۵ نرم افزار جایگزین برای TeamViewer

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

حال که ایران به به فهرست تحریم شوندگان Team‎Viewer اضافه شده است؛ باید نرم افزارهای جایگزین برای انجام کار آنان پیشنهاد داده شوند. در این نوشته ۵ نرم‌افزار معرفی خواهند شد که شیوه‌ی کارکرد آنها یکسان است؛ و بعد از نصب برنامه روی  کامپیوترهای مبدأ و مقصد، باید از اطلاعات و رمز داده‌شده استفاده کنید تا بین دو کامپیوتر اتصال برقرار کنید.

Windows Remote Desktop Connection

 

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

مایکروسافت به‌ صورت پیش‌فرض ابزاری برای کنترل از راه دور یک کامپیوتر در ویندوز تعبیه کرده که تحت عنوان Windows Remote Desktop Connection در اختیار کاربران قرار گرفته است. درواقع شما بدون نیاز به نصب هیچ نرم‌افزار اضافه‌ای و تنها با استفاده از همین ابزار، قادر خواهید بود به کامپیوترهای دیگر متصل شوید و آن‌ها را از راه دور کنترل کنید. این ابزار دارای محدودیت در کنترل هم‌زمان چند کامپیوتر است و همزمان تنها می‌تواند به یک کامپیوتر متصل شود؛ اما از آنجایی که اکثر کاربران نیازی به کنترل هم‌زمان بیش از یک کامپیوتر ندارند، می‌توان آن را نادیده گرفت. این ابزار در Control Panel قابل دسترسی است، امّا دسترسی آسان‌تر جستجوی نام Remote از نوار سرچ استارت است.

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

البته نسخه‌ی دیگر این نرم افار در ویندوز ۱۰ به نام Remote Desktop و محیطی متفاوت تر منتشر شده است.

ویژگی‌ها: سرعت بالا، دسترسی کامل به کامپیوتر مقصد و وجود پیش‌فرض آن در نسخه‌های مختلف ویندوز
سیستم عامل: ویندوز، مک

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

Chrome Remote Desktop

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

دومین پیشنهاد برای جایگزین TeamViewr، افزونه‌ی محبوب و معروف مرورگر کروم است که به‌سادگی و به‌طور رایگان، دانلود و نصب می‌شود. کافی است وارد مرورگر کروم و بخش افزونه‌ها شوید تا بتوانید Chrome Remote Desktop را به‌طور رایگان دانلود و فعال کنید. به همین سادگی، از این پس می‌توانید از داخل مرورگر کروم به سیستم مقصد متصل شوید و آن را کنترل کنید. این افزونه روی مرورگر کروم اجرا می‌شود؛ بنابراین می‌توانید از آن روی هر سیستم عاملی که توانایی اجرای مرورگر کروم را دارد استفاده کنید. کافی است این افزونه را نصب کنید و از اطلاعات آن برای اتصال استفاده کنید. همچنین به لطف اپلیکیشن موبایل Chrome Remote Desktop، می‌توانید از طریق موبایل نیز به کامپیوتر مورد نظر متصل شوید و آن را کنترل کنید.

ویژگی‌ها: استفاده سریع و آسان، حجم کم، امکان استفاده مستقیم از داخل مرورگر و دسترسی به فایل‌ها و …
مرورگر مورد نیاز: گوگل کروم

lبینک دانلود Chrome Remote Desktop

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

Ammyy Admin

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

Ammyy Admin از نرم‌افزارهایی است با که حجمی کمتر از یک مگابایت امکان ریموت کنترل از راه دور را فراهم می کند. علاوه بر امکان مدیریت دسکتاپ، مواردی همچون انتقال فایل یا گفتگوی زنده نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

ویژگی‌ها: حجم بسیار کم، نیاز نداشتن به نصب، استفاده آسان و سریع
سیستم عامل: ویندوز

Ammyy Admin‌ را می توانید از اینجا دانلود کنید.

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

AnyDesk

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

AnyDesk یکی دیگر از دسته نرم افزارهای ایجاد ارتباط با پشتیبانی از مک و لینوکس و حتی از طریق موبایل است که دامنه کاربری آن را بسیار افزایش می دهد. در این ابزار علاوه بر امکان کنترل کامپیوتر، شما قادر به انتقال فایل و اطلاعات بین این دو سیستم نیز خواهید بود.

ویژگی‌ها: اتصال ساده و رخ ندادن مشکلات اتصال به دلیل فایروال، حجم کم، استفاده آسان
سیستم عامل:

AnyDesk را می توانید از اینجا دانلود کنید.

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

Splashtop

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

Splashtop ابزاری قدرتمند برای کنترل کامپیوتر از راه دور است. یکی از نکات قوت Splashtop، کیفیت بالای تصویر در انتقال است؛ به‌ طوری که در صورت برخورداری از سرعت بالا، حتی می‌توانید بازی‌ها و فیلم‌های خود را نیز از راه دور اجرا و کنترل کنید. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید از طریق موبایل هم کامپیوتر خود را مدیریت کنید.

ویژگی‌ها: استفاده آسان از برنامه، اتصال آسان و کیفیت بالای تصویر
سیستم عامل: ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و آی‌اواس

AnyDesk را از اینجا دانلود کنید.

۵ نرم افزار جایگزین TeamViewer

منبع :

www.zoomit.ir

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *