چگونه میتوان SSID خود را مخفی کنیم

چگونه میتوان SSID خود را مخفی کنیم

پیش از آنکه به مبحث اصلی بپردازیم،باید تصریح کرد که،زمانیکه یک شبکه وایرلس ایجاد می گردد ، مسئله ای که مطرح می شود این است که تجهیزات وایرلس بتوانند خود را به یک WLAN اختصاص دهند. این عمل با استفاده از Service Set Identifier (SSID) انجام می شود.SSID میتواند حداکثر شامل ۳۲ کاراکتر باشد. از SSID جهت مشخص نمودن اینکه دستگاههای وایرلس به کدام دستگاه متصل شوند استفاده می شود. بطور کلی میتوان گفت SSID مشخصه ای می باشد که در دستگاههایی که نقش اکسس پوینت را ایفا می کنند تعریف شده تا دستگاههای دیگر بتوانند آنرا ببینند و به دستگاه مورد نظر متصل شوند.

در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه مخفی کردن SSID خود آشنا سازیم،با حذف SSID شبکه وایرلس خود، امکان هک شدن آن را کاهش دهید.پنهان کردن SSID، از نمایش شبکه‌ی شما در لیست شبکه‌های قابل دسترس جلوگیری می‌کند و مانع از دسترسی افرادی خواهد شد که در حال تلاش برای اتصال به آن هستند. بر اساس این نظریه، از طریق حذف شماره‌ی شناسایی (Identification Number)، می‌توانید شبکه‌ی خود را از دست هکرهایی که در محله‌ی شما زندگی می‌کنند و در جستجوی راهی برای هک کردن شبکه‌ی شما هستند، محافظت کنید. طبق این نظریه، مخفی کردن SSID راه حل جامعی برای جلوگیری از هک شدن شبکه‌ی شما توسط هکرها نیست؛ اما می‌تواند تا حدودی برای کاربران آرامش ذهنی ایجاد کند و ترس از هک شدن شبکه‌ را توسط سایرین کاهش دهد.

مطلوب است ذکر کنیم که مراحل آن به شرح زیر است:

۱- در آدرس بار مرورگر، IP آدرس روتر خود را تایپ کنید. IP آدرس بسیاری از روترها معمولا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است اما این امکان وجود دارد که IP روتر شما ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ یا چیزی شبیه به این باشد. اگر هیچ یک از این آدرس‌ها برای روتر مناسب نبود، شاید بتوانید با یک جستجوی ساده در گوگل و تایپ عبارت «router brand] home address]»، آدرس IP روتر خود را بیابید.

 

چگونه میتوان SSID خود را مخفی کنیم

۲- نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید و برای رفتن به مرحله‌ی بعد، روی کلید OK کلیک کنید.

 

۳- روی Wireless Settings در منوی بالایی صفحه کلیک کنید. (ممکن است قسمت تنظیمات مربوط به شبکه‌ی وایرلس شما با تصاویر موجود متفاوت باشد، اما مراحل بسیار به هم شبیه‌اند.)

چگونه میتوان SSID خود را مخفی کنیم

 

۴- از منوی کناری، گزینه‌ی Advanced Security Settings را انتخاب کنید. ممکن است مکان قرارگیری Advanced Security Settings متفاوت باشد و این گزینه با نام Security Settings در مکان دیگر قرار گرفته باشد.

 

چگونه میتوان SSID خود را مخفی کنیم

۵- اگر از یک روتر دو باندی (یا سه باندی) استفاده می‌کنید، باید این مراحل را برای هر باند تکرار کنید. SSIDا۲.۴ گیگاهرتز یا ۵.۰ گیگاهرتزی را انتخاب کنید (یا می‌توانید هر دو SSID را انتخاب کنید).

چگونه میتوان SSID خود را مخفی کنیم

 

۶- گزینه‌ی Disable را انتخاب و روی Apply کلیک کنید.

 

چگونه میتوان SSID خود را مخفی کنیم

برای سایر باند‌ها نیز مراحل ۳ تا ۶ را مجددا به همین شکل تکرار کنید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.