هات اسپات چیست؟

هات اسپات چیست؟

هات اسپات راه هدایت و دسترسی به وای فای است، این قابلیت جهت انتقال داده ها و اشتراک داده های اینترنتی به کار گرفته می شود. کاربران می ‌توانند از طریق لپ ‌تاپ، تلفن وای فای یا سایر وسایل قابل حمل به اینترنت متصل شوند. از این امکان در مکان های عمومی مانند در رستوران ها ایستگاه ‌های قطار، فرودگاه ‌ها، کتاب ‌خانه‌ ها، قهوه ‌خانه‌ ها، فروشگاه‌ های کتاب، پمپ بنزین ها، فروشگاه‌ های خیلی بزرگ، سوپر مارکت‌ ها استفاده می شود.

هات اسپات

به زبان ساده هات اسپات تبدیل گوشی و تبلت هوشمند به یک مودم وای فای یا وایرلس است و نباید با هات اسپات شیلد اشتباه گرفته شود.

با فعال کردن امکان هات اسپات در تلفن همراه می توانید گوشی هوشمند خود را به عنوان یک مودم وای فای در محیط قرار دهید و داده های اینترنت سیم کارت خود را در فضا پخش کنید و سپس با سایر دستگاه ها از جمله لپ تاپ ، تبلت ، موبایل و … اشتراک اینترنت سیم کارت را توسط wifi دریافت و استفاده کنید .

چگونه هات اسپات را فعال کنیم ؟

روش فعال سازی این قابلیت در همه ی برندها تقریبا یکسان است.برای فعال کردن هات اسپات اندروید از بخش تنظیمات تلفن همراه هوشمند یا Settings  به قسمت Share & Connect بروید و گزینه Wi-Fi hotspot را فعال کنید . سپس از شما در مورد رمز ورودی مورد نظرتان سوال می شود که باید یک رمز هشت کاراکتری انتخاب کنید. شما در این بخش امکان تغییر SSID را هم خواهید داشت.

هات اسپات چیست؟

فعال کردن هات اسپات آیفون

هات اسپات آیفون دو گوشی های دارای سیستم عامل iOS وارد قسمت Settings > Cellular شوید و Personal Hotspot را فعال کنید. در این سیستم عامل اگر بعد از گذشت مدت زمانی هیچ دستگاهی به اینترنت آیفون شما متصل نشود، هات‌اسپات به صورت خودکار خاموش خواهد شد. اما با بازگشت به همین مسیر دوباره می‌ توانید هات اسپات ایفون را فعال کنید.

هات اسپات چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.