تلفن های هوشمند آیفون در سال ۲۰۱۸ سرعت LTE بیشتری خواهند داشت

تلفن های هوشمند آیفون در سال ۲۰۱۸ سرعت LTE بیشتری خواهند داشت

واضح است که تاکنون کمپانی اپل توانسته با محصولات بی نظیر خود با سایر رقبا به رقابت بپردازد.اپل معمولاً به تولید سخت‌افزارهای نوین و دارای طراحی صحیح معروف است همچنین این شرکت در زمینهٔ تولید نرم‌افزار هم فعالیت دارد. بی شک باید اذعان کرد که سرعت ودقت و امنیت از فاکتورهای مهم محصولات این کمپانی در کنار سایر ویژگی های ممتاز آن هستند.به گفته‌ی تحلیل‌گر KGI، آیفون‌های سال آینده از آنتن خاصی برخوردار خواهند بود که سرعت تبادل داده را افزایش می‌دهد.

بد نیست به این مهم اشاره کنیم که؛اینترنت نسل ۴ و ۴٫۵ ثابت (TD-LTE) بهترین گزینه برای تامین اینترنت سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های تجاری و همچنین منازل است.مینگ چی کو، تحلیل‌گر مؤسسه‌ی امنیتی KGI، در یادداشتی خطاب به سرمایه‌گذاران گفته است که آیفون‌های سال ۲۰۱۸ به ماژول‌ ارتقاء یافته‌‌ی آنتن از جنس پلیمر کریستال مایع (LCP) مجهز خواهند بود که منجر به تبادل داده‌ی سریع‌تر از نوع LTE می‌شود.

در ادامه؛کو بیان کرده است مدل‌های جدید آیفون حداقل دو ماژول آنتن LTE از نوع LCP خواهند داشت؛ چیزی شبیه به آیفون ۱۰ با این تفاوت که از ۴×۴ MIMO پشتیبانی خواهد کرد.طراحی آنتن در آیفون‌های آینده باعث افزایش سرعت LTE خواهد شد.همچنین گفتنی است که؛کو معتقد است اپل در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ تعداد ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون دستگاه آیفون به فروش خواهد رساند.

 

سرعت LTE

گفتنی است که؛استفاده از LCP مزایایی مانند ایجاد گرمای کمتر در فرکانس‌های بالا و مقاومت در برابر رطوبت به همراه خواهد داشت. پیش‌بینی ما این است که آیفون‌های سال ۲۰۱۸ حداقل دو ماژول آنتن LTE مانند آیفون ۱۰ داشته باشند. با این تفاوت که این ماژول‌ها از ۴×۴ MIMO پشتیبانی خواهند کرد.

به تازگی این تحلیل‌گر گفته بود که انتظار می‌رود اپل از مودم‌های اینتل مدل XMM 7560 و کوالکام اسنپدراگون X20 در نسل بعدی دستگاه‌های iOS استفاده کند و سرعت LTE بیشتری فراهم بیاورد. هر دو تراشه‌ی مذکور از فناوری ۴×۴ MIMO استفاده می‌کنند که مدل پیشرفته‌ی ۲×۲ MIMO به‌کاررفته در آیفون‌های کنونی است.

باید به این مهم اشاره کرد که،MIMO مخفف ورودی چندگانه و خروجی چندگانه است و پتانسیل این را دارد که از طریق افزایش تعداد مسیرهای تبادل داده بین دکل مخابراتی و دستگاه iOS به چهار عدد، سرعت ارتباط LTE را به طرز قابل توجهی افزایش دهد.در یکی از یادداشت‌های گذشته، کو گفته بود اپل روی سه مدل آیفون برای سال ۲۰۱۸ کار می‌کند که یکی از آن‌ها ۵.۸ اینچی خواهد بود و مانند آیفون ۱۰ صفحه‌نمایش OLED دارد، یکی صفحه‌نمایش اولد ۶.۵ اینچی خواهد داشت که می‌توان آن را آیفون X پلاس دانست و دیگری صفحه‌نمایش ۶.۱ اینچی از نوع LCD دارد باقیمت پایین تر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.