نفوذ به یک اسلحه‌ی هوشمند با آهنربای ۱۵ دلاری

نفوذ به یک اسلحه‌ی هوشمند با آهنربای ۱۵ دلاری

این روزها خبرهای نفوذ به شبکه های تکنولوژی های دیجیتال با تمام مزیت‎هایشان نسبت به آنالوگ قابل اعتماد نیستند. ما نیز نباید کنترل همه چیز را به آن بدهیم مگر اینکه واقعاً آن‌قدر امن باشند که بتوانند به معنای واقعیِ کلمه هوشمند شوند. از جمله‌ی این دستگاه‌ها می‌توان به توستر، دوربین‌های امنیتی، مسیریاب‌ها و خودروهای هوشمند اشاره کرد. در حال حاضر باید در نظر داشته باشیم که تمامی این تجهیزات هوشمند، قابل نفوذ هستند.

امّا مشکل آنجاست که برای نفوذ به این دستگاه‌های هوشمند، به هزینه‌ای بسیار کم و ابزارهایی که در دسترس هستند، نیاز است. به‌عنوان مثال، یک محقق امنیتی می‌تواند به‌راحتی از فروشگاه برخط آمازون یک آهنربا را خریداری کرده و با استفاده از آن به یک اسلحه‌ی هوشمند نفوذ کند. این در حالی است که فقط مالک اسلحه می‌توانست با استفاده از آن شلیک کند.

نفوذ به یک اسلحه‌ی هوشمند با آهنربای ۱۵ دلاری

امنیت نفوذ به سلاح هوشمند

یک کارخانه‌ی آلمانی با نام Armatix IP۱ که اسلحه‌های هوشمند تولید می‌کند، ادعا است کرده که نسل جدیدی از اسحله‌های هوشمند را طراحی کرده که تنها در شرایطی شلیک می‌کند که مالک آن یک ساعت هوشمند را به دست کرده باشد. با این حال شاهد هستیم که یک نفوذگر و محقق امنیتی توانسته است راه‌کارهای امنیتی این دستگاه هوشمند را دور زده و به آن نفوذ کند.

ایده‌ای که در این اسلحه‌ی هوشمند استفاده شده این است که دستگاه زمانی شلیک می‌کند که به حد کافی به ساعت هوشمند نزدیک باشد. حتی اگر این فاصله‌ی تعیین‌شده از چند اینچ بیشتر شود، اسلحه کار نخواهد کرد. این محقق امنیتی ۳ روش برای نفوذ به این اسلحه‌ی هوشمند را کشف کرده که بدون نیاز به ساعت هوشمند امنیتی، می‌توان با اسلحه شلیک کرد.

این محقق یک آهنربای ۱۵ دلاری را در مجاورت اسلحه قرار داد و توانست راه‌کار امنیتی آن را دور زده و قفل الکترومغناطیسیِ آن را بشکند. او همچنین توانست با اجرای حمله‌ی جمینگ، باند فرکانس رادیویی در مجاروت اسلحه را جمع‌آوری کرده و مانع از این شود که مالک اسلحه حتی در حضور ساعت هوشمند، شلیک کند. این محقق اعلام کرد اگر قرار باشد که اسلحه‌های هوشمند در دنیای واقعی مورد استفاده قرار بگیرند، باید به امنیت آن‌ها بیشتر توجه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.