جستجوی آنی گوگل به‌طور کامل غیر فعال شد

جستجوی آنی گوگل به‌طور کامل غیر فعال شد

اگر شما هم با جستوگر آنی گوگل کارکرده باشید، از تعطیلی آن با خبر شده اید. گوگل به منظور پایداری دستگاه های جستجوگر پس از هفت سال قابلیت جستجوی آنی را به‌طور کامل غیر فعال کرد. ویژگی گوگل اینستنت (Google Instant) در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و هدف اصلی از ایجاد آن، این بود که به آینده‌ی جستجو تبدیل شود.فرآیند  جستجوی آنی گوگل این‌گونه بود که با شروع تایپ برای جستجو، عبارات کامل به کاربر پیشنهاد داده می‌شد و در نتیجه، در زمان کاربران صرفه‌جویی قابل توجهی می‌شود. این ویژگی در زمان خود خبر بسیار مهمی بود و علاوه بر منابع خبری دنیای فناوری، بسیاری از خبرگزاری‌های عمومی خبر اضافه شدن قابلیت گوگل اینستنت را به مخاطبان خود ارائه کردند. قابلیت اینستنت در آن زمان نشان‌دهنده‌ی قدرت فنی گوگل بود و به‌طور هم‌زمان باعث تقویت محصول اصلی گوگل یعنی موتور جستجو می‌شد.

علت اصلی غیرفعال کردن جستجوی آنی گوگل

حال زمان مرگ قابلیت جستجوی آنی گوگل فرا رسیده است.امّا هدف احتمالی از چنین اقدامی ارائه تجربه‌ی کاربری یکسان دو نسخه‌ی دسکتاپ و موبایل است چراکه بیشتر کاربران از دستگاه‌های موبایل (و بدون بهره گرفتن از قابلیت جستجوی آنی گوگل) برای جستجو استفاده می‌کنند و بنابراین یکپارچه کردن این دو سخه‌ موتور جستجوی گوگل، منطقی به نظر می‌رسد.

جستجوی آنی گوگل به‌طور کامل غیر فعال شد

گوگل خود در این باره گفته است:« ما قابلیت گوگل اینستنت را در سال ۲۰۱۰ معرفی و راه‌اندازی کردیم و هدف اصلی ایجاد این ویژگی این بود که اطلاعات مد نظر کاربران به‌محض تایپ کلمات مورد نظر در دستگاه‌های دسکتاپ، تا آنجا که امکان دارد به‌سرعت در اختیار آن‌ها قرار گیرد. از آن زمان تاکنون، بسیاری از جستجوها از طریق دستگاه‌های موبایل انجام می‌شود و مسلماً در این دستگاه‌ها روش ورودی و روش تعامل افراد متفاوت‌ است و علاوه بر این، موبایل‌ محدودیت‌هایی در نمایش اطلاعات دارد. با در نظر داشتن این موضوع، تصمیم گرفتیم به کار قابلیت گوگل اینستنت خاتمه دهیم. حال می‌توانیم بر ارائه‌ی روش‌هایی که سرعت جستجو را در تمامی دستگاه‌ها به‌طور یکسان افزایش دهد، بیشتر تمرکز کنیم.»

منبع :www.zoomit.ir

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.