راه اندازی سرویس مدیریت دستگاه اینترنت اشیاء توسط کمپانی اینتل

راه اندازی سرویس مدیریت دستگاه اینترنت اشیاء توسط کمپانی اینتل

همانطور که میدانید،اینتل، (Intel) شرکت تجهیزات رایانه‌ای آمریکایی است، که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد،کارت شبکه، چیپست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، همچنین انواع ریزپردازندهها، نیم‌رساناها، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی وسامانه‌های نهفته فعالیت می‌نماید.در راستای پیدایش ورشد اینترنت اشیاء بسیاری از ارگان ها،شرکت ها و مراکز در جهت همسو شدن با آن،اقدامات لازمه را انجام می دهند،چرا که واضح است در عصری به سر می بریم که اینترنت نقش بسیاری مهمی در شغل ،تجارت و کسب وکار ما دارد.شایان ذکر است که؛اینتل به تازگی راه‌اندازی یک پیشنهاد جدید برای کمک به امنیت استقرار خودکار دستگاه‌های اینترنت اشیاء (IoT) و تسریع در برخط شدن آن‌ها را اعلام کرد.

پردازنده‌ی دستگاه امن اینتل (اینتل SDO)، محصول جدید ارائه شده برای ارائه‌دهندگان بستر اینترنت اشیاء است که آن‌ها می‌توانند به‌عنوان یک سرویس، به مشتریانی که به نصب نیاز دارند ارائه داده و هزاران دستگاه متصل را در یک زمان مدیریت کنند. این شرکت می‌گوید با اینتل SDO، برخط کردن یک دستگاه تنها چند ثانیه طول خواهد کشید و نصب تعداد زیادی از دستگاه‌ها یک کار ساده خواهد بود.به گفته‌ی اینتل، این محصول جدید شیوه‌های امنیتی ضعیف مانند گذرواژه‌های پیش‌فرض را حذف کرده و همچنین یک مدل نوآورانه‌ی حریم خصوصی برای اینترنت اشیاء ارائه می‌دهد.

اینتل SDO با شناسه‌ی حریم خصوصی پیشرفته‌ی اینتل (اینتل EPID) همراه است که اجازه می‌دهد دستگاه‌ها به‌صورت ناشناس تایید شده و نیز یک تونل ارتباطی رمزنگاری‌شده ایجاد می‌کند که مانع از دسترسی نفوذگرها به دستگاه می‌شود. اینتل EPID قبل از اینکه به دستگاه متصل شود، در یک سیلیکون جاسازی شده است و اینتل SDO هویت TCG/ISO را به‌کار برده و استاندارد احراز هویت را برای رمزنگاری دستگاه تایید می‌کند. اینتل EPID می‌تواند با اطمینان از پردازنده‌ی دستگاه، حریم خصوصی را افزاریش داده و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار را ناشناس و امن‌تر نگه دارد.

 

راه اندازی سرویس مدیریت دستگاه اینترنت اشیاء

اینتل به صراحت بیان نموده که این سرویس جدید، تقریبا با تمامی بسترهای اینترنت اشیاء سازگار است. برای اطمینان از در دسترس بودن وسیع، این شرکت با ارائه‌دهندگان سیلیکون مانند اینفینئون، میکروچیپ و Cypress نیمه‌رسانا همکاری می‌کند تا توانایی EPID را به‌صورت جاسازی شده در سخت‌افزار خود داشته باشد.

علاوه بر این، ارائه‌دهندگان بستر سرویس ابر و نرم‌افزار مدیریت دستگاه مانند ابر گوگل، خدمات وب آمازون (AWS، (Azure مایکروسافت و ابر دستگاه مارپیچی Wind River اینتل، برای حمایت از مدل لمسی صفر اینتل SDO، یکپارچگی را ارئه خواهد کرد. هویت اینتل EPID در سیلیکون جاسازی خواهد شد، تولیدکنندگان نرم‌افزار مشتری را به‌منظور پشتیبانی از ارتباطات ناشناس به کد بوت وارد خواهند کرد، مالکان رسید مالکیت دیجیتالی خود را بارگذاری خواهند کرد، بستر اینترنت اشیاء از یک واسط برنامه‌نویسی برای فعال کردن ثبت دستگاه استفاده خواهند کرد و درنهایت، دستگاه برای تایید صحت با اینتل SDO تماس خواهد گرفت.

این شرکت در توضیحات محصول اینتل SDO آورده است: «اینتل SDO با لمس صفرم به‌طور قابل‌توجهی پردازش دستگاه‌های اینترنت اشیاء را تسریع می‌کند، از چند دقیقه تا چند ثانیه، فرایند خودکار هنگامی‌که دستگاه برای اولین بار روشن شود، آغاز شده و زمانی‌که ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنت اشیاء، کنترل را با اعتماد به ارائه‌دهنده‌ی سیلیکون و از طریق بستر کنترل اینترنت اشیاء به‌دست می‌گیرد، پایان می‌یابد.»

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.