کمپانی سرشناس ایسوس از روتر مش وای‌فای پرده برداری کرد

کمپانی سرشناس ایسوس از روتر مش وای‌فای پرده برداری کرد

به یقین می توان خاطر نشان کرد که نام کمپانی سرشناس “ایسوس” برهمگان آشکاراست و این کمپانی در جایگاه خود تونسته رضایت کاربران خود را جلب کند،شاید شما نیز مثل بقیه افراد این کمپانی را فعال در حوزه تولید کننده رایانه وتجهیزات آن در دنیا بشناسید.محصولات اصلی آن شامل مادربورد، مادربورد سِرور، رایانهٔ شخصی، سیستم سِرور، لپ‌تاپ، نمایشگر کریستال مایع (اِل سی دی)، کارت ویدیو، کارت ویدیوی ۳ بعدی و دستگاه‌های اینترنت پهن‌باند می‌شود. از دیگر محصولات این شرکت، تلفن همراه، رایانهٔ جیبی، دیسک‌گردان‌های نوری، روترارتباط بی‌سیم، قطعات شبکه و دیگر ابزارهای جانبی مانند ابزار حکاکی بر روی دیسک و وب‌بین (وب‌کم) را می‌توان نام برد. آسوس‌تک برای دیگر فروشندگان قطعات رایانه‌ای چون هیولت پاکارد و آی‌بی‌ام نیز، خدمات تولیدی ارائه می‌دهد.

از آنجایی که این کمپانی فعال در حوزه قطعات شبکه می باشد،وطی اخبار قبلی از روتر “بلوکیو” خود رونمایی کزده بود،حال طی جدید ترین اخبار،ایسوس از دو محصول مش وای-فای با نام‌های HiveSpot و HiveDot رونمایی کرد. به کمک این ابزارها می‌توانید شبکه‌ی وای فای خود را مدیریت کنید یا گسترش دهید.سیستم شبکه‌ی وای-فای مش به محصولات شبکه‌ای گفته می‌شود که در آن‌ها می‌توانید چند سخت‌افزار شبکه را به یکدیگر متصل کنید و پوشش و قابلیت‌های آن‌ها را گسترش دهید.
ایسوس دو محصول شبکه را با نام‌های HiveSpot و HiveDot در CES امسال رونمایی کرده است که هر دو ماژولار هستند و از سیستم مِش پشتیبانی می‌کنند.

HiveSpot عضو قدرتمند این مجموعه، یک روتر سه بانده‌ی AC2134 و HiveDot روتر ضعیف‌تر دو بانده‌ی AC1300 است. هر دو طراحی نسبتا یکسان و بسیار شبیه به رقیب خود، Google Wifi دارند. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در عکس تبلیغاتی هر دو دستگاه تقریبا یکسان هستند. برای اینکه سیستم مش ایسوس راه‌اندازی شود، حداقل سه دستگاه HiveSpot یا HiveDot نیاز خواهید داشت. هر کدام از این‌ها می‌تواند به عنوان روتر اصلی انتخاب و از طریق کابل گیگابیت به مودم متصل شود.

کمپانی سرشناس ایسوس از روتر مش وای‌فای پرده برداری کرد

 

البته شایان ذکر است که، اگر بخواهید تنها برد شبکه‌ی وای فای خود را افزایش دهید، می‌توانید یکی از این دستگاه‌ها را به روتر فعلی خود متصل کنید. هر کدام از روترهای جدید ایسوس می‌تواند به پنج نود (Node) دیگر متصل شود. به این ترتیب می‌توانید از روترهای ایسوس برای پوشش تمام فضاهای خانه یا شرکت خود استفاده کنید. HiveSpot دارای هفت آنتن هوشمند است که بر اساس فناوری AiRadar تغییر جهت می‌دهند و به سمت ابزارهایی که به روتر متصل شده‌اند، حرکت می‌کنند تا بهترین اتصال بین ابزارها و روتر برقرار شود. این روتر از استاندارد ۸۰۲٫۱۱ac با فرکانس ۵ و ۲ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند. اتصال بین هر کدام از نود Node-ها با سرعت ۸۶۷ مگابیت در ثانیه انجام می‌شود. در انتها باید اذعان کرد که،ایسوس هنوز قیمت روترهای HiveSpot یا HiveDot را تعیین نکرده است.منتظر اخبار جدید از این شرکت باشید.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.