قابلیت پشتیبانی برنامه فیسبوک مسنجر از تصاویر ۴K

قابلیت پشتیبانی برنامه فیسبوک مسنجر از تصاویر ۴K

زمانی که اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک برای اولین بار عرضه شد، بسیاری از کاربران از ایده جدا کردن سرویس چت از اپلیکیشن اصلی خشنود نبودند، زیرا دانلود کردن یک اپلیکیشن دیگر کاری خسته‌کننده است. با این وجود در حال حاضر، مسنجر به یکی از پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌ها در دنیا تبدیل شده است.به گزارش تک‌بلورج، به گفته کارشناسان اگر مسنجر همچنان با اپلیکیشن اصلی فیس بوک باقی می‌ماند، کاربران نمی‌توانستند از قابلیت‌های جالب آن بهره‌مند شوند. در حقیقت، دشوار بود که این قابلیت‌ها را در اپلیکیشن موبایلی یک شبکه اجتماعی جمع‌آوری کنیم، اما حالا که این یک اپلیکیشن مستقل است، می‌توان چندین ویژگی جذاب را برای این اپلیکیشن برشمرد.

طبق گزارشات جدید مطلع شدیم که این برنامه از قابلیت جدیدی برخوردار شده است.برنامه فیسبوک مسنجر (Facebook Messenger) به یک روش مهم برای ارتباط مردم با یکدیگر تبدیل شده است؛ ارتباطی که تنها به ابزار نوشتاری محدود نمی‌شود. بیش از ۱۷ میلیارد عکس در هر ماه توسط  میلیاردها کاربر فعال درسراسر جهان به اشتراک گذاشته می‌شوند. برای بهبود این تجربه، فیسبوک از عکس‌هایی با رزولوشن بالا در محیط مسنجر پشتیبانی خواهد کرد. دیگر لازم نیست نگران باشید که کیفیت عکس‌های که در طول سفر گرفته‌اید، به دلیل اشتراک گذاشتن با دوستانتان کم شود.

بایده به این مهم اشاره کنیم که؛ کاربران می‌توانند عکس‌هایی با رزولوشن ۴۰۹۶×۴۰۹۶ را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارند. همچنین فیسبوک وعده داده است که حتی در رزولوشن بالا، عکس‌ها سریعا ارسال می‌شود.در هفته‌های آینده کاربران دیگر کشورها قادر به استفاده از این امکان فیسبوک مسنجر خواهند بود. پس از دریافت به‌روزرسانی این پیام‌رسان، یک مکالمه عادی را شروع کنید و با استفاده از آیکون دوربین، عکس مورد نظر را انتخاب و برای مخاطب ارسال کنید. فیسبوک عکس را با بهترین کیفیت و رزولوشن برای طرف مقابل می‌فرستد.

 

فیسبوک مسنجر

 

فیسبوک پیش از اینکه این قابلیت را به مسنجر اضافه کند، از عکس‌هایی با کیفیت ۴K در پلتفرم‌های ویدئوی ۳۶۰ درجه، ویدئو و عکس‌های معمولی پشتیبانی می‌کرد. کمپانی‌های دیگری مانند گوگل نیز از تصاویر ۴K در برنامه‌های خود پشتیبانی می‌کنند. همانطور که روز به روز دوربین گوشی‌های هوشمند قوی‌تر می‌شود، مردم نمی‌خواهند از کیفیت اصلی تصاویر به اشتراک گذاشته کم شود؛ به همین علت هر برنامه‌ای را که از کیفیت و رزولوشن اصلی عکس پشتیبانی نکند مورد استفاده قرار نخواهند داد.

فیسبوک اعلام کرده است که ارسال عکس با روش نظیر به نظیر انجام می‌شود؛ ولی هنوز مشخص نیست که آیا از این قابلیت در Messenger Day که ابزاری برای به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو برای مدت محدود است، استفاده خواهد کرد یا خیر. احتمالا جواب این سؤال منفی است: ولی با گذشت زمان فیسبوک قابلیت پشتیبانی از کیفیت ۴K را به تمامی ابزارهای خود اضافه خواهد کرد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.