چرا تلگرام فیلتر شد؟

علت اصلی فیلتر شدن تلگرام چیست؟

با وجود اظهارات ضد و نقیضی که در هفته های گذشته از سوی مسئولین در رابطه با آخرین وضعیت پیام رسان تلگرام شده بود، از ساعاتی پیش دسترسی به این پیام رسان خارجی مختل شده است و کاربرن ایرانی حتی با فیلتر شکن نیز قادر به استفاده از آن نیستند و این امر در حالی است که بسیاری از کسب و کارهای مردم برپایه همین اپلیکیشن تلگرام شروع شد.حال این سوال پیش می آید که علت اصلی قطعی تلگرام امروز چیست؟ یک اپلیکیشن پیام رسان چه ضرری به افراد جامعه می زند که مسئولین آن را فیلتر کرده اند؟

آیا این برنامه نرم افزاری به افراد جامعه ضرر و آسیب می رساند و یا به مسئولین؟ مردم بر این باورند که چون در این شبکه اجتماعی از وضعیت و اتفاق های روزمره کشور صحبت می شود و اطلاع رسانی سریعی انجام می گیرد؛ مسئولین این اپلیکیشن را فیلتر کرده اند. اما مسئولین خود این حرف را باور ندارند و معتقد هستند این حق مردم است که از وضعیت کشور خود باخبر باشند. و تنها علت فیلتر شدن تلگرام را مبنی بر اتشار اخبار غلط و محتواهای نابه هنجار می باشد و این وظیفه مسئولین می باشد که در مقابل این قبیل مسائل از مردم محافظت کنند.

مشکل در اینجاست که این فیلتر شدن اپلیکیشن های مجازی به همین جا خاتمه نخواهد یافت و همانند قبل که از پیام رسان وایبر شروع شد و به تلگرام رسید؛ این بار از تلگرام به یک اپلیکیشن دیگر منتقل خواهد شد.

این درحالی است که پاول دورف، سازنده و مدیر تلگرام در توییتی در واکنش به از کار افتادن این پیام رسان، بی آنکه توضیح خاصی در خصوص علت آن ارائه دهد، تایید کرده که تلگرام در اغلب کشورها از جمله روسیه، عراق، ایران، امریکا و انگلستان از کار افتاده و تلاش می‌کنند اشکال را برطرف نمایند.

اما در توئیتی دیگر این خبر نقض شده و وی اعلام کرده که این از کار افتادگی تلگرام مختص به قاره اروپا بوده و ربطی به کشور های خاورمیانه من جمله ایران ندارد. اپلیکیشن های مختلفی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید که یکی از آن ها پیام رسان سروش می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.