سرانجام کمپانی گوگل به میزبانی از سایت حامی عقاید نئو‌نازی پایان داد

سرانجام کمپانی گوگل به میزبانی از سایت حامی عقاید نئو‌نازی پایان داد

اگر به تازگی شما در جریان جدید ترین اخبار حوزه اینترنت وشبکه بوده باشید،می دانید که اخیرا GoDaddy به میزبانی از وب‌سایت اشاعه‌دهنده‌ی عقاید نژادپرستی و نئونازی پایان داد،در همین راستا شایان ذکر است که، کمپانی گوگل( شرکتی با سهامی عام است که در زمینهٔ جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کند)، نیز از پشتیبانی این وب‌سایت خودداری کرد.

واضح است که شاید شما اطلاعات چندانی از این وب سایت نداشته باشید،گفتنی است که،وب‌سایت مورد نظر، مطالبی در حمایت از عقاید نئونازی و نژادپرستی منتشر می‌کند؛ از این‌رو ،به همین دلیل گوددی برای جلوگیری از انتشار این محتوا، میزبانی از دیلی استورمر را پایان داد.به تازگی، پس از آنکه GoDaddy به‌عنوان یک هاست مطرح، میزبانی از وب‌سایت The Daily Stormer را پایان داد، گردانندگان این وب‌سایت مهاجرتی اجباری به گوگل داشتند و از خدمات هاستینگ غول جستجو استفاده کردند.

در ادامه مطلب باید به این مهم اشاره کرد که،پس از انتشار اخبار در خصوص میزبانی گوگل از این وب‌سایت، غول جستجو نیز پشتیبانی از آن را متوقف کرد. ساعاتی پس از انتشار خبر مهاجرت وب‌سایت مورد نظر به گوگل، غول جستجو در این خصوص بیانیه‌ای منتشر کرد:”ما ثبت نام وب‌سایت The Daily Stormer در Google Domains را به دلیل منافات با سیاست‌های این سرویس رد کردیم.”

 

 

کمپانی گوگل پس از رد ثبت‌نام این وب‌سایت در گوگل دومِینز، کانال این رسانه در یوتیوب را نیز از دسترس خارج کرد. اما این موضوع هنوز مبهم است که،هنوز مشخص نیست که گوگل چه زمانی از انتقال اطلاعات صورت‌گرفته آگاه شده است. تمام کاربرانی که یک حساب کاربری جیمیل دارند، می‌توانند به سیستم مدیریت دامنه‌ی گوگل دسترسی داشته باشند. طبق آنچه به نظر می‌ آید انتقال اطلاعات زمانی رخ داده که اطلاعات مورد نیاز وارد شده است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، اندرو آنگلین، مؤسس وب‌سایت دیلی استورمر، از کاربران جیمیل بوده است.

 

منبع

2 نظرات
  1. عرفان می گوید

    خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب
    فوق العاده

  2. مرزبان می گوید

    ممنون اطلاعات ارزشمندی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.