وردپرس چیست؟

برنامه وردپرس چیست؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که کنجکاو باشید بدانید که یک مدیر سایت اطلاعات درج شده بر روی سایت را چگونه و از چه طریقی آپدیت میکند. اولین راهی که به ذهنه شما خواهد رسید حتما این است که مدیر سایت می بایست با رفتن به قسمت کدهای سایت آیتم های موردنظر را تغیر و یا ویرایش کند.

بله این راه درست است اما باید این به این نکته دقت داشت که اگر یک مدیر سایت یک برنامه نویس سایت نباشد چه؟ اگر نحوه کار با کدها را نیاموخته باشد می بایست چه کند؟

در این گونه موارد نیاز به یک نرم افزار تولید محتوا احساس می شود. وردپرس در واقع یکی از نرم افزار های تولید محتوا می باشد، که با نصب بر روی هاست، یک مدیر سایت می تواند محتوای موجود در سایت هایی که مدیریت آن ها با وی می باشد را تغیر و یا اصلاح کند

وردپرس چیست؟

وردپرس بهتر است که برای سایت های شرکتی یا سایت های شخصی استفاده شود. برای سایر سایت ها، مثل سایت های فروشگاهی نرم افزار های مدیریت محتوای دیگری می توان استفاده کرد.معوملا نرم افزار اپن کارت برای سایت های فروشگاهی مورد استفاده می باشد.

ورد پرس و جوملا چیست؟ سیستم مدیرت محتوا یک برنامه نرم افزاری روی سرور است، که به مدیر سایت اجازه می دهد تا محتوای سایت را بدون نیاز به طراحی دوباره سایت، تغیر دهد.در واقع طراح اولیه سایت، یکبار سیستم مدیریت محتوا را طراحی می کند و تعدادی قالب اماده برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب می کند. و حال شما به راحتی می توانید صفحات دیگری را به آن کم یا اضافه یا ویرایش کنید.

انواع CMS های زبان PHP عبارتند از:

۱: وردپرس

۲: جوملا

۳: اپن کارت

۴: مجن تو

۵:  Perstashop

که در این میان ۳ مورد اخر  CMS فروشگاهی می باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.