فیسبوک و مایکروسافت پروژه‌ی انتقال اینترنت پرسرعت را به اتمام رساندند

فیسبوک و مایکروسافت پروژه‌ی انتقال اینترنت پرسرعت را به اتمام رساندند

سال گذشته در تقریبا در همین زمان دو کمپانی مایکروسافت و فیسبوک دست به اقدام جدیدی زدند که؛بطو خلاصه باید اشاره کرد که؛دوکمپانی مذکور مشارکت خود را در خصوص اتصال کابل زیردریایی اینترنتی اروپا به آمریکا انجام دادند. این کابل که MAREA نام دارد، سریع‌ترین کابل اینترنتی جهان بوده و به واسطه‌ی اقیانوس اطلس، اتصال این دو قاره را بهم میسر خواهد کرد.

در حال حاضر با توجه به مشارکت قبلی این دو کمپانی اقدام به گسترش همکاری های خود کردند.فیسبوک و مایکروسافت با هدف بهبود و گسترش خدماتشان در کنار شرکت اسپانیایی تلخیوس، پروژه‌ی انتقال اینترنت پرسرعت کابلی از آمریکا به اسپانیا را به اتمام رساندند.

بی شک میدانید که عمده‌ی تجارت فیسبوک و مایکروسافت وابسته به اینترنت است،پرواضح است که؛با رشد روزافزون کاربران اینترنت، سرمایه‌گذاری در زیرساخت اینترنت منطقی است. مایکروسافت گستره‌ی عظیمی از سرویس‌های ابری ارائه می‌دهد و این ارتقاء به آن‌ امکان گسترش و ورود را به بازارهای جدید خواهد داد. فیسبوک نیز در حال گسترش خدمات خود است. با توجه به افزایش محتوای ویدیویی، فیسبوک برای جذب کاربران بیشتر نیاز به زیرساخت اینترنتی بهتری دارد.

 

 

فیسبوک و مایکروسافت

اینترنت انعطاف‌پذیری بیشتری را درباره ساعتهای کاری و موقعیت جغرافیایی فراهم می‌سازد بویژه با گسترش اتصالهای پرسرعت و نرم‌افزارهای کاربردی وب. امروزه اینترنت تقریباً از همه جا و به طرق مختلفی قابل دسترسی است.هرچند امروزه بسیاری از اتصالات، وایرلس و بی‌سیم هستند؛ اما برقراری ارتباط بین دو قاره همچنان مبتنی بر همان زیرساختی است که در قرن نوزدهم برای تلگراف مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در حال حاضر ۴۲۰ رشته کابل در زیر دریاها، اتصال شبکه‌ی جهانی اطلاعات و کامپیوترها را برقرار می‌کنند. پروژه‌ی ماریا هرچند تکمیل شده است اما بهره‌برداری از آن تا سال آینده طول خواهد کشید.مایکروسافت و فیسبوک در کنار شرکت زیرساخت مخابرات اسپانیایی با نام تلخیوس، در تکمیل پروژه‌ی ماریا همکاری کردند. این پروژه‌ی سنگین به کار گذاشتن ۶۶۰۰ کیلومتر کابل در زیر دریا بین ساحل ویرجینیای آمریکا و بیلبائوی اسپانیا منتج شد. کابل به‌کاررفته در نوع خود پیشرفته‌ترین در دنیا و دارای ظرفیتی بسیار بالا و قابلیت ارتقاء پهنای باند است. در این پروژه ۱۰,۲۴۹,۰۰۰ پوند (۴,۶۴۸,۸۶۸ کیلوگرم) کابل با قابلیت انتقال داده با سرعت ۱۶۰ ترابایت در ثانیه بین دو قاره مورد استفاده قرار گرفت.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.