شده را به ما ارائه داده و پس از درخواست به ما نشان می دهد Web Server می کویند.

IIS (Internet InFormatin Server  )

اسم سرویس دهنده Web شرکت Microsoft می باشد. رقیب اصلی آن Apache است که Linux Web Server است و همچنین Tomcat که مربوط به Linux است.

ایا IIS به روی Linux  نصب می شود ؟

سرویس IIS فقط روی Windows  بالا می آید اما Apache و Tomcat هم روی Linux و هم روی Windows  بالا می آید.

یعنی می توان Apache Server تحت Windows تحت Windows می توان داشت یعنی  Windows app را می توان Downlod و سپس نصب نمود و آن را تبدیل به Apacheکرد.

افزایش استفاده آز IIS در Windows 2012

ورژن IIS که در Win2012 استفاده می شود تا ۸۰ است. در Win2000 ، V.5 بوده است و وقتی می خواست Win2000 را Release کندیکی از تبلیغاتش IIS بود و می گفت که خیلی قوی شده و Stabel تر شده و سرعت و Performance بالا رفته و یکی از مزایایش این بود که Response اش خیلی سریع بود یعنی Request ها که بهش می رسید خیلی سریع پردازش شده و خروج می داد.

مشکلات IIS V.5

IIS V.5 مشکلات برنامه نویسی داشت و ریسک برنامه نویسی زادی داشت. یکی از مشکلات این بود که هکر ها به راحتی می توانستند Remote Explide ارسال کنند و به سمت سرور که یک روش Hacking است، به صورتی کار می کند که مثلا یک سری Code ها را ارسال می کنیم به سمت سرویس دهنده شما (Web Server) که روی یک Port عملیات Litening انجام می دهد مثلا Port : 80

و آن کد ها را پردازش کرده و قاطی می کند و اصطلاحا می گویید میستم Buffer می کند.

ادامه دارد

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.