اضافه شدن برچسب «بررسی حقیقت» بینگ به صفحه نتایج جستجو

اضافه شدن برچسب «بررسی حقیقت» بینگ به صفحه نتایج جستجو

همانطور که میدانید،بینگ (به انگلیسی: Bing) یک موتور جستجوی وب متعلق به شرکت مایکروسافت است که پیشتر با نام‌های لایو سرچ، ویندوز لایو سرچو ام. اس. ان سرچ شناخته می‌شد. استیو بالمر در ۲۸ مه ۲۰۰۹ آمریکا از موتور جستجوی بینگ با لقب «موتور تصمیم گیرنده» پرده‌برداری نمود و این جستجوگر در ۳ ژوئن همان سال به‌طور کامل در دسترس قرار گرفت.

نمایش فهرستی از پیشنهادهای جستجو در زمانی که کاربر واژگان را تایپ می‌کند و همچنین نمایش فهرستی از جستجوهای مرتبط از جمله ویژگی‌های جدید و قابل توجه در آن زمان بود که بینگ ارائه کرد.هم اکنون،براساس آخرین اخبار رسیده، «بینگ»، موتور جستجوی مایکروسافت هم در حال توسعه قابلیتی است که در صفحه نتایج جستجو به سایت های خبری معتبر یک برچسب اضافه میکند.

شایان ذکر است که؛این اطلاعات بر اساس نشانه گذاری «ClaimReview» ارائه می شوند که در سایت های بررسی حقیقت مثل «Snopes» و «Politifact» در دسترس قرار دارند.

 

مایکروسافت اعلام کرده سایت هایی که از این برچسب استفاده می کنند باید از ویژگی های زیر برخوردار باشند:

• ادعاهای مطرح شده باید در منبع بررسی حقیقت مشخص باشد. برای خوانندگان باید مشخص و واضح باشد چه بخشی از خبر بررسی و تائید شده و چه نتایجی حاصل شده است؟

• منابع و مستندات تحلیل ها باید شفاف بوده و همچنین منبع آن مشخص باشد.

• صفحه دارای نشانه گذاری ClaimReview باید حاوی خلاصه ای از بررسی حقیقت و ارزیابی آن باشد.

همچنین باید اذعان کرد که،فیسبوک اواخر سال گذشته ویژگی جدیدی را معرفی کرد که در مورد خبرها و مطالبی که احتمال غیر واقعی بودن آنها وجود داشت به کاربران هشدار می داد. در همین راستا کمپانی گوگل نیز  ابزار جدیدی  مبتنی بر نشانه گذاری ClaimReview را به صفحه جستجو اضافه کرده که به کاربران اجازه می دهد شایعات و خبرهای واقعی را از هم تشخیص دهند.

 

اضافه شدن برچسب «بررسی حقیقت» بینگ به صفحه نتایج جستجو

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.