سامسونگ قصد دارد در حوزه تجهیزات شبکه ۵G فعالیت خود را گسترش دهد

سامسونگ قصد دارد در حوزه تجهیزات شبکه ۵G فعالیت خود را گسترش دهد

از نسل جدید پرچمداران کمپانی سرشناس سامسونگ که بگذریم،این شرکت قصد دارد تا فعالیت های خود را در حوزه‌ی داده‌های تلفن‌همراه و به‌خصوص تجهیزات شبکه ۵G فعالیت‌های گسترده‌ی خود را گسترش نماید،از اینرو اقدامات لازمه را در این حوزه ها به انجام خواهد رساند،چرا که تجهیزات شبکه نیز یکی از اقلام ضروری در حوزه مخابرات به شمار می رود.اخیرا مطلع شدیم که؛ کمپانی به نام کره‌ای قصد دارد تا با اعمال برخی تغییرات در بخش تولیدات سخت‌افزاری و سیاست‌های کاری خود، بازار تجهیزات نسل پنجم ارتباطی ۵G را تسخیر کند.

براساس سخنان مدیر ارشد بخش استراتژیک سامسونگ ،اطلاعات نقش بسیار مهم دارند،همچنین تولید بالای اطلاعات میزان تقاضا برای حافظه‌های DRAMرا افزایش داده است که این امر موقعیت‌های قابل‌توجهی برای سامسونگ ایجاد می‌کند.شایان ذکر است که؛ سامسونگ با شرکت‌های زیادی در حوزه‌ی فناوری همکاری کرده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به SmartThings ،Viv Labs و LoopPay اشاره کرد. هر‌ یک از شرکت‌های نام‌برده از فناوری‌های کلیدی برخوردارند که در همکاری مشترک با سامسونگ باعث موفقیت این شرکت کره‌ای در تولیدات متنوعی همچون گوشی موبایل، لوازم خانگی و سیستم ارتباطی خودرو شده‌‌اند.

 

شبکه 5G

همان‌طور که می‌دانید شرکت سامسونگ در حوزه‌ی تولید تراشه‌های ذخیره سازی و محصولاتی از این دست نیز فعالیت می‌کند. گفتنی است این شرکت برای کاهش مصرف انرژی تراشه‌ها و کوچک‌ کردن اندازه آن‌ها از فناوری حافظه هوشمند PIM استفاده می‌کند. گفتنی است Yoo Hoi-jun استاد موسسه تکنولوژی در کره، آینده هوش مصنوعی و بازار حافظه‌های ذخیره سازی را در گرو استفاده از فناوری PIM می‌داند. گفانی است که، سامسونگ درصدد تولید انبوه این تراشه با کمک NPX از سال آینده است.

همچنین انتصاب‌های اخیر مدیران و کارکنان در این شرکت نشان از تغییر رویه سامسونگ برای حضور فعال در حوزه تراشه‌های هوشمند دارد. در همین راستا ۲۲۱ متخصص جدید به این شرکت اضافه شده‌اند که از میان آن‌ها ۹۹ نفر در بخش همکاری‌های سیستمی مشغول به فعالیت هستند. شایان ذکر است تولید تراشه‌ پردرآمد‌ترین بخش فعال سامسونگ به‌شمار می‌رود.در پایان باید گفت که این غول تکنولوژی کره‌ای در حال برداشتن گام‌های بلندی برای رشد فناوری نسل پنجم و گسترش این فناوری در تلفن‌های هوشمند است که این امر سبب می‌شود تا به زودی شاهد رونق کسب و کار و استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری و تولید محتوا خواهیم بود.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.