عدم سرویس MaxCDN به وب‌سایت‌هایی با دامنه‌ی ir.

عدم سرویس MaxCDN به وب‌سایت‌هایی با دامنه‌ی ir.

همانطور که در خبر قبلی مطلع شدید،به تازگی کمپانی گوگل از جمله جی‌میل، یوتیوب و گوگل‌مپ از دسترس خارج شد و کاربران در برخی از مناطق به این سرویس‌ها دسترسی ندارند. گوگل در پاسخ به کاربرانی که در توییتر این مسئله را گزارش کرده‌اند، اعلام کرد که از این مسئله مطلع شده و دنبال پیدا کردن راه‌کار است.

حال نوبت به نوبت به MaxCDN رسیده است .علت اصلی این کار نیز تا به دلیل تحریم‌های ایالات متحده می باشد، که دیگر میزبان محتوای وب‌سایت‌ها داخلی با دامنه‌ی ir. نباشد. اگر بخواهیم توضیح مختصری در باره شبکه تحویل محتوا با همان CDN بدهیم باید عنوان کنیم که،شبکه‌ی تحویل محتوا یا CDN، به هر گونه شبکه‌ای که برای تحویل محتوای دیجیتال بهینه‌سازی شده باشد، می‌گویند.

شایان ذکر است که؛شبکه‌های تحویل محتوا دارای سرورهایی هستند که در نقاط مختلف جهان مستقر می‌شوند. بدین ترتیب با توجه به مکان جغرافیایی کاربران، محتوای وب‌سایت‌ها از CDN-های مربوط به همان مناطق در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. باید به این مهم نیز اشاره دشت که،این سرویس در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت‌های با ترافیک بالا بسیار تأثیرگذار است.

 

تحریم وب‌سایت‌های ایرانی توسط سرویس‌ MaxCDN

گفتنی است که؛MaxCDN یکی از سرویس‌های مطرح ارائه‌ی CDN به وب‌سایت و کسب‌وکارهای بزرگ محسوب می‌شود که در حال حاضر میزبان محتوای بیش از ۶ میلیون وب‌سایت در سرتاسر جهان است. این سرویس به‌تازگی به دلیل تحریم‌های ایالات متحده، ارائه‌ی خدمات به وب‌سایت‌هایی با دامنه‌ی ir. را ممنوع اعلام کرده است.

و همچنین از تمام وب‌سایت‌هایی با این دامنه نیزدرخواست به عمل آمده است تا محتوای خود را از سرور‌های آن حذف کنند.در انتهای خبر باید اذعان کنیم که؛ بایدهمچنان  منتظر ماند و دید سایر سرویس‌های اینترنتی چه محدودیت‌هایی برای وب‌سایت‌ها و کسب‌و‌کار‌های ایرانی اعمال خواهند کرد.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.