گوگل قصد دارد به‌زودی یک مسدودکننده‌ی تبلیغات را در کروم فعال نماید

مسدودکننده‌ی تبلیغات

گوگل قصد دارد به‌زودی یک مسدودکننده‌ی تبلیغات را در کروم فعال نماید

اگر از تبلیغات در مرور گر خود خسته شده اید و نمیدانید باید چه بکنید…بهتراین خبر را تا انتها بخوانید…واضح است که با روی کار آمدن اینترنت ،لپ تاپ،فضای مجازی و.. بسیاری از افراد فضای مجازی را بستر بسیار مناسب جهت انجام تبلیغات روزانه خود بسیار مناسب و مقرون به صرفه می دانند و روزانه بسبار از سایت ها اقدام به ارسال پیام های تبلیغاتی بر مرورگر شما می نمایند.هر چند که نمیتوان تبلیغات آنها را متوقف نمود،اما میتوان با استفاده از مسدود کننده در مرورگر خود از ورود آنها جلوگیری به عمل آورد.

در همین راستا براساس آخرین اخبار مطلع شدیم که؛گوگل به دنبال جذب رضایت بیش‌تر کاربران، از ۱۵ فوریه یک سیستم مسدودکننده‌ی تبلیغات را در کروم فعال می‌کند که یک سری از تبلیغ‌های خاص و آزاردهنده را مسدود می‌کند.گوگل چندی پیش اعلام کرد قصد دارد یک سری از تبلیغات خاص را مسدود کند. حالا زمان دقیق این اقدام مشخص شده است. نامبرده قصد دارد در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ اقدام به اجرای طرح ائتلاف تبلیغات بهتر کند که گوگل یکی از اعضای آن است.

 

مسدودکننده‌ی تبلیغات


باید به این مهم اشاره کنیم که؛این طرح تمام تبلیغات در تمام وب‌سایت‌ها را مسدود نمی‌کند؛ بلکه آن دسته از تبلیغاتی را که بسیار آزاردهنده یا ناخوانده به نظر می‌رسند متوقف می‌کند. ولی تمام تبلیغات سایت‌هایی که حتی یک تبلیغ در آن مطابق این استانداردها نیست مسدود می‌شوند؛ حتی اگر تبلیغات دیگر مطابق این استانداردها باشند.گوگل با ناشران همکاری می‌کند تا قبل از فعال شدن این ویژگی اطمینان حاصل کند آن‌ها با استانداردهای جدید در یک راستا هستند.

خالی از لطف نیست که بگوییم،تلاش زیادی صورت گرفته است تا اطمینان حاصل شود که مسدود شدن تبلیغات بدون هشدار قبلی، برای وب‌سایتی اتفاق نخواهد افتاد.در انتهای خبر مطلوب است عنوان شود که؛این غول فناوری همچنین امیدوار است با ساخت مسدودکننده‌ی تبلیغات خود در کروم، بتواند نگرانی‌های مصرف‌کنندگانی که از نظر آن‌ها تبلیغات مزاحم تجربه‌ی استفاده آن‌ها از اینترنت را خراب می‌کنند کم کند؛ ولی بدون اینکه آن‌ها را مجبور کند از مسدودکننده‌هایی خارج از محیط کروم استفاده کنند که خود آن‌ها هم به‌نوعی ایجاد مزاحمت می‌کنند و تبلیغات خود را دارند.

 

منبع

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *