Hire اپلیکیشن گوگل برای کسب‌وکار

Hire اپلیکیشن گوگل برای کسب‌وکار

شرکت گوگل، اپلیکیشن هایر (hire) را منتشر کرد. این اپلیکیشن به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط کمک می‌کند تا بتوانند به‌راحتی کارکنان جدیدی پیدا کنند. شرکت‌هایی که در حال حاضر از سرویس ابری G Suite شرکت گوگل استفاده می‌کنند، می‌توانند با خرید اپلیکیشن جدید هایر (Hire)، در استخدام هم وارد شوند. سرویس ابری G Suite، اپلیکیشن‌هایی مثل جیمیل، تقویم گوگل، گوگل درایو و گوگل داکس را در ابعاد سازمانی، در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. شرکت‌های بزرگی مانند برادران وارنر از اپلیکیشن هایر در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی آن استفاده می‌کردند؛ ولی اکنون استفاده از هایر برای تمام کاربران سرویس G Suite، آزاد است.

هدف از ارئه ی اپلیکیشن هایر

این نرم افزار به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا شرح شغل، فرم استخدام، مصاحبه و سایر موارد مربوط به پروسه‌ی استخدام را در اختیار کاندیداها قرار دهند. هایر به‌صورت کامل با اپلیکیشن‌های دیگر سرویس G Suite همخوانی دارد؛ برای نمونه، اگر شرکتی با جیمیل یا هایر به کاندیدایی ایمیل دهد، این ایمیل بین هر دو اپلیکیشن، همسان‌سازی خواهد شد. به‌علاوه، هایر می‌تواند از طریق اپلیکیشن تقویم گوگل، قرار ملاقات را با کاندیداهای موردنظر، تنظیم کند. در قرار تنظیم‌شده، موارد دیگری مانند اطلاعات تماس و موضوع جلسه‌ی استخدام هم نشان داده می‌شود. شرکت‌ها حتی می‌توانند جلسات استخدام را بدون نیاز به ‌حضور فیزیکی و از طریق اپلیکیشن Hangouts، برگزار کنند. در نهایت، هایر می‌تواند پاسخ نهایی استخدام را با داده‌های جمع‌آوری شده از طریق جلسات مصاحبه، برای کاندیدا ارسال کند.

Hire اپلیکیشن گوگل برای کسب‌وکار هایر

بهینه سازی فرآیند استخدام

کسانی که در بخش‌های منابع انسانی فعالیت می‌کنند؛ با سازوکار وقت‌گیر و هزینه‌بر استخدام آشنا هستند. طبق بررسی‌های انجام‌شده، پروسه‌ی استخدام برای هر نفر در آمریکا، شامل مصاحبه، جلسات آشنایی و آزمون استخدام، به‌طور متوسط معادل ۴۰۰۰ دلار هزینه دارد. این پروسه، معمولا حدود ۵۲ روز طول می‌کشد. هدف اصلی اپلیکیشن hire هم این است که زمان و هزینه‌ی استخدام نیروهای جدید را برای شرکت‌هایی که از سرویس ابری G Suite استفاده می‌کنند، کاهش دهد.

بریت جانسون، مدیر محصول گوگل کلاود، می‌گوید:« پیدا کردن استعدادهای بزرگ، کلید موفقت هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود. اما تشکیل یک تیم با اعضای مناسب، هزینه و زمان زیادی خواهد برد.»

گوگل برای اولین بار از سرویس hire در جریان مراسم I/O که در اردیبهشت‌ماه برگزار شد، رونمایی کرد. این اپلیکیشن توسط استارتاپ بیباپ (Bebop) توسعه یافته است؛ استارتاپی که در سال ۲۰۱۵، توسط گوگل خریداری شد.

هایر از امروز در اختیار شرکت‌های آمریکایی که کمتر از ۱۰۰۰ نفر کارمند دارند و از سرویس G Suite استفاده می‌کنند، قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن، جزئی از G Suite نیست و شرکت‌ها باید آن را به‌صورت جداگانه خریداری کنند.

منبع :

www.zoomit.ir

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.