از دسترس خارج شدن سرویس‌های جی‌میل، یوتیوب و گوگل‌مپ از شرکت گوگل

از دسترس خارج شدن سرویس‌های جی‌میل، یوتیوب و گوگل‌مپ از شرکت گوگل

همانطور که میدانید هدف گوگل از آغاز «سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم» بوده است، این شرکت محصولات اینترنتی سودمندی مانند سرویس ایمیل جی‌میل و شبکه‌های اجتماعی گوگل+ را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد.

محصولات گوگل به ابزارهای رومیزی نیز توسعه پیدا کرد، با برنامه‌هایی مانند مرورگر وب گوگل کروم، سازماندهی و ویرایشگر تصاویر پیکاسا و پیام‌رسان فوری گوگل تاک. گوگل سازنده پرکاربرترین سیستم‌عامل موبایل جهان، اندروید و سیستم‌عامل گوگل کروم نیز هست.

اما به تازگی مطلع شدیم که؛اواخر شب گذشته در مناطقی از جهان سرویس‌های گوگل از جمله جی‌میل، یوتیوب و گوگل‌مپ از دسترس خارج شد و کاربران در برخی از مناطق به این سرویس‌ها دسترسی ندارند. گوگل در پاسخ به کاربرانی که در توییتر این مسئله را گزارش کرده‌اند، اعلام کرد که از این مسئله مطلع شده و دنبال پیدا کردن راه‌کار است.

 

قطعی سراسری در سرویس‌های گوگل

شایان ذکر است که کمپانی گوگل کاربران را به سمت داشبودر وضعیت جی سوئیت هدایت می‌کند. صفحه‌ی رسمی گوگل‌مپ نیز در توییتر این اشکال را تایید کرده است.
همچنین در ادامه؛گوگل می‌گوید راه‌حلی در حال بررسی و انتشار است. به نظر می‌رسد که مناطقی در روسیه، اروپای مرکزی، ژاپن و ساحل شرقی آمریکا تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.

گزارش‌هایی مبنی بر وجود اشکال در برخی از مناطق انگلیس دریافت شده هرچند که این سرویس‌ها برای برخی از کاربران این منطقه به درستی کار می‌کند. هرچند هنوز گوگل به‌طور رسمی اطلاعیه‌ای را منتشر نکرده و در مورد اینکه چه اتفاقی افتاده، توضیحی نداده است.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.