کسب درآمد از یوتیوب برای کانال های کوچک دشوار می شود

کسب درآمد از یوتیوب برای کانال های کوچک دشوار می شود

اگر شما یکی از افرادی هستید که کاربرآن هستید یا اینکه جهت کسب درآمد از ان بهره میبرید،بهتر است با ما تا انتهای خبر همراه باشید.یوتیوب ( YouTube) دوّمین وب‌گاه پرطرفدار دنیا پس از گوگل و پیش از فیس‌بوک و بزرگترین شاخهٔ گوگل است که در نوار ابزار این وب‌گاه دیده می‌شود.یوتیوب معروف‌ترین وب‌گاه بارگذاری و تماشای ویدئو استاین سایت به کاربران اجازهٔ بارگذاری، مشاهده و اشتراک‌گذاری ویدئو و با استفاده از تکنولوژی ادوبی فلش ویدئو و اچ‌تی‌ام‌ال۵ انواع ویدئوها مانند کلیپ‌های فیلم، کلیپ‌های تلویزیون و کلیپ‌های موسیقی و هم چنین ویدئوهای وبلاگ‌ها، ویدئوهای اوریجینال کوتاه و ویدئوهای آموزشی را نمایش می‌دهد.

گفتنی است که،این وب‌گاه قابلیت پشتیبانی از ویدئوهای سه‌بعدی و آناگلیف را دارد و با فرمت‌های مختلفی از جمله فلش ویدئو سازگاری دارد. ویدئوهای این شرکت را می‌توان در پلی‌استیشن ۳، پلی استیشن ۴، وی، و ایکس‌باکس لایو نیز تماشا کرد. نسخهٔ تلفن همراه این وب‌گاه به صورت یک نرم‌افزار بر روی پلت فرم اندروید نیز در دسترس است.آنچه که بنظر میرسد آخرین اخبار حاکی از آن دارند که؛یوتیوب به تازگی از قوانین تازه ای برای پلتفرم به اشتراک گذاری ویدیوی خود رونمایی کرده که درآمدزایی از این سرویس را دشوار می کند. بنابر برنامه ریزی تازه یوتیوب، یک کانال باید ۱۰۰۰ مشترک داشته باشد و طی ۱۲ ماه اخیر، محتویاتش برای بیش از ۴ هزار ساعت تماشا شده باشد تا قادر به کسب درآمد از تبلیغات باشد.

 

یوتیوب

باید اشاره کرد که طبق گفته یوتیوب درباره عبت آن چنین می گوید، میخواهد جلوی آسیب زدن «بازیگران بد» به تولیدکنندگان محتوا را بگیرد. در این بلاگ پست گفته می شود «بخش اعظمی از این تلاش، به تقویت پیش نیازهای درآمدزایی ارتباط دارد تا اسپمرها، مقلدان و سایر بازیگران بد نتوانند به اکوسیستم ما آسیب بزنند یا از شما سوء استفاده کنند؛ در همین حال، افرادی که پلتفرم ما را به پلتفرمی عالی تبدیل می کنند پاداش خواهند گرفت.»

اگر کانال ها قادر به دستیابی به پیش نیاز لازم نباشند، از برنامه «Youtube Partner Program» حذف می شوند. بلاگ پست اخیر یوتیوب که این خبر در آن اعلام شده نیز قرار بوده هشداری ۳۰ روزه برای صاحبان آن دسته از کانال هایی باشد که به این اهداف نزدیک شده اند.در پاسخ به حرکت یوتوب، کانال های کوچک در بخش کامنت های بلاگ این وب سایت مشغول تبلیغ محتویات خود هستند و پیشنهاد «اشتراک در برابر اشتراک» به یکدیگر می دهند؛ یعنی هرکسی که مشترک کانال آنها شود، می تواند منتظر اشتراک آنها در کانال خود باشد.

حرکت اخیر یوتیوب، این نگرانی را به وجود آورده که کانال های کوچکتر به زودی از بین خواهند رفت. تغییرات یوتیوب تعداد بسیار زیادی از کانال ها را تحت تاثیر قرار می دهد، اما بنابر تخمین یوتوب، ۹۹ درصد از این کانال ها درآمدی کمتر از ۱۰۰ دلار در سال دارند و ۹۰ درصد از آنها، طی ماه گذشته کمتر از ۲٫۵ دلار درآمدزایی کرده اند. گفتنی است کانال هایی که به بعداً به پیش نیاز لازم برسند، مجدداً قادر به درآمدزایی از یوتیوب خواهند بود.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.