گوگل عبارات پرجستجوی سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد

گوگل عبارات پرجستجوی سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد

واضح است که؛اینروز ها در عصر فناروی اطلاعات ،افراد به جهت انجام کوچکترین سرچ های خود نیز به “گوگل” مراجعه می کنند.گوگل (به انگلیسی: Google) شرکتی با سهامی عام است که در زمینهٔ جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت توسط لری پیج و سرگئی برین تأسیس شد. هدف گوگل از آغاز «سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم» بود. همچنین توسط برندز به عنوان دومین برند باارزش دنیا شناخته شده‌است.

طبق روال هرسال با نزدیک شدن به پایان سال میلادی، گوگل گزارش سالانه ای از بیشترین جستجوهای انجام شده در موتور جستجو خود را منتشر کرد که با توجه به آن، تنها آیفون های کمپانی اپل توانسته اند به عنوان نماینده های دنیای تکنولوژی بین ده جستجوی برتر جهانی قرار بگیرند. اما با وجود طوفان بزرگ ایرما و آیفون های ۲۰۱۷، داغ ترین جستجوی امسال مربوط به کلمه «چگونه» (How to) است.

جالب است بدانید که؛تحلیل های گوگل نشان می دهند که امسال مردم چند برابر همیشه از سوالاتی که با How to آغاز می شوند استفاده کرده اند که در این بین، how to make slime (چگونه اسلایم بسازیم)، how to make solar eclipse glasses (چگونه عینکی برای خورشید گرفتی درست کنیم) و how to buy Bitcoin (چگونه بیت کوین) بخریم در صدر قرار دارند.همچنین در کنار این سوالات، کاربران گوگل how to help (چگونه کمک کنیم به) را نیز بیشتر از گذشته جستجو کرده اند که با توجه به اتفاقات بدی که کره زمین را امسال درگیر خود کرده بود، طبیعی به نظر می رسد.

 

گوگل

در ادامه می توانید لیست ده جستجوی برتر امسال را  به ترتیب اولویت مشاهده می نمایید:

۱٫ طوفان ایرما (Hurricane Irma)
۲٫ آیفون ۸ (iPhone 8)
۳٫ آیفون ۱۰ (iPhone 10)
۴٫ مت لاور (Matt Lauer)
۵٫ مگان مارکل (Meghan Markle)
۶٫ ۱۳ دلیل برای اینکه (۱۳ Reasons Why)
۷٫ تام پتی (Tom Petty)
۸٫ فیجت اسپینر (Fidget Spinner)
۹٫ چستر بنینگتون (Chester Bennington)
۱۰٫ تیم ملی کریکت هندوستان (India National Cricket Team)

در کنار بیشترین کلمات جستجو شده امسال، گوگل لیست جستجوهای برتر هر بخش را نیز منتشر کرده که در قسمت تکنولوژی بعد از آیفون ۱۰ و آیفون ۸، کنسول محبوب نیستندو سوییچ قرار گرفته است. رتبه چهارم و پنجم نیز به ترتیب به گلکسی اس ۸ و ایگس باکس وان ایکس اختصاص دارد.البته باید اشاره کنیم که تمام این آمارها مربوط به جهان بوده است.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.