وای فای و وایرلس چه تفاوتی دارند؟/ قسمت اول

وای فای و وایرلس چه تفاوتی دارند؟/ قسمت اول

در حال حاضر افراد می توانند به چند طریق دایال آپ، ADSL، وای فای و وایرلس صورت می گیرد که هر یک معایب و مزایای خاص خود را دارد. باتوجه به فراگیری وای فای و وایرلس، امروزه این موضوع بسیار متداول بوده و مورد استفاده افراد قرار می گیرد.

بنابراین جالب است بدانیم معنای وای فای و وایرلس در ارتباطات امروز چگونه بوده و چه فوایدی برای افراد دارد. البته همانطور که گفته شد وایرلس یا همان بی سیم و وای فای دو نوع از ارتباط شبکه بسیار کاربردی بوده و کمتر افراد به دیگر ارتباطات شبکه می پردازند.

در حال حاضر بیشتر افراد از تفاوت های وایرلس و وای فای خبر نداشته و به نوعی آگاهی ندارند. بنابراین مطلوب است که درباره انواع اتصال بی سیم و با سیم اطلاعاتی کسب کنیم. در انواع اتصال بی سیم، که شامل ADSL، فیبرنوری و کابلی می شود، این نوع اینترنت سرعت مطلوبی داشته و به شکل ارتباط با سیم انجام می گیرد.

البته ارتباطات باسیم ارزان بوده و نسبت به بی سیم دسترسی بهتری دارند. اما معایب آن وجود محدودیت در دسترسی به شبکه بوده زیرا نمی توان در هر مکانی آن را به کار گرفت باید در مکان هایی با تجهیزات سیم دار مخابراتی همچون خانه آن را مورد استفاده قرار داد.

در انواع اتصال بی سیم که بیشتر ارتباطات به شکل ماهواره ای صورت می گیرد، سرعت اینترنت و دسترسی بالا بوده و به نوعی بدون محدودیت محسوب می شود. در ارتباطات بی سیم شبکه های ۳G و ۴G کاربردی هستند و در آینده نیز نسل ارتباطات بی سیم به کار گرفته می شود. البته در ارتباطات بی سیم هزینه بالاتر است و موجب می شود تا کمتر افرادی به استفاده از این نوع ارتباط بپردازند.

همچنین یکی از بهترین راه های ارتباطی به دلیل فواید بیشتر نیز محسوب می شود.

پایان قسمت اول

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.