چه افرادی نیازمند استفاده از شبکه های رایانه ای هستند؟

چه افرادی نیازمند استفاده از شبکه های رایانه ای هستند؟

چه افرادی نیازمند استفاده از شبکه های رایانه ای هستند؟

اگر شما در خانه یا اداره ی محل کارتان از بیش از یک کامپیوتر استفاده می کنید پس شما نیازمند استفاده از شبکه هستید.شما می توانید از طریق یک شبکه ی محلی یا LAN کامپیوتر های خود را به هم متصل کنید و از مزایای مفید و کارای شبکه بهره ببرید.

شبکه مزایای زیادی دارد که یک مقاله نمیگنجد ولی در این مطلب قصد داریم شما را با برخی از این مزایا آشنا کنیم.با ما همراه باشید:

چه افرادی نیازمند استفاده از شبکه های رایانه ای هستند؟

اشتراک گذاری فایل ها:

تصور کنید چند رایانه دارید و در هارد هر کدام فایل هایی وجود دارد که شما همزمان به آنها نیاز دارید . در این صورت شما باید به وسیله ی فلش مموری یا رم یا هارد اکسترنال هر کدام از فایل ها را کپی کرده و در یک سیستم انتقال دهید . این کار وقت گیر است . اگر شما از شبکه ی کامپیوتری بهره ببرید ، شبکه امکان دسترسی به فایل ها و پیشگیری از دوباره کاری را برای افراد فراهم می آورد.

استفاده از یک پرینتر برای چند یارانه :

اگر در منزل یا اداره به پرینتر برای کارتان نیاز دارید و از چند سیستم استفاده می کنید از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نیست که برای هر کدام از سیستم ها از یک دستگاه پرینتر استفاده کنید. با استفاده از شبکه ی کامپیوتری میتوانیم از یک دستگاه پرینتر برای چند سیستم استفاده کرد که البته دستگاه پرینتری که بتواند چند سیستم را ساپورت کند کمی گران تر از پرینتر های معمولی است ولی در هر حال از استفاده ی چند دستگاه پرینتر به صرفه تر است.

شبکه ی بازی :

پس از تشکیل شبکه علاوه بر امکان انتقال اطلاعات از این طریق شما امکان این را دارید که از یک امکان لذت بخش دیگر نیز استفاده کنید. با شبکه شدن دو یا چند کامپیوتر شما می توانید بازی های مختلفی را تحت شبکه خانگی یا داری خودتان بازی کنید و از آن لذت ببرید

دسترسی از راه دور یا Remote Access

با فعال سازی این امکان شما می توانید بدون نیاز به حضور در محل سیستم، به همان فایل ها، داده ها و پیغام ها در هر کجا که باشند دسترسی پیدا کرده و به اصطلاح دورکاری کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.