درآمد میلیاردی فروشگاه‌های اینترنتی در ایران

درآمد میلیاردی فروشگاه‌های اینترنتی در ایران

در عصری زندگی میکنیم که اینترنت نقش حیاتی در زندگی وکسب وکار افراد پیداکرده و این نقش روز به روز بیشتر وبیشتر می شود.امروزه بسیاری از افراد به دلیل مشغله های خود وقت خریدن کردن به شیوه شنتی را ندارند وترجیح میدهند بسیاری از اقلام مورد نیاز خود را از طریق اینترنت خریداری نمایند.از طرف دگر نیز فروشگاههای اینترنتی در ایران بسیار گسترده وافزایش یافته است.

براساس آخرین گزارشات و آمار پایگاه اطلاع رسانی دولت، تا پایان سال ۱۳۹۵ بیش از ۲۵ هزار فروشگاه اقدام به اخذ نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت کرده‌اند.آنچه که شواهد نشان میدهند،بسیاری از افراد مایل به انجام خریدهای خود از طریق اینترنت وفضای مجازی هستند.بهتر است بدانیم آمار مورد بحث در حالی اعلام می‌شود که در آن فروشگاه‌های اینترنتی در بستر فضای مجازی چون اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی لحاظ نشده‌اند.شایان ذکر است که؛رشد بیش از ۳ برابر تعداد فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد.

درآمد این تعداد فروشگاه‌های اینترنتی فقط از طریق پرداخت درگاه بانکی و بدون احتساب گزینه پرداخت در محل که برای بسیاری از آن‌ها فعال است، تا پایان سال گذشته (۱۳۹۵) بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان برآورده شده است. این آمار و ارقام نشان می‌دهد که گروه‌های بسیاری از مردم راه کسب درآمد و ایجاد شغل را از طریق اینترنت فراگرفته‌اند. همچنین باید گفت که نقش رشد سه برابری خدمات دولت الکترونیکی در این چند سال اخیر برای رسیدن به این آمار بی تاثیر نبوده است.

 

درآمد میلیاردی فروشگاه‌های اینترنتی در ایران

از سوی دیگر باید اذعان کنیم که،ساخت اپلیکیشن‌های با محتوای بومی از جمله برنامه‌های دولت جدید است.آمار دیگر این پایگاه اطلاع رسانی نشان می‌دهد که در دوره دولت یازدهم بیش از ۱۰۰ هزار اپلیکیشن اندرویدی توسط ۲۲ هزار گروه توسعه دهنده ساخته و عرضه شده است. باید توجه داشت که بسیاری از این اپلیکشن‌ها هم برای سازندگان آن‌ها و حتی برای کاربرانشان درآمدزا هستند.

در انتهای خبر باید به این مهم اشاره کرد که، دولت در برنامه ششم توسعه به دنبال ایجاد سالانه ۹۵۰ هزار شغل است که ۱۶۰ هزار از این تعداد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تعیین شده است؛ ماموریتی که با رسیدن به آمار دو دهم درصد، فاصله بسیار زیادی تا رسیدن به رقم مطلوب و جهانی یعنی ۱٫۸۷ درصد را دارد و هنوز به مرحله رضایت‌بخشی نرسیده است.

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.