حفاظت از ۳میلیارد دستگاه توسط جستجوی امن گوگل

حفاظت از ۳میلیارد دستگاه توسط جستجوی امن گوگل

بی شک به اطمینان باید گفت تمامی  افراد در این دنیای تکنولوژی و فناوری از گوگل استفاده میکنند،و طی اخبارهای های قبلی در جریان قابلیت های جدید افزوده به آن بوده اید. “گوگل”شرکتی با سهامی عام است که در زمینهٔ جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت توسط لری پیج و سرگئی برین تأسیس شد.باید اذعان کرد که،گوگل به طور تخمینی دارای بیش از یک میلیون سرور در سراسر جهان است، و روزانه برروی بیش از یک میلیارد درخواست جستجو و حدود ۲۴ پتابایت داده تولید شده توسط کاربران پردازش انجام می‌دهد. نتیجه رشد سریع گوگل از بدو ثبت شدن شرکت، زنجیره‌ای از محصولات، خرید و شراکت با شرکت‌های دیگر بود.

واما براساس آخرین اخبار های رسیده که حاکی از آنند،سرویس جستجوی امن گوگل، لیست آدرس‌های اینترنتی را که در آن‌ها بدافزار یا محتوای جعلی وجود دارد، در اختیار مرورگرهای کروم، فایرفاکس و سافاری و همچنین شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنت (ISP) قرار می‌دهد.گوگل به تازگی اعلام کرده که سرویس Safe Browsing اش که از مرور وبسایت های خطرناک توسط کاربران مرورگرهای کروم، سافاری و فایرفاکس در دسکتاپ و موبایل جلوگیری می کند، حالا بیش از ۳ میلیارد دیوایس در سراسر دنیا را مورد پشتیبانی قرار می دهد.

دیوایس های تحت محافظت این سرویس در سال ۲۰۱۳ به یک میلیارد مورد هم نمی رسیدند، اما با رشدی قابل توجه این میزان به دو میلیارد دیوایس در ماه می سال ۲۰۱۶ رسید و حالا در کمتر از چند ماه، این میزان به سه میلیارد دیوایس در سراسر دنیا رسیده است.اولین مرورگرهایی که از Safe Browsing پشتیبانی به عمل آوردند سافاری و فایرفاکس بودند.

 

حفاظت از ۳میلیارد دستگاه توسط جستجوی امن گوگل

شایان ذکر است که،اولین مرورگرهایی که از Safe Browsing پشتیبانی به عمل آوردند سافاری و فایرفاکس بودند که البته بسیاری از توسعه دهندگان وب و اپلیکیشن (مثل اسنپ چت) هم مدتی بعد به حامیان آن پیوستند. ایده پشت Safe Browsing در تمام این سال ها یک چیز واحد بوده: این که به کاربران بگوید وبسایتی که خواهان ورود به آن هستند ممکن است میزبان بدافزار یا دارای خطر کلاهبرداری باشد.

در انتهای خبر باید همچنین اذعان کرد که؛ گوگل در سال ۲۰۱۵ سد امنیتی Safe Browsing را به قابلیتی پیش فرض در مرورگر گوگل کروم برای اندروید تبدیل کرد، که همین موضوع رشد کاربران این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۶ را به همراه داشت.گوگل می گوید که به لطف تکنولوژی یادگیری ماشینی، Safe Browsing در آینده می تواند امنیت بیشتری را برای کاربران در محیط وب فراهم نماید.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.